Skip to content

Dlaczego nie mogę odtwarzać plików audio ani notatek głosowych w WhatsApp? – Rozwiązanie

3 de luty de 2021

Brak możliwości odtwarzania plików audio na WhatsApp jest problem, którego doświadczyło wielu użytkowników tej popularnej aplikacji. Notatki głosowe i audio są istotnymi elementami tego programu, będąc jednym z najczęściej używanych plików. W tym sensie, niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu tego błędu, czy nie, ważne jest, aby wiedzieć, jak łatwo go naprawić.

Jaki jest błąd w odtwarzaniu dźwięku?

W WhatsApp często pojawiają się drobne błędy odtwarzania notatek głosowych lub plików audio. Jednak większość z nich można rozwiązać, ponownie uruchamiając aplikację, chociaż w tym ostatnim problemie to nie zadziała. Tak więc pierwszą wyróżniającą cechą niepowodzenia jest właśnie to, że nie wystarczy zamknąć i ponownie uruchomić.

Można to również rozróżnić, generując je w przesyłanych plikach audio, to znaczy te, których nie można odtworzyć, to te, które udostępniasz. Oprócz tego, próbując odsłuchać swoje nagrania lub notatki głosowe, będziesz mógł przeczytać dwa rodzaje powiadomień związanych z problemem. W tych przypadkach aplikacja wskazuje, że nie może znaleźć pliku na Twoim urządzeniu lub nie może go w tej chwili odtworzyć.

Kroki mające na celu rozwiązanie problemu braku możliwości odtwarzania plików audio na WhatsApp

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest sprawdzenie, czy awaria odtwarzania plików audio na WhatsApp nie została rozwiązana w normalny sposób, to znaczy uruchamiając go ponownie. Jeśli błąd odtwarzania będzie się powtarzał, musisz zaktualizować aplikację lub zainstalować ją ponownie.

Brak dostępnej aktualizacji

Jak już wiesz, od czasu do czasu są one dostępne nowe aktualizacje WhatsApp. Tak więc, jeśli twoja wersja tego wymaga, możesz rozwiązać problem braku możliwości odtwarzania audio na WhatsApp.

Aby to zrobić, wystarczy przejść do sklepu swojego urządzenia i wyszukać WhatsApp wśród wszystkich aplikacji lub tych, które są obecne aktywne aktualizacje. Następnie wystarczy wybrać opcję „Aktualizuj” i poczekać na zakończenie pobierania.

Zaktualizuj szybko

Jeśli nie masz dostępnej aktualizacji, istnieje inna metoda Odśwież wersję. Dzieje się to za pośrednictwem najnowszego dostępnego pakietu APK i może minąć trochę czasu, zanim dotrze do Sklepu. W tym sensie musisz przejść do oficjalnej strony WhatsApp i pobrać stamtąd plik APK. Możesz to zrobić bezpośrednio z urządzenia, na którym go zainstalujesz, lub na komputerze i następnie wysłać do pierwszego.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wybierz plik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na telefonie. W ten sposób będziesz mieć najnowszą wersję i możesz rozwiązać problem z odtwarzaniem.

Odinstaluj i zainstaluj ponownie

Jest to najbardziej zalecana metoda, ponieważ pozwala uniknąć błędów i innych błędów typowych dla wymuszonej aktualizacji. Ale ważne jest, aby przed kontynuowaniem wykonać kopię bezpieczeństwa w celu zapisania danych.

whatsapp voicenotes

Następnie musisz tylko wybrać sposób, w jaki chcesz zainstalować nową aplikację, ponieważ możesz to zrobić ze Sklepu lub za pośrednictwem APK. Wreszcie musisz odzyskaj swoje rozmowy i zapisane dane, dla którego może być konieczne pobranie utworzonej kopii zapasowej WhatsApp.

Inne powody, dla których nie możesz odtwarzać plików audio

Jeśli zaktualizowałeś lub ponownie zainstalowałeś aplikację i nadal występują błędy w WhatsApp, mogą one wynikać z innych przyczyn. Jednak te mają równie proste rozwiązania.

Upadły serwer

Jednym z powodów, dla których możesz mieć problemy z odtwarzaniem plików audio w WhatsApp, jest awaria serwera. Taka sytuacja nie jest zbyt częsta, ale jeśli może się zdarzyć i rozwiązanie ucieka z rąk, musisz tylko poczekać aby system został przywrócony.

Nie masz połączenia z Internetem

Może się to zdarzyć, zarówno z powodu chwilowej awarii w Wifi lub mobilne połączenie danych, na przykład z powodu innego rodzaju problemu z usługą. Rozwiązaniem tego problemu jest upewnienie się, że internet lub sygnał ładują się poprawnie, abyś mógł ponownie odtworzyć dźwięk.

dołącz do naszego kanału telegram