Skip to content

Jak bezpiecznie połączyć się z siecią Wi-Fi? – Wskazówki dotyczące prywatności

26 de luty de 2022

Stale łączymy się z siecią Wi-Fi za pośrednictwem urządzenia mobilnego, komputera lub tabletu i wiele razy to robimy w dowolnej sieci internetowej Wi-Fi do którego mamy dostęp. Robimy to ze względu na potrzebę połączenia się z kimś za pośrednictwem aplikacji, która wymaga połączenia z Internetem. Innym razem z powodów związanych z pracą musimy pozostać w kontakcie, krótko mówiąc, powodów jest wiele.

Jednak nigdy nie wiemy, że podczas łączenia się z dowolną siecią Wi-Fi i że nie jest to znane, ale że jest to dowolna sieć. Możemy narazić się na ryzyko kradzieży informacji, które mamy na stronach, z którymi połączyliśmy się z siecią Wi-Fi i innych danych. Z tego powodu tutaj podamy kilka wskazówek, dzięki którym możesz bezpiecznie połączyć się z siecią Wi-Fi na dowolnym urządzeniu.

Jakie zagrożenia wiążą się z moim bezpieczeństwem, gdy łączę się z siecią Wi-Fi?

Obecnie istnieje wiele zagrożeń podczas przeglądania Internetu, a nawet podczas korzystania z publicznych lub prywatnych sieci Wi-Fi. Ale dzisiaj jest więcej publicznych sieci Wi-Fi, które powstały na skwerach, w parkach lub w innych miejscach. Sieci te są zwykle bezpłatne, ponieważ niektóre wymagają pewnych wymagań, aby móc uzyskać do nich dostęp, a tym samym z nich korzystać.

Jednak wielu użytkowników nie wie, że można podjąć ryzyko, łącząc urządzenie z publiczną siecią Wi-Fi. Ponieważ pozostawilibyśmy nasze urządzenie w pełni otwarte, a strony, po których nawigujemy, w pełni otwarte, aby były przechwycone przez hakera lub wirusa.

Przechwytywanie w komunikacji

Często nie myślimy, że łącząc się z siecią Wi-Fi przez telefon lub komputer, narażamy się na jakieś ryzyko. Prawda jest taka, że ​​podejmujemy ryzyko, a jednym z tych zagrożeń jest przechwytywanie komunikacji. Oznacza to, że jesteśmy połączeni z siecią Wi-Fi i komunikujemy się za pośrednictwem aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych lub połączeń telefonicznych. Ta komunikacja może zostać przechwycona przez dowolna strona trzecia lub cyberprzestępca że masz do niego dostęp przez połączenie Wi-Fi.

Kradzież danych osobowych

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kiedy korzystamy z publicznych lub prywatnych sieci Wi-Fi, narażamy się na ryzyko kradzieży danych osobowych, które posiadamy na naszym telefonie lub komputerze. Jeśli złośliwa osoba, która wie, jak włamać się do sieci Wi-Fi i uzyskać prywatne informacje z urządzeń podłączonych do tej sieci, mogą ukraść więcej, niż sobie wyobrażamy.

Podobnie informacje, które mogą ukraść, to hasła, pliki osobiste, wiadomości e-mail, same informacje bankowe, istnieje wiele danych, które mogą wyodrębnić i których mogą z łatwością wykorzystać bez naszej wiedzy.

uszkodzenie sprzętu

Oprócz tego, że mogą wykraść nasze dane i informacje, które znajdują się na naszym urządzeniu, może dojść do uszkodzenia naszego urządzenia. Innymi słowy, łącząc się z siecią publiczną lub prywatną, narażamy się na ryzyko uszkodzenia sprzętu naszego urządzenia. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym i użyj programu antywirusowego na naszym komputerze lub na naszym telefonie.

połączenie z siecią Wi-Fi może spowodować uszkodzenie sprzętu

Infekcja wirusowa sieci lokalnej

Zarówno komputery, jak i telefony komórkowe mogą zostać zainfekowane dowolnym wirusem podczas pobierania pliku lub łączenia się z innym urządzeniem. Poza tym nie tylko mogą zostać zainfekowane w ten sposób, ale także mogą zostać zainfekowane przez połączenie z siecią Wi-Fi.

Jaki jest najlepszy sposób na połączenie się z siecią Wi-Fi bez ryzyka?

Rozmawialiśmy już o różnych zagrożeniach, które mogą wystąpić podczas podłączania urządzenia do sieci Wi-Fi, ale ważne jest również, aby wspomnieć o kilku zaleceniach, które można zastosować lub zastosować, aby Nie ryzykuj podczas łączenia się z siecią Wi-Fi. Poza tym dzięki tym zaleceniom będziesz o wiele bardziej ostrożny podczas łączenia się z dowolną siecią Wi-Fi, a tym samym zachowasz bezpieczeństwo swoich danych i urządzenia.

Korzystaj ze znanych sieci przez cały czas

Jednym z zaleceń, aby uniknąć ryzyka podczas łączenia się z siecią Wi-Fi, jest próba korzystania ze znanych sieci przez cały czas. Innymi słowy, musimy spróbować podłączyć nasze urządzenie do sieci Wi-Fi osoby, która jest całkowicie godna zaufania. W ten sposób uniemożliwimy złośliwemu podmiotowi kradzież wszelkiego rodzaju informacji z naszego urządzenia.

Dostęp do przeglądania w trybie incognito

Jedną z rzeczy, które wielu użytkowników, którzy łączą się z siecią Wi-Fi i nawigują w różnych przeglądarkach przy użyciu bardzo osobistych danych, jest to, że można je ukraść. Ale tak naprawdę jeszcze nie wiedzą, że mogą przeglądać bardzo bezpiecznie za pomocą dowolnej sieci Wi-Fi dzięki funkcji przeglądania incognito. Mam na myśli, że możesz aktywuj tę funkcję w swojej przeglądarce i przeglądaj prywatnie lub jako szpieg, gdzie nikt nie może się dowiedzieć, poza nie pozostawiając żadnego śladu.

Włącz tryb incognito podczas przeglądania sieci Wi-Fi

Obecnie większość przeglądarek, takich jak Chrome, Mozilla Firefox, Brave i inne, ma dostępne okno przeglądarki w trybie incognito, które można aktywować i używać. Podobnie, dzięki temu zapobiegniesz zapisywaniu historii przeglądania w miejscu, w którym weszłeś na stronę lub witrynę internetową.

Nie udostępniaj informacji bankowych nieznanym witrynom

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez wszystkich ludzi jest: zapisz hasła bankowe lub jakikolwiek inny rodzaj informacji bankowych na stronie internetowej. I jest to, że osoba, która jest hakerem lub cyberprzestępcą, może łatwo uzyskać do nich dostęp, potrafiąc wykraść te informacje, a nawet przeprowadzić transakcje bankowe.

Z tego powodu niezwykle ważne jest unikanie udostępniania jakichkolwiek informacji lub danych bankowych podczas korzystania z niezabezpieczonej publicznej sieci Wi-Fi.

dołącz do naszego kanału telegram