Skip to content

Jak chronić się przed najczęściej używanymi oszustwami, oszustwami i wymuszeniami na WhatsApp

10 de marzec de 2021

Obecnie żyjemy w świecie pełnym niebezpieczeństw. To niebezpieczeństwo jest nie tylko fizyczne, otacza nas wiele złośliwości. W związku z tym powinniśmy zawsze być bardzo ostrożni i bądź czujny nawet przed sytuacjami, w których uważamy, że nie ma prawdopodobieństwa, że ​​zostaniemy skrzywdzeni w jakikolwiek sposób.

Czasami media społecznościowe są niebezpieczne. Szczególnie dla osób, które są do tego przyzwyczajone publikować wszelkiego rodzaju dane osobowe i aktualną lokalizację.

Wraz ze wzrostem wykorzystania aplikacji WhatsApp i innych sieci społecznościowych, które możemy znaleźć w Sklepie Google Play, oszuści i złodzieje opracowali nowe techniki aby móc sprawić, że ich ofiary upadną, wykorzystując nadmiar zaufania, jaki istnieje dzisiaj wśród ludzi znanych za pomocą tych środków.

Czy korzystanie z aplikacji WhatsApp może wiązać się z jakimś niebezpieczeństwem?

Z pewnością przy użyciu aplikacji WhatsApp jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństwfizyczne lub cybernetyczne. Istnieje zdalna możliwość, że WhatsApp użytkownika może zostać zhakowany, a tym samym uzyskać dostęp do wszystkich ich kontaktów, rozmów, nagrań głosowych i innych plików multimedialnych.

Ryzyko związane z włamaniem się na twoje konto WhatsApp polega na tym, że, jak wspomniano wcześniej, może mieć dostęp do twoich kontaktów i informacji z twoich rozmów. To pozwala tym ludziom podszywać się pod swoją tożsamość za pośrednictwem aplikacji przez WhatsApp.

Innym ryzykiem związanym z używaniem tej aplikacji jest wykorzystywanie danych osobowych lub informacji osób trzecich, które publikujemy za pośrednictwem funkcji WhatsApp, takich jak na przykład opublikuj naszą aktualną lokalizację w stanach WhatsApp lub wskazanie działań, które wykonujemy lub zamierzamy wykonać. Zapewnia to szereg kluczowych danych osobom, które nie mają wobec Ciebie dobrych intencji i mogą z nich skorzystać.

Jak nie stać się ofiarą oszustw, oszustw i wymuszeń na WhatsApp?

Aby uniknąć bycia ofiarą oszustw, oszustw i wymuszeń za pośrednictwem tej aplikacji, najlepiej postępować zgodnie ze swoim instynktem, a kiedy coś podejrzliwy wygląd zaczyna prosić o dowody wszystkiego.

Na przykład, jeśli kontakt z nieznanego numeru napisał do Ciebie list, twierdząc, że jest osobą, którą znasz, najlepiej poproś o dowód, że jest to rzeczywiście ta osoba, za którą się podaje.

Te dowody i testy mogą być rozmową wideo lub możesz zadawać losowe pytania co wiesz, że twój znajomy odpowie bez żadnych problemów.

W przypadku wyłudzenia lub wyłudzenia od innego użytkownika aplikacji WhatsApp, najbezpieczniejsze dla Ciebie jest to, że natychmiast zablokuj numer kontaktowy w aplikacji.

Następnie powinieneś udać się do centrali ochrony, która może ci pomóc. Następnie zignoruj ​​każdą wiadomość lub połączenie, bez względu na to, jak groźne może to zabrzmieć, i postępuj zgodnie z instrukcjami instrukcje wydane przez organ bezpieczeństwa poszedłeś do.

mężczyzna został oszukany

Nigdy, przenigdy, nieważne jak bezpieczny możesz być nigdy nie dokonuj płatności w żaden sposób do kogoś, z kim rozmawiałeś przez WhatsApp, jeśli nie masz 100% pewności, że rzeczywiście jest osobą, za którą się podaje, i masz do niej zaufanie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nastolatków w tej sieci społecznościowej, ważne jest, aby rodzice monitorować konta swoich dzieci. A w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości nie wahaj się działać.

Skąd mam wiedzieć, czy zostałem oszukany przez WhatsApp?

Ogólnie rzecz biorąc, oszuści korzystający z tej aplikacji mają w swoich profilach pewne cechy, które mogą wydawać się dziwne. Większość nie ma zdjęcia profilowegoNie podają danych osobowych, nie publikują statusów i prawie zawsze, gdy z Tobą rozmawiają, starają się dotrzeć bezpośrednio do celu, bez większego okrężnej drogi, aby uzyskać to, czego chcą, a następnie Cię blokują.

Jeśli dokonałeś płatności na rzecz osoby, z którą rozmawiałeś przez WhatsApp, a następnie zauważysz, że ma ona zdjęcie profilowe, a po dokonaniu płatności nie ma już żadnych wiadomości i nie przychodzą, to dlatego, że ta osoba skutecznie blokując dostęp do kontaktów przez WhatsApp.

Bez względu na to, jak bardzo starasz się komunikować przez telefon lub zwykłe wiadomości tekstowe, komunikacja nie powiodła się W przypadku osoby, która oszukała Cię na WhatsApp, a następnie zablokowała, możesz nigdy więcej nie mieć kontaktu ani wiadomości od tej osoby.