Skip to content

Jak wyłączyć lub wyłączyć dane mobilne podczas łączenia się z siecią Wi-Fi

13 de Maj de 2021

Obecnie Smartfony stały się niezwykle przydatne do korzystania z internetuponieważ zapewniają niesamowitą i popularną skuteczność. Konieczna jest jedynie aktywacja danych w celu wykonania tego procesu; Jednak z pewnością zadasz sobie to pytanie Jak mogę wyłączyć lub wyłączyć dane mobilne podczas łączenia się z siecią Wi-Fi?

W tym sensie, aby poznać odpowiedź na postawione pytanie, warto będzie wiedzieć, jaka jest funkcja sieci bezprzewodowych i jakie kroki należy podjąć w celu ich prawidłowego wykorzystania. W każdym razie później będziesz mógł znaleźć niezbędne narzędzia do rozłączania lub wyłączania danych mobilnych po połączeniu się z siecią Wi-Fi.

Dowiedz się, jak odłączyć dane od telefonu, aby połączyć się z siecią Wi-Fi

Aby wiedzieć, jak dezaktywować lub wyłączyć mobilną transmisję danych podczas łączenia się z siecią Wi-Fi, musisz wykonać poniższe czynności:

 1. Wejdz do „Opcje programisty”, (Weź pod uwagę, że w niektórych urządzeniach może to pozostać ukryte, jeśli tak, łatwo będzie Ci to włączyć).
 2. Aby to zrobić, przejdź do „Ustawień”, a następnie do „Informacje o telefonie” i wybierz „Informacje o oprogramowaniu”.
 3. W tym momencie musisz dowiedzieć się, gdzie dodać „Numer kompilacji”.
 4. Gwarantuje siedmiokrotne powtarzanie impulsów, tylko w ten sposób opcja dewelopera może pozostać aktywna.
 5. Wspólnie musicie wrócić do poprzedniej części „Ustawień”, szybko to zauważysz teraz, jeśli pojawią się „Opcje programisty”.
 6. Dlatego konieczne jest wybranie tego samego, po wykonaniu których zobaczysz różne cechy, z których jedną jest „Aktywacja danych mobilnych”. Oznacza to, że zawsze będą aktywne, ale ponieważ chcesz uruchomić połączenie przez Wi-Fi, czas wyłączyć tę opcję.
 7. Wreszcie, będziesz połączony tylko z bezpłatną siecią internetową bez wykorzystywania danych; Cóż, nauczyłeś się już, jak wyłączyć dane mobilne, kiedy ty połączyć się z siecią Wi-Fi.

Dowiedz się, jak działają sieci bezprzewodowe i jaką rolę odgrywają w tego typu zabiegach

Wiedza o sieciach bezprzewodowych jest dość istotna dla zrozumienia całego procesu łączenia i rozłączania danych oraz sieci Wi-Fi. Cóż, chodzi o to, jakie są możliwości urządzeń elektronicznych przesyłać informacje lub nawiązywać połączenia ale bez użycia jakichkolwiek kabli; wszystko to dzięki nowoczesnej technologii.

W tym duchu znaczenie prowadzenia połączeń bezprzewodowych polega właśnie na tym, że zapewniają one dużą swobodę ruchów, ale bez utraty wydajności.

Jednak niektóre z tych technologii w urządzeniach przebiegają przez fale podczerwone i częstotliwości radiowej; Wiedząc to wszystko, łatwiej będzie Ci zrozumieć, jak wyłączyć dane mobilne, aby korzystać z sieci Wi-Fi.

Jak sprawić, by Twój telefon działał jako router

Koncentrując się na zastanawianiu się, jak wyłączyć lub wyłączyć dane mobilne podczas łączenia się z siecią Wi-Fi, należy również wziąć pod uwagę funkcję routera. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak używać telefonu komórkowego jako routera Wi-Fi; Ponieważ dzięki temu otrzymasz inne urządzenia do Internetu, które oferuje Twój telefon, jeśli chcesz to zrobić, możesz to zrobić w następujący sposób.

 1. Przejdź do „Ustawień telefonu”, wybierz „Więcej” i od razu przejdź do opcji „Udostępnij Internet i strefę WiFi”.
 2. Następnie aktywuj opcję „Utwórz punkt dostępu WiFi”, w tym momencie zauważysz dostępne sieci.
 3. Później znajdź swoje urządzenie i wprowadź nowe hasło, dzięki czemu będziesz już wiedział, jak dezaktywować dane mobilne po połączeniu się z siecią lub routerem WiFi.

smartfon połączony z siecią Wi-Fi

Dowiedz się, jak utworzyć szybki i łatwy punkt dostępu

Jeśli chcesz wyłączyć mobilną transmisję danych podczas łączenia się z siecią Wi-Fi, staraj się zawsze zagwarantować niezawodny punkt dostępu. Aby lepiej zrozumieć, kroki tworzenia punktu dostępu Wi-Fi w systemie Windows 10 pokazano poniżej:

 • Podłącz komputer z systemem Windows 10 do internet za pomocą kabla Ethernet.
 • Zdobądź dwie karty WiFi, aby uruchomić punkt dostępu.
 • Następnie „Pobierz i zainstaluj sterownik sieci WiFi”.
 • Konwertuje mostek między Ethernetem, Internetem i dwiema kartami za pomocą opcji „Ustawienia sieci i Internetu”, „Połączenia mostkowe”.
 • Wreszcie Windows rozpocznie konfigurację z nowym połączeniem Ethernet 3, gdzie należy skonfigurować odpowiedni punkt dostępu i to wszystko.

Podsumowując, będziesz już wiedział, jak dezaktywować dane mobilne podczas łączenia się z siecią Wi-Fi, ponieważ ta sama procedura jest stosowana w prawie wszystkich urządzeniach. Jeśli Twój smartfon to Samsung i chcesz wiedzieć, jak udostępniać dane mobilne, wejdź na jego oficjalny portal i postępuj zgodnie z instrukcjami.