Skip to content

Jak aktywować „Automatyczne wyłączanie” kontrolera PS5 DualSense?

11 de luty de 2022

Najnowsza konsola PlayStation jest jak zwykle wyposażona w różne elementy sterujące, które są bezprzewodowe. nie muszą być podłączone do kabla, Ale ten nowy sposób, w jaki nie potrzebujemy kabla, mówi nam, że musimy używać baterii zintegrowanych z pilotem. Akumulatory te ewidentnie rozładowują się po użyciu i do tego co trzeba podłączyć do ładowania.

Jeśli w tym przypadku zaufamy sobie i nie dowiemy się, co się stanie, gdy przestaniemy korzystać z konsoli, możemy mieć mały problem. Nie wiedząc, kiedy zostanie pobrany i pozostawiony bez dostępnej kontroli, w tym artykule porozmawiamy o tym; jak poprawnie wyłączyć kontroler PlayStation 5, a dowiemy się jak podłączyć skonfiguruj go i skonfiguruj sterowanie, żeby wyłączało się automatycznie, zobaczmy.

Jaki jest prawidłowy sposób wyłączenia kontrolera PS5?

Jeśli chodzi o tę konsolę, zawsze mamy opcje tego, czego potrzebujemy, a dzięki oszczędności energii możemy stworzyć konfigurację zgodną z tym, czego chcemy. Ta oszczędność energii Daje nam to korzyść, a mianowicie zachowanie żywotności urządzenia.

Na przykład w przypadku konsoli musimy znać znaczenie pomarańczowego światła, a zatem używać go właściwie tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy, i aby nie pozostało włączone bez świadomości; w przypadku urządzeń kontrolnych chodziłoby o to, aby były one stale używane między ładowaniem a wyładowaniami energii.

Aby poprawnie go wyłączyć, musimy wejść do centrum sterowania PS5, w tym celu wciskamy przycisk „PS” na kontrolerze, aby otworzyć centrum sterowania, następnie znajdujemy się w symbolu podobnym do polecenia i podajemy „X ”, tutaj wybierz „Kontroler bezprzewodowy” i naciśnij „X”, tutaj podajemy opcję „Wyłącz” i ponownie „X” i kontroler się wyłączy. Następnie wyłączamy DualSense w ustawieniach.

Jak zaprogramować sterownik, aby wyłączał się automatycznie?

Możemy również wykonać część konfiguracji na naszych konsolach, co ma się wydarzyć, ponieważ wszystkie one zawierają wiele funkcji, o których nie wiemy. Przyjmujemy za pewnik, że wszystko dzieje się automatycznie; Prawda jest taka, że musimy skonfigurować automatyczne procesy w konsoliponieważ nie chodzi o to, że ich nie ma, ale o to, że prawdopodobnie ich nie aktywowaliśmy.

wyłączenie kontrolera prawidłowo

Aby zaprogramować, w tym przypadku, że Kontroler PlayStation 5, aby automatycznie wyłączał się poprawnie, do tego możemy użyć wspomnianego wcześniej „Centrum sterowania”; i chodzi o to, że stąd możemy go nie tylko wyłączyć, ale też możemy go zaprogramować, aby wykonywał to, czego potrzebujemy, np. dezaktywuje mikrofon DualSense, zobaczmy o co chodzi w tej opcji.

Z centrum sterowania

Aby użyć centrum sterowania do dezaktywacji polecenia, możemy podążać następującą trasą, z głównego ekranu PS5, zlokalizujemy się w „Ustawieniach”, wśród opcji przechodzimy do „Systemu”, w sekcji po lewej wchodzimy do części „Oszczędność energii” w tej części wchodzimy do opcji „Ustaw funkcje dostępne w trybie uśpienia”. Stąd możemy zarządzać trwałością tego przestoju.

Wskazane jest, aby zrobić to zaraz po zakupie konsoli, ponieważ w wielu przypadkach uważamy, że z po prostu wyłącz go lub przełącz w tryb uśpienia, elementy sterujące zostaną wyłączone. A to jest szkodliwe, ponieważ jeśli pozostaną włączone, a następnie użyjemy ich podłączonych do czasu naładowania, i zostawimy je ponownie włączone, ich żywotność ulegnie zmniejszeniu, jeśli będą aktywne przez 24 godziny.

Jak zresetować PS5 bez pilota?

Gdy tylko zdobędziemy Playstation 5, jedną z ciekawych rzeczy, które mogą nam się przydarzyć, jest to, że może się zdarzyć, że bateria elementów sterujących się wyczerpie, a konsola jest włączona i musimy wykonać ponowne uruchomienie. W przypadku, gdy pobierzemy jakąkolwiek aktualizację dla PS5 z oficjalnej platformy online; będąc w tych okolicznościach musimy przeprowadzić co jest znane jako ręczny reset konsoliZobaczmy, jak możemy to zrobić.

uruchom ponownie konsolę bez kontrolera

Aby wykonać ten restart możemy przejść do tej samej konsoli i nacisnąć przycisk wyłączania przez kilka sekund, aż usłyszymy sygnał dźwiękowy, w tym momencie na ekranie pojawi się ostrzeżenie z napisem „Przygotowuję się do wyłączenia PS5” a następnie pojawi się czarny ekran informujący o ponownym uruchomieniu konsoli.

dołącz do naszego kanału telegram