Skip to content

Jak dezaktywować lub usunąć urządzenie Alexa — wymaż lub usuń Alexa

19 de lipiec de 2021

Inteligentne urządzenia stały się obecnie bardzo popularne, a Alexa o wiele więcej za wszystkie rzeczy, które może zrobić, ponieważ zawiera kilka przydatnych wskazówek. Jeśli już próbowałeś i chcesz usunąć konto na urządzeniu Alexa, jesteś we właściwym miejscu, ponieważ tutaj pomożemy Ci, abyś mógł to osiągnąć.

Jak wyświetlić dziennik urządzeń połączonych z moją Alexą w czasie?

W tym celu pierwszą rzeczą jest otwarcie aplikacji Alexa. W nim musisz przejść do sekcji urządzeń, w tej sekcji wszystkie powinny się pojawić those elementy, które są połączone z Alexa.

Możesz też zrobić odwrotnie, czyli sprawdzić, czy Twoje urządzenie jest podłączone do głośnika Alexa. Będzie to zależeć od posiadanego modelu telefonu komórkowego, ale zwykle będziesz musiał przejść do ustawień, a następnie do sekcji Bluetooth i odłączyć się od tego urządzenia Alexa.

Jak wyłączyć Alexę na urządzeniu?

Najpierw musimy otworzyć aplikację Alexa na naszych urządzeniach mobilnych, aby usuń lub wyłącz zestawy inteligentnego domu które są połączone. Po wejściu do aplikacji przechodzimy do menu, w którym podzielimy ikonę urządzenia.

Po drugie, zlokalizujemy nasze cyfrowe urządzenie domowe, po czym dostaniemy trzy punkty, do których również dokonamy sekcji. Tam znajdziemy konfigurację urządzenia, w której możemy wykonać następujące czynności.

Od edycji nazwy urządzenia do tymczasowo go wyłącz, po prostu dezaktywując opcję „aktywowane”. Na koniec, aby całkowicie go wyeliminować, wybieramy ikonę w postaci kosza na śmieci i w ten sposób sprzęt byłby już dezaktywowany lub wyeliminowany z Alexy.

Należy zauważyć, że po wyłączeniu Twoje urządzenie Alexa inne urządzenia nie są usuwane które są z nim powiązane, logicznie po ponownym włączeniu będą nadal rozpoznawane przez Alexę.

Pamiętajmy, że jest to bardzo udana kreacja Amazon, ponieważ dzięki temu urządzeniu możesz zamawiać za pomocą poleceń głosowych wszystko, co chcesz znaleźć, jest bardzo przydatne i ma najlepsze umiejętności Amazon, łatwe w użyciu, po prostu musisz wypowiedzieć jego imię na głos, a on się aktywuje i przygotuje się na przyjęcie zamówienia.

Rodzaje pytań, które należy zadać Alexa

Alexa jest bardzo wszechstronna, więc możesz zadać mu wiele pytań na wybrany temat, takie jak pytania od śpiewaków. Także studiów, pracy, polityki, nauki, ekonomii, przyrody, matematyki, fizyki, chemii, rozrywki, sztuki i wiadomości.

Na przykład „Alexa, czy są dziś wiadomości?”, „Alexa, która jest godzina?” „Kim jest prezydent Rosji?” „Alexa, co to jest fotosynteza?” „Alexa, jakie są wielkie wieści dnia?” A także wiele i nieskończenie wiele pytań.

Ponadto masz możliwość aktywacji opcji wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych również z wszelkiego rodzaju opcjami sterowania dźwiękiem i muzyką. W rzeczywistości możesz nawet zwrócić muzykę, kiedy tylko chcesz i gdziekolwiek chcesz, mówiąc „Alexa następna muzyka” „Alexa poprzednia muzyka”.

urządzenie alexa

Również ma zaletę programu alarmowego, aby przy wielu okazjach pomóc Ci zapamiętać to wydarzenie, którego nie chcesz przegapić. Oprócz tych wydarzeń, także jeśli musisz być świadomy czegoś, co zrobiłeś, ona również ci przypomni.

Możesz także robić zakupy online, ponieważ jest to urządzenie połączone z kontem Amazon. Dlatego ta opcja jest powiązana z kontem i możesz dokonać zakupu mówiąc „Alexa chcę kupić” … i w ten sposób kontynuować wypowiadając produkt, który chcesz kupić.

Jakie urządzenia są kompatybilne z Alexą?

Urządzenia, które są kompatybilne z Alexą, takie jak Iphone, to telewizory marki, takie jak LG, SONY, HISENSE, a także inne urządzenia, takie jak BELKIN; BRYANT i BARWA.

Możesz to skonfigurować, pobieranie aplikacji Alexa, a następnie podłącz go i poczekaj, aż kontrolka zmieni kolor na niebieski, a Alexa powie Ci, że jest gotowy do skonfigurowania. Następnie podłączamy go do sieci Wi-Fi za pośrednictwem aplikacji i Alexa zacznie się aktywować.

Po prostu nazwij słowo aktywacja I voila, tam możesz zacząć z nią rozmawiać, wykorzystując ją w najlepszy sposób, ciesząc się jej różnymi opcjami pytań, jej umiejętnościami i grami. Testowanie go w codziennym życiu z kolegami, przyjaciółmi z rodziny. Nawet dzieci często bawią się z Alexą, a także mogą cieszyć się tą niesamowitą i świetną aplikacją.

W ten sposób i dzięki tym krokom może ci bardzo pomóc, jeśli już masz Alexę lub zamierzasz ją kupić, jest to bardzo dobre urządzenie i bardzo pomaga. W domu jest bardzo różnorodna, ponieważ możesz podłączyć wszystkie urządzenia jako produkty elektroniczne, które można z nim połączyć i które są połączone z Internetem, może nawet łączyć się ze Spotify.

róg alexa

Jak usunąć urządzenia Bluetooth podłączone do Alexa

Najpierw uruchom aplikację Alexa. Tutaj należy poszukać sekcji „Urządzenia”, a następnie przejść do sekcji „Echo i Alexa”. Przeszukaj podłączone urządzenia i wybierz to, które chcesz usunąć. Na koniec naciśnij o opcji „Zapomnij urządzenie” i zostanie to pomyślnie usunięte z Twojej Alexy.

Dowiedz się, jak wyłączyć wszystkie inteligentne urządzenia domowe za pomocą Alexa

Konfiguracja na wypadek, gdybyś chciał wymazać cyfrowe urządzenia domowe, różni się nieco od tego, co zostało wskazane wcześniej. W tym przypadku pierwszą rzeczą jest uruchom aplikację Alexa i przejdź do sekcji „Urządzenia”.

Znajdź cyfrowe urządzenie domowe, które chcesz dezaktywować, zobaczysz ikonę ustawień. Po prostu wyłącz opcję „Włączone”, powtórz tę procedurę dla każdego urządzenia, które chcesz dezaktywować.

Usuń swoje konto Amazon z Alexy krok po kroku

Powinieneś zaloguj się na swoje konto Amazon przez przeglądarkę. Po zalogowaniu musisz przejść do zarządzania treścią Amazon. Tutaj znajdź sekcję „Urządzenia”, a następnie znajdź opcję „Działania”.

Na koniec musisz poszukać urządzenia Alexa, które jest powiązane z Twoim kontem, po znalezieniu go naciśnij opcja „Wyrejestruj” i pomyślnie usuniesz konto Amazon ze swojej Alexa