Skip to content

Jak bezpłatnie konwertować pliki PDF do formatu XML w trybie online i offline za pomocą programu Adobe Reader

28 de czerwiec de 2023

Zwykle świat technologii rozwija się i robi wielkie postępy, a my musimy podążać jego śladami. Aby się dostosować i nie dać się przytłoczyć epoce cyfrowej. Tak jest w przypadku przekonwertować plik PDF do Extensible Markup Language lub XML za pomocą programu Adobe Reader.

Niektóre z dylematów, przed którymi stoi użytkownik cyfrowy, który chcesz udostępnić swoje treści wszystkim jest brak wiedzy na temat zarządzania narzędziami i wymaganiami cyfrowego świata. Gdzie często są przetrzymywani z powodu ignorancji, polegania na osobie trzeciej, zamiast na własnej pomocy.

W tym celu bardzo dobrym pomysłem jest dążenie do aktualizacji się w cyfrowym świecie, aby nie potrzebować eksperta po swojej stronie, będąc w stanie być nosicielem wiedzy i łatwo poruszać się po sieci i jej zagadkach. Co jest bardzo proste do zrobienia, jeśli postępujesz zgodnie z naszymi łatwymi instrukcjami, aby to osiągnąć przekonwertować plik PDF na XML W ciągu kilku minut.

Kroki konwersji plików PDF do formatu XML

Pierwsze kroki, które należy wykonać, są bardzo łatwe do wykonania i są następujące:

  • Sprawdź, czy masz program Adobe Acrobat, aby móc otworzyć plik PDF.
  • Podczas pobierania narzędzia do edycji Adobe Acrobat upewnij się, że wybrana wersja umożliwia konwersję plików PDF do formatu XML, ponieważ istnieją wersje, które nie mają tej funkcji. W tym celu możemy wejść na stronę Adobe, aby zobaczyć jej wersję po pobraniu.
  • Utwórz folder lub określ miejsce, w którym umieścisz nowy plik przekonwertowany do formatu XML, mając jasność co do jego przyszłej lokalizacji.
  • Jeśli nie masz zaktualizowanego programu Adobe Acrobat z tą funkcją, możesz pobrać bezpłatne lub niedrogie konwertery plików online, takie jak Wondershare.

Po wykonaniu powyższych czynności, teraz musisz zrobić znajdź plik PDF, który chcesz przekonwertować. Gdy masz go na ekranie, musisz nacisnąć Shift + S, aby wyświetlić okno „Zapisz jako”, w którym pod nazwą będziesz musiał określić, że ma być zapisany jako XML.

Możesz także wykonać ten sam proces za pomocą różne konwertery plików online, jeśli chcesz, aby plik XML był bardziej czytelny. Dobrym konwerterem online, który można znaleźć w Internecie, jest OnlineConvertFree. Do tego wystarczy przesłać plik, a następnie wybrać żądany format.

podstawowe logo Adobe Reader w wersji dziewięć

Więc jest idealny dla ciebie, jeśli chcesz przekształć swoje dokumenty PDF tak, aby wchodziły one do sieci z całkowitą łatwością. W ten sposób Twoje tagi będą unikalne i predefiniowane w XML. A jeśli nie chcesz konwertować do XML, ale do innych formatów, takich jak PDF do Word, potrzebujesz innych programów lub aplikacji. Ale proces jest bardzo podobny.

w każdym razie w znajdziesz różne typy konwerterów który nie tylko pozwoli Ci modyfikować pliki PDF do formatu XML, ale także do różnych typów formatów zgodnie z Twoimi potrzebami. Jak na przykład konwersja plików PDF do JPG.

Co to jest plik XML?

XML to format pliku, który zawiera wiele linii języka znacznik o tej samej nazwie. Jest używany głównie ze względu na sposób, w jaki zapisuje różne w pełni czytelne dane. Wiele z tego ma związek ze sposobem, w jaki format XML, a dokładniej język XML,

wspomniany plik nie nie ma miejsca na błędy. Uwzględnia przestrzeń wewnątrz pliku i rozróżnia wielkie i małe litery. Możesz także zmienić ten format na dokument tekstowy Word, Excel lub TXT.

Ponadto, ze względu na tę samą strukturę, która jest dość wyjątkowa, bardzo różni się od podobnych języków lub tego samego typu co HTML. Służy nie tylko do obsługi baz danych, ale też może być używany jako środek komunikacji między aplikacjami lub platformy.

Teraz, jeśli napisałeś długi dokument XML, w który włożyłeś całą swoją duszę, aby był jak najbardziej doskonały i jesteś zainteresowany wysłaniem go do klienta, możesz rozważyć opcję, aby plik jest konwertowany do formatu PDF lub odwrotnie dla lepszego odczytu i czytelności danych.

dołącz do naszego kanału telegram