Skip to content

Dlaczego Skype spowalnia mój komputer i nie działa poprawnie? – Optymalizacja wydajności

1 de grudzień de 2021

Wśród początków sieci społecznościowych Skype był jednym z pionierów komunikacji. To oprogramowanie pozwala komunikować się z ludźmi niezależnie od położenia geograficznego obu lub liczby osób do prowadzenia rozmów grupowych, a jako dodatkowa pomoc pozwala cieszyć się połączeniami wideo, połączeniami i wiadomościami błyskawicznymi z tłumaczenie w czasie rzeczywistym.

Ponadto jest kompatybilny z wieloma urządzeniami mobilnymi i innymi, takimi jak Alexa, Xbox i PC. Microsoft Skype jest jednym z najczęściej używanych przez firmy programów do wideokonferencji, ponieważ umożliwia łączenie się ze spotkaniami między współpracownikami i partnerami. Jednak ta aplikacja wykazała pewien rodzaj awarii u kilku użytkowników, a to oznacza, że ​​gdy jest używana na komputerach o niskich zasobach, zwykle je spowalnia i nie pracuje prawidłowo. Czy to się dzieje z tobą? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jaki jest powód, dla którego Skype może spowalniać Twój komputer?

Czasami zdarza się, że jesteś na swoim komputerze w wygodny sposób i wszystko jest zamrożone bez możliwości wykonania jakiejkolwiek akcji lub są one wykonywane bardzo wolno, dzieje się tak z dwóch powodów; po pierwsze, możesz mieć bardzo stary komputer, który zużywa wiele zasobów i kończy się wydajność. Lub masz jakieś aplikacje działające w tle, które pozbawiają komputer wydajności.

Masz starą wersję Skype’a

Wiele błędów pojawiających się w Skypie, takich jak puste ekrany, samo zamykanie się lub problemy z połączeniami, jest spowodowanych: bardzo stara wersja Skype’a zainstalowana na twoim komputerze, więc musisz zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

Poza tym Skype jest bardzo kompletną aplikacją, która również wymaga spełnienia pewnych wymagań, a w starszych wersjach wymagania różnią się od nowych, ponieważ każda aktualizacja ma na celu poprawę tych awarii które zostały zaprezentowane w przeszłości. A jeśli go nie zaktualizujesz, błąd tej wersji zawsze pozostanie w pętli.

Nie masz wystarczającej ilości pamięci, aby funkcjonować

W większości swoich wersji Skype wymaga jako wymóg minimum 2 GB pamięci RAM działać poprawnie i procesor co najmniej 1 GHz, ale nawet jeśli masz te zasoby, aplikacja świetnie je wykorzystuje, pozostawiając go wyczerpanym dla dobrej wydajności komputera.

Wynika to w wielu przypadkach z użycia pamięci, które aplikacja musi obsługiwać, gdy ma długie listy kontaktów (w przypadku firmowych) oraz do przechowywania rozmów, historii, zdjęć profilowych, aktywnych wątków itp.

Używasz Skype’a od dłuższego czasu i jest pełen śmieci z pamięci podręcznej

Nadmierne korzystanie z platformy Skype na co dzień wiąże się z zapełnianiem systemu pamięcią podręczną; który powstaje w wyniku danych tymczasowo przechowywanych w pamięci komputera w celu optymalizacji korzystania z aplikacji przy gromadzeniu danych. Tak więc świetnym sposobem na poprawę wydajności aplikacji jest czyszczenie pamięci podręcznej i historię rozmów.

Jak możesz zapobiec ponownemu spowolnieniu komputera za pomocą Skype’a?

Ważne jest, aby wspomnieć, że w przypadku, gdy nie maszzasoby niezbędne do uruchomienia aplikacji, możesz wybrać korzystanie ze Skype Web. Teraz postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby zapobiec ponownemu zachęcaniu Skype’a i marnowaniu godzin z zamrożonym komputerem, jeśli nie, możesz w pełni cieszyć się aplikacją.

Nie zapomnij zamknąć wszystkich aplikacji działających w tle

Aplikacje działające w tle nadal działają, dlatego działają zużywa pamięć i wydajność komputera, więc najlepiej jest je zamknąć, aby zwolnić miejsce.

Aby zapobiec ich uruchomieniu w systemie Windows 10, wystarczy przejść do menu Start i napisać w polu wyszukiwania „Aplikacje w tle” i dezaktywuj przycisk lub wybierz aplikacje według aplikacji i dezaktywuj je ręcznie. Aplikacje takie jak Pogoda, Poczta, Opinie itp. Można je bardzo wygodnie dezaktywować, aby nie wysyłały powiadomień ani aktualizacji, gdy ich nie używamy.

Skype na laptopie

Sprawdzaj pobrane pliki

Unikaj nasycania komputera niepotrzebnymi informacjami i plikami do pobrania, zwłaszcza gdy masz komputer o niskich zasobach, jako aplikację tak dużą, jak Skype potrzebuje Twojej przestrzeni i wydajności, aby działać poprawnie. Dlatego użyj narzędzia do czyszczenia plików, aby wyrzucić rzeczy, które nie są przydatne, takie jak pliki tymczasowe.

dołącz do naszego kanału telegram