Skip to content

Jak bezpłatnie przeskanować samochód za pomocą telefonu komórkowego online – Skaner samochodowy do samochodów

16 de luty de 2023

Czy możesz zeskanować samochód za pomocą telefonu komórkowego? Wiemy, że w dzisiejszych czasach skanowanie pojazdu może być niezwykle kosztowną usługą, a nie każdy może sobie pozwolić na zeskanowanie samochodu. Ponadto ten system skanowania jest dostępny tylko dla pojazdów od 1996 roku.

A jeśli później do tego wydatku będziemy musieli dodać koszt wszystkich części zamiennych, jasne jest, że użytkownicy tracą na tym krok po kroku ogromne pieniądze. Z tego powodu chcemy pokazać Ci a doskonały wariant, który masz do dyspozycji jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji.

Przewodnik dotyczący korzystania ze skanera samochodowego w Twoim samochodzie

Pierwszą rzeczą, którą musimy podkreślić w tym względzie, jest to, że nie jest to bardzo proste krok po kroku nie ma aplikacji skanujących samochody przez nich samych. Wszystkie istniejące w tym segmencie są dostępne w sklepie Google Play i są zsynchronizowane ze skanerem OBD2.

I dlaczego skaner OBD2? Ponieważ linia OBD2 jest jedną z najlepszych linii skanerów znanych jako Innova 3100j CanOBD2. Ponieważ ta marka skanerów ma kilka ważnych cech, jeśli chodzi o skanowanie pojazdu, na przykład to, co zostało wcześniej powiedziane o przedziale czasowym w produkcji pojazdu, który byłby od 1996 roku.

W rzeczywistości jest to urządzenie, które podłącza się do odpowiedniego gniazda w skrzynce bezpieczników pojazdu. To jest do powiedzenia, będziesz musiał kupić jedno z tych urządzeńdlatego możesz udać się do jednego z okolicznych chińskich sklepów lub skorzystać z aplikacji typu AliExpress, które pomogą Ci bezpiecznie kupić skaner.

Podczas skanowania pojazdu telefonem komórkowym przed wybraniem aplikacji, musisz wybrać Skaner i istnieje kilka rodzajów skanerów. W każdym razie, niezależnie od tego, czy chcesz założyć warsztat samochodowy, czy zeskanować swój pojazd za pomocą telefonu bez żadnych kosztów, poniżej wymieniono rodzaje skanerów, które obecnie istnieją.

Podstawowy skaner samochodowy

Są to skanery, które spełniają jedyną funkcję poinformuje Cię tylko o kodzie problemów kto może być właścicielem Twojego pojazdu. Czy to na płytce, czy jakiś inny błąd, który można przeanalizować za pomocą komputera.

średni skaner samochodowy

Przeciętne skanery już zaczynają prezentować użytkownikowi nieco więcej informacji, wyświetlanie danych w czasie rzeczywistym jak temperatura, pomiar gazu czy nawet liczba obrotów na minutę. Są to skanery, które bez wątpienia pokazują nam więcej danych o stanie naszego pojazdu, w tym jakie są kody, w przeciwieństwie do podstawowych skanerów.

Podstawowy skaner samochodowy na komputer

Te skanery mogą pokazać więcej informacje w bardziej przystępny sposób dla użytkownika. Są w stanie dostarczyć informacje nawet od producenta, oczywiście tak jak zeskanować pojazd telefonem komórkowym, trzeba wcześniej zainstalować oprogramowanie na komputerze.

zaawansowany skaner samochodowy

Jak możesz sobie wyobrazić, możesz zrobić prawie wszystko w ramach ograniczeń skanera, plus mieć pełny dostęp do komputera pojazd.

skaner samochodowy w telefonie komórkowym

Jakie są najlepsze aplikacje do skanowania samochodu za pomocą telefonu komórkowego całkowicie za darmo?

Idziemy do konieczność nabycia skanera OBD2, i zalecamy zrobienie tego za pośrednictwem AliExpress. Platforma, z której mamy kilka artykułów, w przypadku których nie wiesz, jak z niej korzystać, na przykład jak zdobyć kupony rabatowe? jeśli chcesz wydać jeszcze mniej.

Pomożemy Ci nawet dowiedzieć się, która przesyłka jest dla Ciebie najlepsza lub jak ją śledzić? Po tym będziesz mógł kontynuuj kroki, których Cię nauczymy. Gdy masz już swój skaner OBD2 w swoich rękach, rozpoczyna się procedura skanowania samochodu przez telefon komórkowy, która zależy od wielu innych interesujących treści.

  • Pierwszą rzeczą będzie w każdym razie podłącz skaner OBD2 do odpowiedniego gniazda
  • Pobierz niektóre aplikacje towarzyszące. Chociaż prawdą jest, że jest ich wiele w tym sensie, chcieliśmy wyróżnić dwa w szczególności, w przypadku OBD Car Doctor i Torque Lite. Ty wybierasz, który wolisz.
  • Po tym musisz włącz Bluetootha urządzenia mobilnego.
  • Synchronizuj skaner bezpośrednio ze smartfonem z systemem Android.
  • Naciśnij główny przycisk skanera aby rozpocząć diagnostykę.

dołącz do naszego kanału telegram