Skip to content

Jak bezpiecznie wyczyścić ekran lub monitor komputera stacjonarnego lub laptopa, nie uszkadzając go

29 de marzec de 2023

W naszym domu czy biurze tak ważne jest utrzymanie porządku i czystości we wszystkich naszych przestrzeniach, ale ważne jest również, aby zachować jedno i drugie nasze monitory lubią telewizję i więcej, jeśli są ostatniej generacji.

Bardzo ważne jest, aby wyjaśnić, że czyszczenie sprzętu na zewnątrz to nie to samo, co w środku. w przypadku komputerów lub laptopa, jeśli chodzi o usuwanie wirusów.

Niezależnie od tego, czy próbujesz Usuwanie kurzu z monitora LCD lub odciski palców twojego dziecka z twojego wspaniałego nowego telewizora HD lub laptopa, które z jakiegoś powodu zostały rozmazane, w każdym razie czyszczenia tego sprzętu nie należy lekceważyć ani wykonywać szmatką lub płynem.

Zarówno ekrany laptopów, jak i ekrany telewizorów LCD mają tendencję do zbierania kurzu, resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń. zaczyna wyglądać nieatrakcyjnie po chwili.

W tym poście pokażemy Ci Jak wyczyścić ekran laptopa, monitora lub telewizora domowym środkiem czyszczącym lub odpowiednią ściereczką.

Na początek musimy wiedzieć, że jest to bardzo ważne używaj bardzo miękkich materiałów eksploatacyjnych do czyszczenia ekranu laptopa, monitora lub telewizora, ponieważ musimy liczyć się z tym, że powierzchnia ekranu LCD jest łatwo uszkodzona.

Wyeliminuj dużą ilość kurzu, brudu i oleju z ekranów monitorów lub telewizorów, wymaga odpowiednich narzędzi i właściwego dotyku. Pokażemy Ci, jak bezpiecznie czyścić delikatny monitor LCD.

Jeśli nie chcesz kupować specjalnego środka do czyszczenia ekranuużyj ściereczki z mikrofibry i prostego roztworu octu i wody, które równie dobrze możesz mieć w domu.

Po co właściwie czyścić monitor lub ekran?

Kiedy czyścisz ekran w niewłaściwy sposób, na monitorze laptopa, komputera lub telewizoraTo tylko kwestia czasu, zanim się zepsuje.

Nowoczesne ekrany HDTV i monitorów są jaśniejsze, ostrzejsze i bardziej responsywne niż kiedykolwiekale są też delikatniejsze.

Wymaga to trochę magii produkcyjnej stworzyć ostry jak brzytwa obraz na tak cienkim formacie i wypolerować go butelką Windexu i szmatką zabraną z kuchni.

Traktuj konserwację tych urządzeń lekko to pewny sposób na skrócenie życia ekranu, nie zapominając o tym, że może dotknąć innych elementów sprzętu, takich jak klawiatura lub mikrofon sprzętu.

Jak bezpiecznie wyczyścić ekran?

Teraz, gdy już przestraszyliśmy Cię Windexem i szmatami (jak w imię Twojego pięknego monitora lub telewizora szerokoekranowego, powinieneś być), nadszedł czas, aby poświęcić się właściwemu czyszczeniu ekranów.

Zanim przejdziemy dalej, warto zauważyć, że najlepszym sposobem na wyczyszczenie ekranu jest unikaj konieczności czyszczenia go w pierwszej kolejności, W ten sposób unikniesz przypadkowego uszkodzenia innego elementu, na przykład mikrofonu laptopa.

Próbuję ci pokazać im mniej musisz czyścić ekran, tym lepiej a rzeczy, takie jak olej ze skóry i inne rzeczy, które utknęły na ekranie, są znacznie trudniejsze do usunięcia niż proste rzeczy, takie jak cząsteczki kurzu.

Wyczyść ekran monitora ściereczką z mikrofibry

 1. Wyłącz komputer lub laptop i odłącz zasilacz i baterię.
 2. Czyszczenie ekranu, który jest w użyciu, może spowodować trwałe uszkodzenie.
 3. Więc musisz być po bezpiecznej stronie rzeczy i wyłączyć wszystko.
 4. Nie przełączaj go w tryb uśpienia lub uśpienia.
 5. Zdobądź ściereczkę z mikrofibry.
 6. Jest to wykonane z rodzaju tkaniny, która nie wytwarza kłaczków, a także jest bardzo miękka.
 7. Używanie myjki, koszulki lub innego materiału może pozostawić dodatkowe osady na ekranie lub porysować ekran.
 8. Delikatnie przetrzyj ekran ściereczką.
 9. Użyj ściereczki do wycierania, aby pozbyć się luźnego kurzu i cząstek na ekranie.
 10. Wycieraj delikatnie, nie wywierając zbyt dużego nacisku, ponieważ zbyt duży nacisk może uszkodzić ekran.
 11. Jeśli obszar wokół ekranu jest brudny, możesz użyć standardowego domowego środka czyszczącego i ręcznika papierowego.
 12. Tylko bądź bardzo ostrożny, aby nie dotknąć ekranu.

Wyczyść ekran laptopa środkiem czyszczącym

 1. Wyłącz komputer i odłącz zasilacz i baterię.
 2. Ponieważ używasz płynu do czyszczenia ekranu tą metodą, tak jest ważne, aby wyłączyć laptopa i odłączyć go od zasilania.
 3. Stwórz łagodny środek czyszczący.
 4. Idealnym rozwiązaniem jest woda destylowana, która jest wolna od chemikaliów i delikatna dla ekranu.
 5. Jeśli potrzebne jest bardziej intensywne czyszczenie, użyj mieszanki 50/50 białego octu i wody destylowanej może być również skuteczny.
 6. Umieść roztwór w małej butelce z rozpylaczem.
 7. Wlej trochę roztworu do butelki z rozpylaczem i zakręć na górze.
 8. Nie używaj go jednak do spryskiwania samego ekranu.
 9. Nanieś minimalną ilość roztworu na ściereczkę z mikrofibry.
 10. Najlepiej sprawdza się ściereczka pozbawiona włókien i antystatyczna.
 11. Pamiętaj, aby nie używać zwykłej szmatki, ponieważ może to porysować ekran.
 12. Nie moczyć tkaniny, po prostu chcesz ją zwilżyć, co jest celem użycia butelki z rozpylaczem do jej zwilżenia.
 13. Przetrzyj ściereczką ekran okrężnymi ruchami.
 14. Szybkie okrężne ruchy zwykle usuwają smugi.
 15. Uważaj, aby nie przycisnąć palców do tkaniny lub ekranu.
 16. Ponieważ stosowanie zbyt dużej siły podczas czyszczenia ekranu może trwale uszkodzić matrycę LCD i uniemożliwić korzystanie z ekranu.

Prawidłowo wyczyść ekran telewizora

Jak radziliśmy, ważne jest, aby przynajmniej wyłączyć urządzenie, ale najlepiej odłączyć je. Nie wycieraj ekranu aż ostygnie w dotyku.

Czyszczenie gorących ekranów (takich jak telewizory plazmowe HDTV) utrudnia ich czyszczenie i w najgorszym przypadku mogą je uszkodzić.

Odkurzanie ekranu jako ważny krok

Pierwszym krokiem w czyszczeniu ekranu powinno być zawsze jego usunięcie jak największą część ekranu bez dotykania go.

W tym celu można użyć puszki ze sprężonym powietrzem (trzymanej pionowo w odległości co najmniej stopy od ekranu) do usunąć większość cząsteczek kurzu przyczepione elektrostatycznie.

Delikatnie przetrzyj ekran ściereczką z mikrofibry

Mikrofibra to cud nowoczesnej technologii; Dobrze wykorzystaj. musi czyścić ekran, żadnych ręczników papierowych, ręczników kuchennych, żadnych szmat domowych, to bardzo ważne tylko mikrofibra może dotknąć twojego ekranu.

W przypadku uporczywego kurzu, który nie zmywa się z ekranu i sporadycznych odcisków palców, wystarczy przetrzeć czystą ściereczką z mikrofibry i suche zwykle wystarcza.

dbać i czyścić monitor

Bardzo pomocna może być ściereczka z mikrofibry zwilżona wodą destylowaną, Podczas gdy mikrofibra jest zwykle całkiem dobra w wzbijaniu kurzu i sam olejek, jeśli potrzebujesz trochę dodatkowej mocy czyszczącej, lekko zwilż ściereczkę wodą destylowaną.

Woda destylowana jest dostępna w lokalnym sklepie. i jest powszechnie używany do nawilżaczy i żelazek. Tkanina powinna być na tyle wilgotna, aby była wilgotna w dotyku.

To i wiele wskazówek znajdziesz w sekcji Zobacz, jak to zrobić Zapraszamy do odwiedzenia nas i oczywiście, jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, nie wahaj się z nami skontaktować.

dołącz do naszego kanału telegram