Skip to content

Jak aktywować prywatny czat na czacie na Instagramie – tryb efemeryczny?

28 de czerwiec de 2021

W większości aplikacji, które są obecnie najczęściej używane jako sieci społecznościowe, normalne jest, że wśród wszystkich ich funkcji znajduje się prywatny czat. I z pewnością jest to funkcja, która nadaje aplikacji jakość, ponieważ dzięki prywatny czat, w niektórych można wysyłać audio do znajomychlub przekazywać posty.

Jedną z takich aplikacji jest Instagram, platforma, która nabrała rozpędu dzięki wszystkim funkcje, które aktualizują się raz za razem, takie jak bębny. Niektóre funkcje tej aplikacji, wcześniej nie były nawet pomyślane jako coś, co mogłoby być możliwe, takie jak wysyłanie naklejek lub aktywowanie lub dezaktywowanie ostatniego czasu aktywnego w aplikacji.

Następnie wyjaśnimy trochę na temat aplikacja mobilna na Instagram i jak możemy go w pełni wykorzystać, na wypadek, gdybyśmy mieli problem z jego użyciem. To normalne, że aplikacje, które są stale aktualizowane, mają problemy, więc wyjaśnimy problem z nimi i jak go naprawić.

Jak w pełni wykorzystać główne funkcje Instagrama?

Nie jest tajemnicą, że ta aplikacja mobilna ma wiele funkcji i można z nich korzystać łatwiej niż wejście z przeglądarki internetowej. Na przykład utworzenie konta na Instagramie z przeglądarki jest proste; ale przesyłanie publikacji lub historii z komputera jest nieco bardziej skomplikowane i chociaż można to zrobić, zajmuje więcej czasu.

Historie na Instagramie

Mówiąc konkretnie o historiach, wyjaśnimy trochę o nich; to jest opcja, którą możesz opublikuj coś przez 24 godziny, i po tym czasie automatycznie się usunie. Ponadto w ramach historii, które chcesz opublikować, masz możliwość wysłania ich tylko do listy najlepszych przyjaciół, które wcześniej dodałeś i edytowałeś.

Wiele osób, które mają wirtualny sklep i z niego korzystają konto firmowe na InstagramieUważają, że dzięki opowiadaniom mogą dowiedzieć się więcej o tym, co publikować w swoich historiach. Dzieje się tak, ponieważ im więcej artykułów publikujesz i utrzymujesz aktywne konto, tym do większej liczby odbiorców możesz dotrzeć i sprawić, by czuli się komfortowo z treścią.

I to czy jest to, ze zdjęciami, które publikujesz w swojej historii, możesz przetestuj utworzone filtry dla swoich zdjęć lub opublikuj je później. Ponadto dzięki historyjkom możesz przesyłać przygotowane przez siebie teksty, tworzyć ankiety lub pytania, na które inni mogą odpowiedzieć, a odpowiedź dotrze do Ciebie prywatnie na czacie.

Prywatne czaty na Instagramie

Teraz, mówiąc o prywatny czat oferowany przez InstagramZnany również jako DM (wiadomość bezpośrednia), funkcja, która od dawna jest częścią Instagrama. Dzięki niemu możesz wysyłać teksty, audio, zdjęcia, naklejki, a nawet w jednej z najnowszych aktualizacji możesz prowadzić tajny czat na czacie.

Aby aktywować tę funkcję, po zaloguj się na swoje konto na Instagramie i wprowadź ikonę, która wygląda jak leżący promień, i wybierz czat, na którym chcesz pisać. Gdy jesteś na czacie, połóż palec na ekranie i przesuń go w dół, a pojawi się tryb efemeryczny; aby go dezaktywować, przeprowadzany jest ten sam proces.

Jak działa tryb efemeryczny Instagrama i Messengera

W ostatnich latach czaty w różnych sieciach społecznościowych ewoluowały bardzo szybko; poszedł z miejsca, w którym można rozmawiać i nawiązywać znajomości do to centrum połączeń i wirtualne spotkanie z innymi ludźmi z całego świata. Zachęciło to coraz więcej użytkowników do instalowania tych aplikacji na swoich telefonach komórkowych.

Jednak jest wielu użytkowników, którzy wolą zapobiegać swoim wiadomościom i informacjom, które udostępniają za ich pośrednictwem czaty są zapisywane lub mogą być utrzymane przez dłuższy czas tam. Dlatego też stworzono kilka mechanizmów, aby te rozmowy, które zazwyczaj uważamy za wyjątkowo prywatne, nie sprawiały żadnych niedogodności.

Tak więc w przypadku Instagrama i Messengera istnieje „tryb efemeryczny”; Dzięki temu użytkownicy jednej z tych dwóch platform mogą prowadzić czaty o wysokim poziomie prywatności. Zasadniczo polega to na usuwaniu wysyłanych wiadomości, zdjęć, filmów, gifów i innych plików kiedy druga osoba je przeczyta.

Poza tym, nie ma zapisu aktywności wdrożenie tego narzędzia komunikacji. Więc jeśli chcesz porozmawiać ze swoim partnerem, najlepszym przyjacielem lub kimś innym o czymś bardzo osobistym i prywatnym; jest to najskuteczniejsza alternatywa.

Naucz się krok po kroku wejść w tryb efemeryczny

Jeśli chcesz zastosować tryb efemeryczny, aby czuć się bardziej komfortowo podczas rozmowy, szczegółowo wyjaśnimy każdy omawiany krok. Ale przed rozpoczęciem upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję każdej platformy, a następnie postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami:

  1. Otwórz swoje konto Messenger lub Instagram na urządzeniu
  2. Przejdź do miejsca, w którym pojawiają się czaty
  3. Znajdź jeden, aby przetestować, jak ten tryb jest aktywowany i działa
  4. Wejdź do tej rozmowy i przesuń palcem od dołu do góry ekranu, nad linią, aby napisać wiadomość (zrób to tak, jakbyś przeglądał kanał na Instagramie lub Facebook home)
  5. Tam pojawi się opcja, gdy naciśniesz i przytrzymasz ekran z napisem „zwolnij, aby aktywować tryb efemeryczny”
  6. Gdy przestaniesz naciskać ekran, pojawi się on na czarno, a z kolei powiadomienie wita cię w tym efemerycznym trybie
  7. Przeczytaj regulamin, a następnie kliknij „akceptuj”
  8. Ten tryb zostanie aktywowany natychmiast dla wybranego czatu
  9. Tutaj na ekranie pojawią się dwie wiadomości: powyżej napis „wyłącz tryb efemeryczny” oraz; poniżej jest napisane „tryb efemeryczny”
  10. Jeśli chcesz dezaktywować tryb efemeryczny, po prostu naciśnij w miejscu wskazanym i to wszystko

Krótko mówiąc, nie potrzebujesz nowej aplikacji ani alternatywy, aby ją aktywować; jest to kwestia aktualizacji aplikacji. Po aktywacji możesz być pewien, że nie będzie żadnego zapisu ani kopii zapasowej z tych czatów; Dodatkowo, jeśli druga osoba zrobi zrzut ekranu rozmowy, zostaniesz o tym powiadomiony. Usiądź wygodnie i rozmawiaj pewnie w trybie efemerycznym.

logo na Instagramie i komunikatorze

Dlaczego nie otrzymuję prywatnych czatów na moim koncie na Instagramie?

W tym momencie, odnosząc się do czatu na Instagramie, zdarzyło się wielu użytkownikom, że opcja wejdź do czatu nie pojawia się lub nie odpowiada i wychodzi. Jest to jednak problem, który ma rozwiązanie, ponieważ problem pojawia się z bardzo prostego powodu do ustalenia, który wyjaśnimy Państwu.

Jeśli Twoim problemem jest to, że ikona Messenger nie pojawia się na Twoim starcie, może to być spowodowane brak aktualizacji aplikacji. W takich przypadkach rozwiązanie jest więc proste, zainstaluj lub zaktualizuj do najnowszej wersji dostępnej w Twoim sklepie z aplikacjami mobilnymi.

Jeśli aplikacja jest nieaktualna, poinformuje Cię o tym w sklepie z aplikacjami, ponieważ po jej wpisaniu pojawi się okienko z napisem 'Aktualizuj’. Jak widać, proces rozwiązania problemu jest dość prosty; możesz też spróbować wyczyszczenie pamięci podręcznej lub danych aplikacji Instagram.

Wykonując szczegółowo te kroki, będziesz mógł zacząć korzystać i cieszyć się wszystkimi funkcjami oferowanymi przez prywatny czat Messengera na Instagramie na swoim koncie.

Jak połączyć Facebooka z Instagramem

Obecnie istnieją cztery aplikacje z tym samym właścicielem, dlatego można je połączyć w celu synchronizacji danych i jednoczesnego udostępniania treści w tych sieciach społecznościowych. Chodzi o Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa; gdzie obecnym właścicielem platform jest Mark Zuckerberg.

Jednak, połączyć swoje konto na Instagramie z Facebookiem jest to coś zupełnie prostego; musisz najpierw wejść na swoje konto na Instagramie; stamtąd przejdź do swojego profilu (zdjęcie w prawym dolnym rogu); raz tutaj przejdź do trzech poziomych linii w prawym górnym rogu, a następnie kliknij ikonę koła zębatego, aby przejść do ustawień.

W tym momencie przejdź do miejsca, w którym jest napisane „konto”, naciśnij go, a następnie musisz przejść do „udostępniania innym aplikacjom”. Wybierasz Facebooka i to wszystko; W ten sposób wszystko, co publikujesz na swoim kanale na Instagramie, można również zobaczyć na Facebooku; w ten sam sposób, w jaki działa dzielenie się historią na Messengerze lub Facebooku.