Skip to content

Dołącz wiadomości GMAIL z jednego e-maila do drugiego — krok po kroku na telefonie komórkowym i komputerze PC

18 de sierpień de 2021

Być może w pewnym momencie będziesz musiał pokazać jakąś wiadomość e-mail innej osobie, Gmail oferuje nową opcję dołączania wiadomości z jednego e-maila do drugiego, zobaczmy więcej o tej opcji.

Na co należy zwrócić uwagę wysyłając e-maile z załącznikami?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest: jak wygląda proces załączania pliku?, niezależnie od tego, czy używasz komputera, tabletu, telefonu. Otwórz Gmaila przez Google lub aplikację Gmail, kliknij Utwórz, jest to ikona ołówka. Teraz klikniesz Dołącz, jest to symbol klipu. Wybierz opcję Dołącz plik, a teraz wystarczy wybrać plik, który chcesz dołączyć, czy to obrazy, czy dokument.

Istnieje kilka rodzajów plików, które aby je załączyć, będziesz musiał pobrać menedżera plików. Kolejną rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę wysyłając e-maile z załącznikami, jest rozmiar, Gmail ma limit 20 MB a jeśli jest to inne konto, to do 25 MB, w zależności od dostawcy.

Czy można wysłać wiadomość e-mail jako załącznik w innej wiadomości e-mail?

Tak, jeśli jest to możliwe. W Gmailu możesz dołączyć dowolny e-mail jako plik do innego e-maila, bez względu na to, gdzie szukamy wiadomości, którą chcemy wysłać, możesz to zrobić prosty sposób i różnymi metodami, ten, który najlepiej pasuje do Ciebie.

Jak mogę wysłać wiadomość e-mail, dołączając ją do innej?

Aby dołączyć wiadomość e-mail jest kilka sposobów, aby to osiągnąć, poniżej wyjaśnimy, jak możesz to zrobić, następnie musisz wybrać, jak chcesz to zrobić.

W Gmailu wybierz e-maile, które chcesz wysłać

Po pierwsze, na komputerze, którego używasz, będziesz przejdź do Gmaila, wybierz e-maile, które chcesz wysłać, możesz dołączyć wybrane e-maile.

Znajdź opcję Więcej i Prześlij dalej jako załącznik

Po wybraniu e-maili poszukaj opcji Więcej, są to 3 punkty, kliknij i w wyświetlonych opcjach wybierzesz Przekaż jako załącznik. Jeśli przypadkowo rozmiar pliku przekroczy 25 MB, proces zostanie wykonany za pomocą Dysku Google.

Dodaj temat, odbiorcę i wiadomość

Po wybraniu opcji Prześlij załączniki otworzy się okno, w którym zobaczysz opcje takie jak: „Do” Gdzie umieścisz e-mail odbiorcy. Wpisz temat i dodaj wiadomość, którą zamierzasz przekazać.

Wysyłaj pocztę tak, jak zawsze

Nadszedł czas na wysłanie maila i jest tak samo jak wcześniej, na dole zobaczysz możliwość wysłania, kliknij tam, a Twoja wiadomość e-mail z załączonymi plikami zostanie natychmiast wysłana.

Inną opcją wysłania wiadomości e-mail dołączonej do innej jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy lub laptopa, przejście do wiadomości, kliknięcie prawym przyciskiem myszy lub możesz przeciągnij i upuść co zamierzasz dołączyć w treści wiadomości.

Jak odpowiedzieć na wiadomość z załącznikiem?

Co jeśli załączony e-mail został do mnie wysłany?

Co należy zrobić, to: otwórz wiadomość e-mail z załącznikiem, który chcesz przeczytać, kliknij Pobierz, teraz wybierz, czy chcesz otworzyć lub zapisać wiadomość e-mail. Teraz możesz uzyskać dostęp do poczty, kiedy tylko chcesz.

Jak mogę odpowiedzieć na załącznik do wiadomości e-mail, który wysłał mi ktoś inny?

Widzieliśmy już, jak wysyłać e-maile, ale co jeśli to my otrzymaliśmy tego typu wiadomości, zobaczmy jak możemy odpowiedzieć na tego typu wiadomości e-mail?.

Otwórz otrzymany e-mail i wybierz Odpowiedz

Na komputerze, którego używasz, zaloguj się do Gmaila, a następnie otwórz otrzymaną wiadomość lub tę, którą chcesz przeczytać, na końcu zobaczysz opcja odpowiedzi, możesz tam odesłać wiadomość do osoby, która ją wysłała.

Poszukaj ikony Wyjdź i wybierz ją

Teraz poszukaj ikony wyjścia, zobaczysz ją w prawym górnym rogu otrzymanej wiadomości, jeśli już ją znalazłeś, kliknij ją.

Przejdź do skrzynki odbiorczej, wybierz i przeciągnij wiadomość e-mail, którą chcesz dołączyć

Po wyjściu z wyskakującego okienka przejdziesz do otrzymanej sekcji, stamtąd wybierz myszą wiadomość e-mail, którą chcesz dołączyć, lub jeśli wydaje się to łatwiejsze, możesz przeciągnij i upuść pocztę którą zamierzasz dołączyć do wiadomości, którą zamierzasz wysłać.

Wyślij e-mail

Gdy wiadomość jest gotowa, masz już załączone e-maile, wyślij wiadomość tak, jak zawsze, na dole znajduje się opcja wysłania, wybierz ją i to wszystko.