Skip to content

Dlaczego Telegram wolno pobiera zdjęcia i filmy? – Rozwiązaniem problemu

24 de lipiec de 2022

Komunikatory internetowe stały się koniecznością w ostatnich latach. Dzieje się tak dzięki temu, że są przeznaczone do udostępniania plików, handlu, systemu czatu, wysyłania i odbierania filmów i nie tylko.

Wśród tak wielu tego typu zastosowań, jednym z najbardziej wyróżniających się jest: Telegram. Dzięki temu możesz szybko i bardzo łatwo wysyłać teksty, naklejki, pliki audio i multimedialne do wybranego przez nas kontaktu. Ta aplikacja jest podobna do WhatsApp Messenger, ale mają swoje różnice; nawet Telegram jest uważany za konkurencję Whatsapp.

Odkąd aplikacja została uruchomiona w 2013 roku, okazała się bardzo kompletna i z kilkoma wadami na swojej platformie. W rzeczywistości w ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost liczby pobrań z Internetu.

Niestety, jak każda aplikacja to jest podatny na pewne problemy. Dzieje się tak, że Telegram powoli pobiera plik lub wideo. Chociaż prawdą jest, że może to wynikać z trybu wolnego, istnieją inne przyczyny, o których wkrótce poinformujemy.

Dlaczego moje konto Telegram bardzo powoli pobiera zdjęcia i filmy?

Jeśli korzystasz z Telegrama, ale masz problemy z wejściem, ponieważ ładowanie trwa długo, możliwe, że jest to spowodowane połączenie internetowe lub Wi-Fi jest niestabilne. W przypadku, gdy internet jest w idealnym stanie, sugerujemy wejście do Google Play i zaktualizowanie aplikacji, aby ponownie działała poprawnie.

Oczywiście nie jest to jedyna rzecz, która powoduje, że zdjęcie lub film nie ładują się prawidłowo. Istnieje szereg kwestii, które powinieneś wiedzieć, aby przyspieszyć korzystanie z aplikacji, a także kupowanie i sprzedaż plików lub usług za pośrednictwem tej platformy.

Brak miejsca do przechowywania

Innym powodem jest to, że Twój telefon jest nasycony plikami i informacje. Spowoduje to spowolnienie nie tylko pobierania Telegrama, ale także dowolnej innej aplikacji.Jeśli chcesz szybciej pobierać pliki za pomocą Wi-Fi, zalecamy zwolnienie miejsca lub użycie pamięci micro SD.

Tryb zwolniony w Telegramie

Powolny tryb Telegrama służy do unikania zgubienia się wśród tak wielu pobrań w grupach, w których są liczne wiadomości. Aby usunąć ten tryb, musisz wejść w uprawnienia aplikacji.

Gdy już tam będziesz, musisz usunąć lub wyłączyć uprawnienie do opcji „Slow mode”. W ten sposób powinieneś być w stanie przyspieszyć pobieranie aplikacji i zwiększyć prędkość aplikacji.

przepełnienie pamięci podręcznej

Po dłuższym korzystaniu z aplikacji trudno jest zwiększyć prędkość pobierania lub użytkowania. W zasadzie wynika to z: przepełnienie pamięci podręcznej. Po prostu usuwając go, możesz przyspieszyć pobieranie Telegrama, ponieważ nie będzie żadnych niepotrzebnych plików.

logo telegramu

Jak zwiększyć szybkość pobierania Telegrama?

Aby przyspieszyć i przyspieszyć pobieranie Telegrama, będziesz potrzebować dwóch rzeczy. Pierwszym z nich jest dobre połączenie internetowe. Może odbywać się za pośrednictwem sieci Ethernet lub sieci Wi-Fi. Drugą rzeczą jest wyłączenie lub usunięcie trybu wolnego. Szybkie połączenie internetowe i wyłączony tryb wolny sprawią, że wszystko będzie pobierane szybciej.

Co zrobić, jeśli pobieranie plików trwa zbyt długo?

Aby przyspieszyć pobieranie plików multimedialnych przez Telegram z dowolnego telefonu komórkowego, wypróbuj następujące punkty:

  1. Wyłącz tryb wolny, zarówno z komputera, jak i telefonii komórkowej. Jeśli widzisz, że czat nie ładuje swoich elementów, przejdź do następnego punktu.
  2. Zmień połączenie internetowe. Jeśli zauważysz, że Wi-Fi nie działa na żadnym czacie, spróbuj zwiększyć prędkość z mobilną transmisją danych. W większości przypadków jest to najlepsza opcja, gdy internet jest bardzo wolny.
  3. Usuń wszystkie niepotrzebne czaty i wyłącz wyskakujące powiadomienia, zwłaszcza na telefonach komórkowych.

Z drugiej strony, aby przyspieszyć pobieranie telegramów i nie pobierać treści bez Twojej zgody, będziesz musiał wprowadzić zmiany na swoim koncie. W części ustawień musisz poszukać opcji „Dane i przechowywanie” aby usunąć zaznaczenie w części, która mówi ’Automatyczne pobieranie multimediów”.

Co możemy zrobić z Telegramem?

Oprócz tego, o czym już wspomnieliśmy, że możemy zrobić z Telegramem, na przykład szybko wysyłać wiadomości, liczba funkcji w Telegramie jest duża, dzięki jego botom. Na przykład, czy masz swój Alert Bot, który umożliwia tworzenie przypomnieńczyli jako alarm, który powiadamia cię, gdy masz coś zaplanowanego w bocie.

naklejki

Aby zakończyć funkcję wyślij naklejki do znajomych, Telegram, za pośrednictwem bota możesz znaleźć nowe pakiety naklejek. To proste, wystarczy wpisać słowo w wyszukiwarkę „NaklejkiBot” a gdy się pojawi, aby zobaczyć wszystkie pakiety naklejek, wyślij odpowiedni emoji.

Utwórz kanały lub dołącz do jednego

Z kanały na Telegramie, możemy utworzyć prywatny lub publiczny czat, do którego każdy może wejść, dzielić się informacjami lub oferować nasze usługi. Na przykład normalne jest znajdowanie nowych kanałów seriali i filmów, w których twórcy przesyłają najnowsze seriale i filmy, aby móc je łatwo pobrać.

Jeśli chcemy utworzyć kanał na Telegramie, proces jest prosty; wystarczy wejść do aplikacji i wejść do menu w lewym górnym rogu ekranu. Tam wybierz „nowy kanał”będziesz musiał wybrać, czy jest publiczny, czy prywatny, a także nadać mu nazwę i opis, a tym samym możesz dodać nowe osoby.

telegram jest wolny

Funkcje na czacie

Również w ramach prywatnego czatu na Telegramie ze znajomym lub inną osobą masz opcje oprócz wysyłania audio, tekstów i naklejek. Możesz także edytować wiadomość, którą już wysłałeś, a nawet ją usunąć, zarówno dla siebie, jak i dla drugiej osoby, nie zdając sobie z tego sprawy.

Podobnie, możesz zapisać zawartość, niezależnie od tego, czy są to bardzo ciężkie pliki, ponieważ dzięki chmurze wiadomości są tam przechowywane bez zajmowania miejsca na telefonie. Z drugiej strony możesz przeszukać czat, umieszczając słowo kluczowe w lupie, a będziesz w stanie je znaleźć bez względu na wiek wiadomości.

Z drugiej strony możesz wysyłać animowane pliki, takie jak GIF, filmy i zdjęcia do 1,5 GB bez problemu. Oznacza to, że Twoje kontakty mogą również wysyłać te pliki do Ciebie; są jednak tacy, którzy komentują, że zdjęcia i filmy nie są pobierane na czacie.

Dlaczego filmy i zdjęcia nie są pobierane na Telegram i jak to naprawić?

To dość powszechny problem. Główną przyczyną jest to, że osoba mobilna nie masz połączenia ze stabilną siecią Wi-Fi. Może się również zdarzyć, że dana osoba nie ma Wi-Fi lub działa bardzo wolno. Podobnie jak w przypadku tego typu połączenia, dzieje się to również w przypadku danych telefonu komórkowego. Tak więc, jak bardzo spróbujesz, nie będziesz w stanie zwiększyć prędkości i przyspieszyć Telegrama.

Rozwiązaniem w takim przypadku jest sprawdzenie, czy masz dobre połączenie internetowe i możesz pobrać pliki. Jeśli to jest w porządku, problem może dotyczyć aplikacji; Możesz spróbować usunąć dane i ich pamięć podręczną z ustawień telefonu komórkowego.

zwiększ prędkość telegramu

Jeśli problem nie ustąpi, może to być spowodowane niektórymi aktualizacja telegramu. Zaleca się odinstalowanie go i ponowne pobranie ze sklepu z aplikacjami. Może to rozwiązać problem powolnego pobierania Telegrama i umożliwić zwiększenie prędkości, aby przyspieszyć pobieranie.

dołącz do naszego kanału telegram