Skip to content

Jak aktywować i używać Asystenta Google przy wyłączonym ekranie telefonu komórkowego

8 de kwiecień de 2021

Obecnie istnieje wiele funkcji do wykonania na telefonie, czy to za pośrednictwem programów, czy nawet z tym samym systemem operacyjnym urządzenia, w przypadku Androida wiele z tych funkcji jest rozwijanych przez dużą firmę Google.

Google był w stanie wdrożyć szeroką gamę aplikacji i narzędzi, które są w stanie ułatwiać wiele działań Podczas korzystania z naszych smartfonów z systemem Android jest tak w przypadku aplikacji do przechowywania zdjęć, filmów i plików o nazwie Zdjęcia Google lub przechowywania dokumentów i plików w chmurze, znanej jako Dysk Google że do dnia dzisiejszego firma nieustannie opracowuje nowe aktualizacje i ulepszenia w ich działaniu.

Kolejną z najczęściej używanych i najważniejszych aplikacji na nasze smartfony z Androidem jest niewątpliwie oficjalny sklep firmy, Sklep Google Play, skąd możesz pobrać wybrane aplikacje, filmy, książki i gry, należy zaznaczyć, że ta aplikacja jest zainstalowana na urządzeniu domyślnieJeśli nie masz tej aplikacji, możesz się dowiedzieć, wprowadzając poniższy link, aby pobrać Sklep Google Play na swój telefon.

Jednak Google nie tylko stworzyło Aplikacje na nasze urządzenie, ale udało mu się również stworzyć narzędzia, które domyślnie znajdują się w systemie operacyjnym Android, tak jest w przypadku asystent google, który działa jako podobny sposób do Siri osobisty asystent urządzeń Apple, ale działający w prostszy i łatwiejszy w użyciu sposób.

Co to jest Asystent Google?

Asystent Google to wirtualny asystent znajdujący się na urządzeniach z systemem Android, który został opracowany z rozszerzeniem system sztucznej inteligencji opracowany przez firmę Google, która w przeciwieństwie do innych podobnych usług Google Now, asystent Google jest w stanie nawiązać dwustronną rozmowę z użytkownikiem, który go używa.

początkowo pracował asystent google wyłącznie dla urządzeń firmowych podobnie jak Pixel i Pixel XL, gdy został wydany w maju 2016 roku, a po tym roku w 2017 roku zdołał zadomowić się w innych urządzeniach z Androidem, a nawet w inteligentnych urządzeniach i samochodach.

Podobnie jak Google Now, Asystent Google może pracować rozpoznawanie mowyza pomocą określonych poleceń i słów kluczowych, które użytkownik wypowiada na głos przez telefon lub klawiaturę, po prostu wpisując akcję lub pytanie, które chcesz wykonać, z asystentem Google będziesz mógł wykonywać takie funkcje, jak planowanie zdarzeń, ustawianie alarmów , dostosuj niektóre opcje konfiguracji urządzenia, przeprowadź wyszukiwanie w Internecie, a nawet może wyświetlić informacje o Twoim koncie Google.

Ponadto w ostatniej aktualizacji tej usługi Googleowi udało się opracować nową funkcję dla Asystenta Google, ponieważ będzie on mógł zbierać informacje i identyfikować obiekty Korzystając z aparatu w telefonie, możesz nawet identyfikować utwory, działając jako klasa Shazam.

Pomimo posiadania wszystkich tych funkcji, większość użytkowników pozostaje nieco niezadowolona, ​​ponieważ nie wie, jak korzystać z usług asystenta Google bez konieczności odblokować telefonale nie martw się już trafiłeś we właściwe miejsce, wtedy pokażemy Ci jak.

rozpoznawanie mowy

Kroki, aby aktywować i używać asystenta Google przy wyłączonym ekranie telefonu komórkowego

Niewątpliwie jest to czynność, którą wielu chciałoby wykonać, aby móc aktywować asystenta Google bez odblokowywania telefonu lub posiadania go przy wyłączonym ekranie, a powinieneś wiedzieć, że jest to możliwe i można to zrobić w bardzo prosty sposób postępuj zgodnie ze wskazówkami poniżej.

  • Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest ustawienie preferowanego języka telefonu.
  • Następnie wejdź do aplikacji Google i wejdź do menu ustawień, a następnie do opcji głosowej.
  • Poszukaj opcji, która mówi «Twoje wyniki na ekranie blokady»I aktywuj go.
  • i Gotowy!Należy pamiętać, że ta opcja jest dostępna tylko dla niektórych urządzeń z systemem Android.

dołącz do naszego kanału telegram