W tym nowym poście wyjaśnimy szczegółowo wszystko, co musisz wiedzieć o pliku szczególny system operacyjny o nazwie FreeBSD. Jeśli nie wiesz, akronim tego oprogramowania odpowiada akronimowi „Berkeley Software Distribution”. Ta nazwa została wybrana przez Computer Systems Research Group dla tej dystrybucji Uniksa.
Aby dać ci trochę kontekstu; to nowatorski system operacyjny Został opracowany w 1993 roku dzięki znanemu wówczas informatykowi o nazwisku William Jolitz. Początkowo był kompatybilny tylko z komputerami i386BSD, które były wyposażone w mikroprocesory 386, 468 i Pentium.
Po latach od wprowadzenia na rynek jego popularność zaczęła rosnąć, ponieważ jej twórcy co roku wypuszczali na rynek ulepszone wersje. Obecnie jego najnowsza wersja jest w OBECNY i nazywa się FreeBSD. W następnych sekcjach zagłębimy się nieco w główne funkcje i możliwości FreeBSD.
Co to jest FreeBSD?
To jest system operacyjny, który jest używany w zaktualizowanej wersji moc komputerów, serwerów i nowoczesnych zintegrowanych platform. Posiada również szeroką gamę zaawansowanych funkcji w zakresie różnych typów zabezpieczeń, pamięci masowej i łączności sieciowej.
Dlatego od ponad 30 lat FreeBSD jest wybierane jako idealne oprogramowanie gwarantujące działanie większości znanych nam dziś portali internetowych.
Mówiąc najprościej, ten system operacyjny spełnia cel optymalizacja pamięci masowej, łączności sieciowej i zarządzanie danymi systemowymi w celu maksymalnego wykorzystania możliwości komputerów.
Z drugiej strony, jak sama nazwa wskazuje, FreeBSD jest całkowicie darmowy i można go łatwo zdobyć. Ponadto jego kod źródłowy jest swobodnie rozpowszechniany i ma bardzo niewiele ograniczeń w jego używaniu, co jest wielką atrakcją dla niektórych programistów i firm.
Funkcje tego nowego systemu operacyjnego
Następnie w tej nowej sekcji omówimy szczegółowo wszystkie pliki funkcje, które posiada FreeBSD. Bez wątpienia FreeBSD ma wiele pozytywnych aspektów do zaoferowania użytkownikom świata komputerów.
- Ten system operacyjny został początkowo opracowany w wersji 32-bitowej i jest również wyposażony w «Prewencyjna wielozadaniowość»Z dostosowaniem priorytetów, aby zagwarantować efektywne zarządzanie zasobami wykorzystywanymi przez nasz zespół do każdego konkretnego zadania.
- Z drugiej strony FreeBSD ma rdzeń, strukturę plików, biblioteki C API; oraz inne podstawowe narzędzia niezbędne do usprawnienia działania serwera lub komputera.
- Jeśli chodzi o aktualizacje, musimy podkreślić, że 6.1 bez wątpienia poprawił obsługa urządzeń Bluetooth; także dla sterowników sieciowych i kart dźwiękowych. Ponadto wersja 7.0 zawierała obsługę plików ZFS i architektury ARM; które są dwiema zaletami tego systemu operacyjnego.
- Zawiera również „ładowalne” moduły jądra, co pozwala na ładowanie nowych typów systemów plików lub protokołów sieciowych bez konieczności otwierania zupełnie nowego jądra. Obejmuje to biblioteki współdzielone, które zmniejszają wagę programów iw ten sposób zaoszczędzimy znaczną ilość miejsca.
- Wreszcie należy zauważyć, że ten system operacyjny; pozwala nam uwzględnić niektóre Kompilatory C i C ++. Oprócz innych języków używanych do zaawansowanych badań i rozwoju aplikacji. Kilka z nich znajduje się w kolekcjach portów i pakietów.
To wszystko na dzisiaj! W przypadku, gdy polubiłeś ten post, pamiętaj, aby udostępnić go za pośrednictwem sieci społecznościowych.