Skip to content

Jak chronić telefon z Androidem i iPhone’a przed interwencjami, kradzieżą, szpiegami, wirusami i hakerami?

11 de maj de 2022

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak właściwie chronić swój telefon z Androidem? Musisz wiedzieć, że jest to jedno z głównych pytań, które ostatnio zadają nam wszyscy nasi czytelnicy. Dlatego poznasz niektóre z najlepszych sztuczek dotyczących bezpieczeństwa i prywatności na swoim terminalu z Androidem. Chodźmy z tym.

Chodzi o to, że jeśli chcesz prawidłowo chronić swój telefon z Androidem, musisz o tym wiedzieć istnieje wiele alternatyw to musimy wziąć pod uwagę, im nowsze urządzenie, więc oczywiście przeanalizujemy wszystkie szczegóły.

Jak prawidłowo chronić telefon z Androidem

Cóż, aby prawidłowo chronić swój telefon z Androidem, pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że poza pobraniem i zainstalowaniem programu antywirusowego na urządzeniu istnieją inne, bardziej odpowiednie procedury.

Pierwszą rzeczą, którą chcemy Ci doradzić w takich przypadkach, jest to zadać sobie trud, aby zablokować ekran telefonu, zanim cokolwiek innego.

Pomysł dotyczy konkretnie próby poprawnego skonfigurowania ekranu automatycznej blokady bezpieczeństwa za pomocą jednej z różnych opcji, które oferuje nam Android w tym zakresie.

Dla nas to właściwie pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić, kiedy dostajesz nowy telefoni możesz wybrać hasło, kod PIN odblokowujący lub wzór.

Jak widać, alternatywy w tych przypadkach są naprawdę bardzo zróżnicowane, ponieważ trzeba to wziąć pod uwagę nawet najnowsze telefony komórkowe pozwolą Ci wykorzystać możliwości systemów rozpoznawanie odcisków palców lub rozpoznawanie twarzy.

Tylko w ten sposób będziesz mógł mieć całkowitą pewność, że nikt nie ma dostępu do wszystkich Twoich danych i treści.

Problem, gdy pozwalamy nam odblokować go tylko tak prostą metodą, jak przesuwanie ekranu, polega na tym, że każdy może go odblokować, uzyskując dostęp do całej posiadanej przez nas treści.

Dlatego naszą rekomendacją w takich przypadkach jest to zablokuj ekrana jeśli nigdy tego nie robiłeś, nauczymy Cię, jak postępować w takich przypadkach.

Jak zablokować ekran na Androidzie

  • Przejdź do Ustawień telefonu komórkowego z Androidem
  • Poszukaj opcji Bezpieczeństwo
  • Wybierz opcję blokady ekranu
  • Ustaw blokadę ekranu według własnych upodobań

Jak widać, jest to naprawdę proste krok po kroku, ponieważ tylko musisz ustawić kod PIN lub wzór odblokowania W takim przypadku obie opcje są jednakowo zalecane.

Oczywiście, jeśli masz terminale takie jak Samsung Galaxy S7 lub S8, Pixel, Nexus 6P, iPhone 7 i inne, możesz również ustanowić zamek za pomocą czytnika linii papilarnych.

Z drugiej strony, zanim skończymy z tymi zaleceniami, w ten sam sposób chcemy doradzić ci w tych przypadkach, na które zwracasz uwagę dodaj blokadę PIN do karty SIMdla większego bezpieczeństwa.

Prawda jest taka, że ​​chociaż wszystkie karty SIM są dostarczane z fabrycznym kodem PIN, możesz ustanowić nowy, jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, że nikt inny nie ma dostępu do tych treści.

Jak chronić telefon komórkowy za pomocą odcisku palca?

Należy zauważyć, że mwiększość telefonów z Androidem jest kompatybilna tą metodą. Więc nie martw się, prawdopodobieństwo, że to zadziała dla Ciebie, jest bardzo wysokie.

Z drugiej strony z tym Znacznie poprawisz bezpieczeństwo swojego urządzenia przed interwencjami lub w przypadku kradzieży telefonu komórkowego. Poza tym tylko Ty możesz go odblokować, aby uzyskać dostęp do telefonu. Że możesz mieć cenne informacje.
zamek z odciskiem palca

Musisz tylko iść do ustawienia > narzędzia > ustawienia ekranu blokady > bezpieczeństwo i prywatność. Teraz wejdź do sekcji bezpieczeństwa, a zobaczysz klasyczną opcję blokowania, którą jest przesuwanie. Pokaże również opcje, takie jak wzór, kod PIN, hasło i odcisk palca.

Naszym zdaniem odcisk palca jest najbezpieczniejszy, które mogą lepiej chronić Twój telefon komórkowy. Teraz wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Czy podobał Ci się ten artykuł, aby ulepszyć i chronić Twój telefon komórkowy? Mam nadzieję, że ważne jest, aby wiedzieć, jak chronić nasz telefon, ponieważ jest to artefakt, którego nie może zabraknąć w naszej kieszeni, a tych informacji jest wiele, o czym powinieneś wiedzieć. Wśród nich wiedząc, które są najlepszym antywirusem dla urządzeń mobilnych. Ważny czynnik zapewniający większe bezpieczeństwo urządzenia i ochronę przed złośliwymi plikami.

dołącz do naszego kanału telegram