Skip to content

Jak aktywować tryb hibernacji aplikacji na telefonach z Androidem i oszczędzać baterię?

27 de czerwiec de 2021

Jedna z największych wad posiadania aplikacji na urządzeniach z Androidem, które nie są używane, ale nie można ich odinstalować przez włącz się w tojest to, że niepotrzebnie zużywają dane i wewnętrzną pamięć masową.

Z tego powodu opracowano metody zwiększenia tego miejsca w pamięci RAM urządzenia i uniknięcia zużycia dodatkowych danych i miejsca. Będąc jedną z tych potencjalnych alternatyw, opcja: wybudzanie lub hibernacja aplikacji z urządzenia mobilnego.

Ponieważ w ten sposób funkcje, które te aplikacje wykonują w tle, są ograniczone i prowadzona przez nich działalność jest ograniczona na urządzeniu mobilnym, gdy użytkownik ich nie używa.

Mając to na uwadze, pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby dowiedzieć się, jak to zrobić aplikacje hibernacji lub hibernacji chcesz na swoim urządzeniu z Androidem.

Kroki hibernacji aplikacji działających w tle na Androida

Podczas gdy opcja aktywuj tryb hibernacji aplikacji W systemie Android jest to bardzo przydatne narzędzie, jeśli chodzi o zwolnienie wewnętrznej pamięci na wspomnianym urządzeniu, nie jest ono zintegrowane z telefonem komórkowym.

Innymi słowy, jeśli chcesz przełączyć w tryb hibernacji niektóre aplikacje zużywające najwięcej danych w systemie Android lub te, których używasz najmniej i nie możesz odinstalować, musisz zainstalować w tym celu aplikację na swoim urządzeniu. W takim przypadku najlepszą opcją jest aplikacja Clean & Master, do której można dostęp ze sklepu z aplikacjami Sklep Google Play.

Po pobraniu i zainstalowaniu musisz go wprowadzić i znaleźć opcję „Hibernacja aplikacji”, przesuwając okno startowe w dół. Po zalogowaniu zauważysz, że masz have Opcje „Aplikacje systemowe”, „Aplikacje użytkownika” i „Aplikacje w stanie hibernacji”.

Następnie dla aktywuj tryb hibernacji aplikacji Android, którego chcesz, musisz wybrać tę aplikację z listy, która jest wyświetlana w aplikacjach systemowych i użytkownika. Zostanie on automatycznie przeniesiony do folderu hibernujących aplikacji, a jego funkcje zostaną wyłączone.

Jaki jest pożytek z aplikacji hibernujących?

Chociaż przydatność aplikacji mobilnych, z którymi Urządzenia z systemem Android są zintegrowane Są bardzo przydatne, niektóre z nich nie są często używane.

Dlatego tego typu aplikacje zwykle działają w tle na urządzeniu z Androidem, mogą zużywają pamięć wewnętrzną, więc zamknięcie tego typu aplikacji lub przełączenie ich do tego czasu w tryb hibernacji zwolni miejsce w pamięci RAM.

Z drugiej strony niektóre z tych aplikacji zintegrowanych z systemem Android nie tylko zajmują miejsce w pamięci RAM, ale także zużywają dane mobilne Twojego urządzenia.

W ten sposób, jeśli przejdziesz do hibernacji lub przełączyć aplikacje w telefonie komórkowym w tryb hibernacji Android, będziesz mógł zwolnić miejsce w pamięci swojego telefonu komórkowego z Androidem i bez konieczności usuwania czegokolwiek, jednocześnie zapisując dane połączenia swojego urządzenia.

Jeśli więc później będziesz potrzebować dostępu do którejkolwiek z tych aplikacji, które przestawiłeś w stan hibernacji, wystarczy dezaktywować tryb hibernacji i będziesz mógł korzystać z aplikacji bez żadnych niedogodności.

Ustawienia uniemożliwiające uruchamianie aplikacji w tle

W wielu przypadkach może się zdarzyć, że po dokonaniu takiej konfiguracji aplikacje nie pozostają z taką samą optymalną wydajnością; jest to jednak cena za uniknięcie wykonywania w tle. W ten sam sposób jest to prosta metoda, którą wykonuje się, najpierw wprowadzając ustawienia telefonu komórkowego.

Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to uważnie się przyjrzeć którym aplikacjom chcesz uniemożliwić działanie w tle i przechodzisz do kliknięcia. Następnie klikniesz opcję wymuszenia zatrzymania, a aplikacja się zatrzyma. W ten sposób aplikacja, którą wykonasz w tej procedurze, przestanie działać w tle.

logo androida i google

Jaka jest najlepsza aplikacja do hibernacji aplikacji?

Istnieje wiele sposobów na przełączenie naszych aplikacji w stan hibernacji, oprócz: pomóż naszemu urządzeniu nie pobierać się tak szybko. Podobnie można nazwać kilka aplikacji; ale jednym z najlepszych jest Greenify, ponieważ ma wysoką rekomendację, ponieważ naprawdę działa dobrze w naszym telefonie komórkowym.

W tym momencie, ta aplikacja działa na każdym urządzeniu ale musi być skonfigurowany, aby uzyskać dostęp do uprawnień w telefonie komórkowym. Prawdą jest, że pomoże Ci to w większych oszczędnościach i dłuższym okresie użytkowania telefonu.

W Sklepie Play dostępne są dwie wersje, z których jedna jest całkowicie darmowa, ale w rzeczywistości obie mają podstawowe funkcje, które chcemy hibernować nasze aplikacje.

Użyj Greenify

Ta aplikacja ułatwi anulowanie funkcjonalności innych aplikacji, o ile wygodnie jest nam z nich nie korzystać; jest naprawdę bardzo przydatne narzędzie, gdy potrzebujemy oszczędzać baterię lub że nie chcemy rozpraszać.

To samo spowoduje uruchomienie dowolnej aplikacji w tle, czyli aplikacje te będą statyczne tak długo, jak tego chcemy. Warto wiedzieć, że istnieją aplikacje, takie jak alarm, które nie przechodzą w stan hibernacji.

Co najlepsze, ta aplikacja pozwoli nam korzystać z aplikacji tak długo, jak tego chcemy. Również te aplikacje będą hibernować tylko wtedy, gdy będą działać w tle, a następnie powrócą do normalnego działania. Ta aplikacja ułatwi tylko kroki lub proces.

aplikacja do hibernacji bez korzenia

Jak usunąć lub wyłączyć aplikację w trybie hibernacji — kolejne kroki

Po aktywacji trybu hibernacji za pomocą aplikacji Clean & Master lub dowolnej innej aplikacji, którą wybrałeś samodzielnie, ma ona sekcję, w której możesz wyłączyć lub usunąć tryb hibernacji.

W tym celu w przypadku Clean & Master po aktywacji trybu hibernacji należy wejść do sekcji „Aplikacje w stanie hibernacji” który jest wyświetlany w opcji „Hibernacja aplikacji” w oknie uruchamiania aplikacji Clean & Master.

Tam będziesz mógł zobaczyć listę aplikacji, do których masz aktywowany w trybie hibernacji na Twoim urządzeniu Android.

W związku z tym, jeśli chcesz wyłączyć ten trybWszystko, co musisz zrobić, to wybrać żądaną aplikację, a automatycznie powróci ona do odpowiedniego folderu. Oznacza to, że do folderu „Aplikacje użytkownika” i „Aplikacje systemowe” w zależności od pochodzenia aplikacji, która aktywowała tryb hibernacji.

W ten sposób osiągniesz wyłącz tryb hibernacji w aplikacjach mobilnych i jego procesy w tle będą ponownie aktywne.