Skip to content

Dlaczego nie mogę pobrać plików audio, zdjęć lub filmów WhatsApp? – Rozwiązanie (przykład)

4 de luty de 2021

Pobieranie plików audio, zdjęć i filmów WhatsApp jest niezbędne do prawidłowego korzystania z tej aplikacji. Ale jednym z głównych problemów, które pojawiają się w aplikacji, jest brak możliwości pobrania tych plików, dobrą rzeczą jest to, że dostępnych jest kilka rozwiązań.

Problemy z połączeniem internetowym

Problemy z połączeniem lub jego brak to jeden z głównych powodów, dla których nie będzie można pobierać plików audio, zdjęć i filmów WhatsApp. Może to być spowodowane błędem połączenia z siecią Wi-Fi, a także słabym sygnałem danych mobilnych lub podobnymi sytuacjami.

Na szczęście rozwiązanie tego błędu jest bardzo proste, wystarczy upewnić się, że połączenie jest aktywne, a sygnał z niego jest silny. Możesz to również sprawdzić, próbując załadować stronę internetową w przeglądarce.

Miej na urządzeniu poprawną datę i godzinę

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji i funkcji, naprawianie błędów związanych z datą i godziną pomoże Ci zapewnić ich prawidłowe działanie. W takim przypadku nie będziesz mieć dostępu do plików audio, zdjęć i filmów WhatsApp ani pobierać ich, jeśli nie będziesz aktualizować tych danych.

Przestrzeń dyskowa jest ważna do pobierania plików audio, zdjęć i filmów WhatsApp

Kolejny częsty powód, dla którego nie możesz zejść i zarządzaj swoimi plikami multimedialnymi w WhatsApp Wynika to z problemów z przechowywaniem. Co można przedstawić na różne sposoby.

Brak miejsca do przechowywania plików

Brak przestrzeni dyskowej jest powszechny i ​​może zależeć od liczby dostępnych gigabajtów (GB). Tak dobrze jak adres, który wcześniej ustaliłeś domyślnie, aby zapisać te elementy.

W tym przypadku, możesz rozważyć usunięcie zduplikowanych plików z telefonu komórkowego lub urządzenia, wyczyść pamięć podręczną lub wybierz inną ścieżkę zapisu. To drugie, jeśli masz pamięć wewnętrzną urządzenia jako opcję domyślną i masz kartę SD.

Masz miejsce, ale nie pobierze plików

Czasami jednak masz wystarczająco dużo miejsca na dysku, a mimo to nie będziesz w stanie pobrać plików audio, zdjęć i filmów WhatsApp. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się usunięcie danych aplikacji z pamięci.

Problemy z kartą pamięci

Czasami problem będzie dotyczył samej karty pamięci i będziesz mógł to stwierdzić, ponieważ usterka będzie się powtarzać po zastosowaniu poprzednich rozwiązań. W takim przypadku należy sformatować kartę SD. Ale zanim to zrobisz, powinieneś wiedzieć, że wszystkie dane zostaną utracone. Więc jeśli chcesz go uratować, będziesz musiał wykonać kopię.

Przestarzała lub nieaktualna wersja WhatsApp

Aktualizacje są niezbędne do rozwiązywania problemów w tej aplikacji. Jeśli więc twoja wersja jest już nieaktualna, możesz napotkać różne błędy, takie jak pobieranie plików. W tym sensie rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy zaktualizować WhatsApp.

Tego, że możesz zrobić w Sklepie swojego urządzenia, gdzie należy szukać aplikacji. Następnie wystarczy wybrać przycisk „Aktualizuj” i poczekać na zakończenie procesu. Możesz to również zrobić, pobierając APK z oficjalnej strony WhatsApp.

Przestarzały system operacyjny

Jeśli Twoje urządzenie ma przestarzała wersja systemu operacyjnego, aplikacja może powodować różne awarie. Można to sprawdzić w sekcji „Konfiguracja” lub w sekcji ustawień.

wyczyść pamięć podręczną swojego oc

Teraz, musisz otworzyć sekcję „System” lub „O moim urządzeniu”, chociaż ta nazwa może się różnić w zależności od wersji lub producenta. Tam będziesz mógł zobaczyć numer i nazwę wersji, którą ma twoje urządzenie.

Powinieneś również wiedzieć, że do tej pory Android mniej niż 7 lub 6 nie cieszy się optymalnym działaniem WhatsApp. Jeśli więc Twój telefon komórkowy ma jeden z nich, może to być źródłem problemu z pobieraniem plików multimedialnych.

dołącz do naszego kanału telegram