Skip to content

Jak aktywować segment w sieci Strava? – Pomoc samouczka

25 de styczeń de 2022

Strava web to platforma społecznościowa, która dała wiele do powiedzenia, wielu sportowców używa jej do kreślenia swoich trajektorii. To doskonałe narzędzie do zlokalizuj swoje ruchy na wirtualnej mapie i prowadź swoje zajęcia sportowe lub wycieczki. Możesz łatwo aktywować segment. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak to zrobić. Ponadto zobaczysz powody, dla których segment nie jest aktywowany.

Jakie są wymagania, aby utworzyć segment w serwisie Strava?

Ekspansja Internetu służyła nie tylko ułatwieniu komunikacji od bieguna do bieguna i połączeniu świata. Ustąpiła również wielu platformom, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia użytkownikom pewnych usług i rozrywki. Tak więc dzisiaj istnieją wirtualne platformy i sieci społecznościowe treści multimedialnych do interakcji, a inne o bardziej konkretnym celu, mające na celu pomoc użytkownikom konkretnej dyscypliny, na przykład aplikacji, które mierzą dystanse osiągnięte podczas biegania.

Mamy na myśli stronę internetową Strava, aplikację pomagającą sportowcom w ich planach treningowych oraz nowe wyzwania sportowe, którymi mogą się dzielić z innymi na platformie. Ciekawym aspektem tej sieci społecznościowej są segmentys, który odnosi się do ścieżki lub trasy, którą należy podążać podczas uprawiania sportu. Możesz tworzyć te segmenty za pomocą Strava web, ale musisz spełnić pewne wymagania:

Najpierw musisz określić ścieżkę w ramach czynności, która ma być wykonana i przejść do wybrania jej jako segmentu, abyś mógł: utwórz ścieżkę od początku do końca szlaku i zapisz, to znaczy musi mieć początkową, końcową i pośrednią lokalizację sekwencyjną. Drugim wymogiem jest to, że po zidentyfikowaniu ścieżki należy utworzyć jej segment.

Jakie kroki musisz wykonać, aby aktywować segment w sieci Strava?

Segmenty w Strava mogą Ci pomóc pod względem trasy i trasy, którą musisz przebyć podczas rutyny pieszej lub na trasie rowerowej lub joggingowej. Niezależnie od tego, jaką aktywność planujesz wykonać, możesz aktywować segment w serwisie Strava. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki.

Najpierw musisz rozgraniczyć swoją aktywność, w zależności od danych Twojej aktywności zaczniesz tworzyć segment. Następnie naciskasz elipsy, aby uzyskać więcej opcji, a następnie kliknij Utwórz segment. Wyświetlony zostanie interfejs do tworzenia segmentu, Jest to mapa, na której musisz zlokalizować punkt początkowy i punkt docelowy, używając odpowiednio zielonego i czerwonego paska przewijania. Możesz zmierzyć odległość między dwoma zaznaczonymi punktami, podobnie jak Mapy Google.

Przesuwając paski od przodu do tyłu i odwrotnie, zauważysz, jak mapa aktualizuje się do znacznika początku i końca w kolorze zielonym i czerwonym. Możesz użyć przycisków wstecz i do przodu, aby dokonać regulacji przewijania. Będziesz mógł zapoznać się z rekomendacjami usprawniającymi tworzenie segmentu, a po ograniczone punkty początkowe i końcowe, kliknij Dalej.

twórz segmenty za pomocą strava web

Musisz poczekać, aż platforma sprawdzi, czy istnieje równy segment, a następnie ponownie kliknij Dalej i przejdź do przypisz nazwę do segmentu. W tej sekcji możesz użyć nazw punktów odniesienia, które zaznaczyłeś w punkcie początkowym i końcowym lub, jeśli wolisz, możesz użyć znanego aliasu.

Na koniec możesz skonfigurować swój segment tak, aby tylko Ty go widział i pokazywane były tylko wyniki, w tym celu musisz ustawić go jako prywatny. W ten sposób inni użytkownicy nie będą mogli zobaczyć twoich działań pasujące do Twojego segmentu. Uważnie wykonując te czynności, możesz łatwo aktywować swój segment.

Dlaczego nie możesz pomyślnie aktywować segmentu w sieci Strava i co zrobić?

Istnieje wiele darmowych aplikacji dla rowerzystów podobnych do Strava web, ale ta jest pozycjonowana jako ulubiona, ponieważ możesz monitorować swoją aktywność. Nie unika jednak błędów, może się zdarzyć, że po prześledzeniu Twojej aktywności i utworzeniu Twojego segmentu, nie jest on aktywowany. Być może przegapiłeś jeden z wymienionych kroków. Ale może to być również spowodowane innymi awariami. Dlatego mówimy o dlaczego nie możesz poprawnie aktywować segmentu w sieci społecznościowej Strava.

okno nawigacji w sieci Strava

niepełna rejestracja

Jednym z powodów, dla których Twój segment nie jest aktywowany, jest brak danych w Twoim segmencie, a rejestracja jest niekompletna. Może to spowodować, że segment nie będzie pasował do Twojej aktywności, kiedy powinien. Być może jest tak, że istnieje zarejestrował dowolny z punktów lub przemieszczeń które są zaznaczone na mapie. Jeśli rejestracja nie zostanie zakończona, oczywiście Twój segment nie zostanie utworzony tak, jak powinien.

Musisz więc upewnić się, że każdy zaznaczony punkt i przemieszczenie są skutecznie ustalone i możesz zobaczyć trasę swoich działań. Abyś nie tracił czasu zainwestowanego w narysowanie swojego segmentu, ale byś mógł go poprawnie stworzyć.

Problemy z połączeniem

Innym powodem, dla którego Twój segment nie jest poprawnie generowany w aplikacji internetowej Stava, są błędy połączenia. Pamiętaj, że jest to platforma, która działa z połączeniem internetowym lub mobilną transmisją danych i Jeśli nie masz dobrego sygnału, bardzo prawdopodobne, że nie można zsynchronizować i prześlij informacje o swoim segmencie.

logo i interfejs strony internetowej Strava

Biorąc to pod uwagę, musisz upewnić się, że masz dobry sygnał Wi-Fi lub dane mobilne. Lub ustaw się w miejscu, w którym połączenie jest bardziej płynne. Następnie musisz kliknąć zaznaczoną ścieżkę, aby ponownie połączyć się z mapą. Zbyt, spróbuj wylogować się z aplikacji i ponownie wejdź na platformę internetową Strava.

Uruchom ponownie urządzenie mobilne, a jeśli problem będzie się powtarzał, naciśnij przycisk synchronizacji, aby móc ponownie wejść. Możesz również odwiedzić internetowe centrum pomocy technicznej Strava w jej oficjalnej witrynie, aby uzyskać specjalistyczną pomoc.

dołącz do naszego kanału telegram