Skip to content

Jak całkowicie odinstalować program SQL Server z mojego komputera — łatwy samouczek

5 de styczeń de 2022

Tworzenie domen czy systemów zarządzania to coś, co przyciąga uwagę wielu osób. Dzieje się tak dlatego, że kojarzy się to głównie z pomocą baz danych. Mówiąc najprościej, SQL jest jak jakieś narzędzie informatyka, która pomaga ludziom tworzyć zestawy danych dla programów i tym podobnych.

SQL można pobrać na komputery tak, jakby był programem i używać go zarówno w trybie online, jak i offline. Z wielu powodów niektórzy decydują odinstaluj SQL z komputera, co jest dość trudne. Jeśli chcesz odinstalować SQL ze swojego komputera, nie opuszczaj tej strony, ponieważ wyjaśnimy, jak to zrobić.

Jak odinstalować SQL z komputera?

Powiedzieliśmy wcześniej, że SQL jest rodzajem programu do tworzenia baz danych i jest również używany jako program do tworzenia komputera. Powodem, dla którego ludzie odinstalowują SQL, jest to, że chcieli nauczyć się go używać do tworzenia danych i zarządzania nimi, ale uznali to za bardzo łatwe.

Innym powodem, dla którego go odinstalowują, jest to, że nie mogą naprawić błędu, nie wiedzą, jak z niego korzystać lub chcą mieć znacznie bardziej aktualną wersję. W ten sposób będą mieli nowe funkcje do wykorzystania a nowe funkcje tworzenia lub edycji danych będą na wyciągnięcie ręki.

Teraz, aby wykonaj dezinstalację SQL na swoim komputerze musisz najpierw zrobić kilka rzeczy. Te rzeczy zamykają SQL, kończą każdy proces, który program wykonuje, zamykają otwarte programy i kończą wykonywanie twojego programu antywirusowego.

Dzięki temu unikniesz błędów podczas odinstalowywania SQL z systemu operacyjnego komputera. Czasami antywirusy zablokuj niezbędne pliki do oznaczania programów myślących, że to jakiś wirus. Jednak wykonując wszystkie powyższe czynności, postępuj zgodnie z następującym procesem:

  1. Przejdź do wirtualnego pulpitu komputera
  2. Naciśnij ikonę „Windows” na pasku zadań
  3. Kliknij ikonę w kształcie nakrętki, aby przejść do ustawień
  4. W ustawieniach naciśnij sekcję z napisem „Aplikacje”
  5. W aplikacjach poszukaj na dużej liście programów jednego z napisem „Microsoft SQL”
  6. Po znalezieniu „Microsoft SQL” naciśnij go tylko raz
  7. Wybierz opcję „Odinstaluj”, potwierdź akcję i przeprowadź dezinstalację

Jakie kroki należy wykonać, aby sprawdzić, czy dezinstalacja powiodła się?

osoba korzystająca z komputera

Jeśli nie wiesz, dzięki Microsoft SQL istnieje sposób na modyfikowanie, usuwanie, a nawet tworzenie widoków danych. Odkładając to na bok, tak nie chcesz mieć żadnych powiązanych plików W przypadku Microsoft SQL należy sprawdzić, czy dezinstalacja programu została pomyślnie przeprowadzona.

Coś takiego jest bardzo proste, musisz tylko przejdź do paska zadań, naciśnij ikonę lupy, wyszukaj słowo „Microsoft SQL” i zobacz, czy są wyniki. Jeśli znajdziesz wynik lub brak, oznacza to, że program został pomyślnie odinstalowany.

Jeśli nie wtedy będziesz musiał kontynuować, aby ponownie uruchomić komputer aby ponownie spróbować odinstalować Microsoft SQL. Jeśli program nie zostanie odinstalowany nawet w ten sposób, będziesz musiał poszukać informacji na stronie pomocy technicznej dla Microsoft SQL.

Być może Twój problem jest spowodowany błędem w kreatorze dezinstalacji Microsoft SQL, ponieważ w rzadkich przypadkach systemy operacyjne sprawiają problemy aby usunąć programy. Systemy takie jak Windows lub Mac są bardzo zdolne do usuwania dowolnego typu programu.

Warto jednak przyjrzeć się operacji, jaką przechodził komputer. Mówiąc to, mamy na myśli takie rzeczy jak realizacja funkcji systemu, jego wydajność i prawidłowe działanie wszystkich podstawowych programów.

dołącz do naszego kanału telegram