Skip to content

Jak aktywować tryb debugowania USB na dowolnym zablokowanym Androidzie z komputera?

22 de czerwiec de 2022

Czy wiesz, jak aktywować tryb debugowania USB na zablokowanym telefonie z systemem Android z komputera? Jeśli Twoja odpowiedź jest negatywna, czytaj dalej ten artykuł. Android jest prawdopodobnie systemem operacyjnym z największą swobodą, jaka istnieje w tej chwili dla urządzeń mobilnych.

Jedną z opcji, którą zawsze powinieneś mieć aktywną, jeśli lubisz eksperymentować z tym systemem operacyjnym, jest bez wątpienia Tryb debugowania USB. Podobnie dla tych użytkowników, którzy już to znają i mają pewne doświadczenie w tej sprawie, wybierz go wyłączyć i używaj go tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebują.

Włączanie trybu debugowania USB między urządzeniem z systemem Android a komputerem Można to zrobić przewodowo lub bezprzewodowo. W tym drugim przypadku byłoby to przez Bluetooth. Nie jest to coś naprawdę skomplikowanego do osiągnięcia i w tym artykule pokażemy Ci, jak powinieneś to zrobić.

Debugowanie USB Co to jest i do czego służy?

Oczywiście wyjaśnimy, zanim przejdziemy dalej, kilka rzeczy na temat ten Debugowanie USB, i to jest to samo Koncentruje się głównie na osobach, które zajmują się tworzeniem aplikacji na Androida, w taki sposób, aby terminal był „w pełni otwarty” do użytku z komputerem.

Chociaż wydaje ci się to dziwne, włącz tryb debugowania USB nie zawsze jest to konieczne w systemie operacyjnym Android. Często nie jest to konieczne, ale w pewnych momentach jest bardzo przydatne.

W podsumowaniu, Debugowanie USB umożliwia programistom korzystanie z różnych opcji testowania ich aplikacji na dowolnym urządzeniu z Androidem. Będzie to dla nich bardzo pomocne, ponieważ będą mogli określić, jakie błędy istnieją, obserwując ich działanie. Gdy programista wykryje błędy, w grę wchodzi debugowanie.

Zapamietaj to telefon nigdy nie jest zagrożony z procesem aktywacji trybu debugowania USB, więc nie powinieneś się tym martwić.

Inne ważne szczegóły, które powinieneś wiedzieć, to to, że w zasadzie tryb debugowania ma kluczowe znaczenie podczas instalacji ROM-ów i procesu ROOT. Dotyczy to również sterowania tabletami i telefonami komórkowymi z systemem Android z poziomu komputera. W tym przypadku, aplikacja vysor Jest jednym z najbardziej polecanych.

Jak aktywować tryb debugowania USB krok po kroku na zablokowanym telefonie z systemem Android z komputera?

Menu do aktywacji debugowania USB na telefonie komórkowym z systemem Android z komputera

Jeśli używasz starszej wersji Androida lub „opcje programisty” nie są nigdzie wyświetlane, musisz najpierw przejść do Ustawienianastępnie „o urządzeniu„, a następnie przejdź do części, która mówi „numer kompilacji„. Następnie należy nacisnąć go kilka razy z rzędu, a pojawi się komunikat informujący, że opcja została odblokowana.

Teraz tak, kontynuujemy, przejdziemy do głównego menu „Ustawienia„a potem będziemy musieli przejść do sekcji, która mówi”opcje programistyczne„. Teraz musimy po prostu przejść do opcji, która mówi po prostu „Debugowanie USB” i znaki.

Następnym krokiem, który należy wykonać, jest podłączenie telefonu komórkowego do komputera i poczekanie, aż na smartfonie pojawi się komunikat z pytaniem, czy chcesz zezwolić na debugowanie USB. Pamiętaj, że masz możliwość dostępu za każdym razem, gdy wejdzie w tryb debugowania USB, co zalecamy, o ile jest to Twój własny komputer, jeśli nie, po prostu zaakceptuj i nie sprawdzaj niczego.

Jak możesz zobaczyć Aktywacja tej opcji wcale nie jest skomplikowana i w zależności od tego, co chcesz osiągnąć, może być bardzo przydatna. Debugowanie USB to cały świat w obszarze technologii informatycznych. Pokazaliśmy ci w tym artykule tylko niewielką część, ale rzeczywistość jest taka jest wiele ukrytych sztuczek że możesz nauczyć się jeszcze głębiej zagłębiać się w ten temat.

Pamiętaj, że to co wcześniej zrobiliśmy nie stanowi zagrożenia dla terminala i nie generuje żadnych problemów gwarancyjnych. Jednak cokolwiek zdecydujesz się zrobić od tego momentu, niezależnie od samouczka, może wiązać się z ryzykiem, więc bądź ostrożny.

dołącz do naszego kanału telegram