Skip to content

Dlaczego na ekranie mojego telefonu komórkowego są czarne plamy? – Rozwiązanie

31 de styczeń de 2021

Smartfony to podstawowa część naszego życia. To jedno z najczęściej używanych urządzeń w ostatnim czasie.

I jako? Jeśli zachowuje niezwykłe cechy i pomaga zrobić wszystko w rekordowym czasie. Jednak czy zauważyłeś ostatnio coś dziwnego …Dlaczego na ekranie mojego telefonu komórkowego są czarne plamy??

Wszystkie informacje uzyskasz tutaj! To nie musi być katastrofalna wiadomość. Zachowaj więc spokój i dowiedz się w kolejnych akapitach, co powinieneś zrobić. Na koniec zapewniam, że będziesz pewien, jeśli możesz napraw to samodzielnie lub zanieś to do technika.

Powody, dla których smartfon może zawieść

Niestety urządzenia mobilne nie trwają przez całe życie. Niektóre mogą trwać mniej lub więcej czasu, ale wszystko będzie zależeć od tego, jak je wykorzystasz. Zadbany telefon może mieć naprawdę długą żywotność.

Jednak każdy element składający się na to niezwykłe urządzenie zużywa się. Czas nie płynie na próżno, prawda? Dlatego okresowo należy wykonać jakąś konserwację.

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, poza tym, jak ostrożny może być smartfon, oprogramowanie zawiedzie. Zwłaszcza dzisiaj, gdzie technologia bardzo często wdraża warianty. Wszystko to powoduje, że telefon z jednej chwili zawodzi.

Czarne plamy na ekranie

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić ze swoim smartfonem, jest założenie osłony ekranu bez pozostawiania bąbelków. Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy mamy czas najczystszej, najprostszej i najbardziej niesamowitej niezdarności.

Dalej, w czasach pandemii obrońca jest opatrznościowy. Ze względu na czasy, w których telefon komórkowy jest dezynfekowany z zewnątrz przed bakteriami, bez jego uszkodzenia. Zdecydowanie w tym sensie ochrona ekranu jest uczciwa i konieczna.

Powody

Teraz, pomimo wszelkich możliwych zabezpieczeń, zauważyłem, że ekran mojego telefonu komórkowego ma czarne plamy. Czemu? ¿Dlaczego te plamy pojawiają się pomimo ochrony i całej pielęgnacji??

Nie ma długiej listy powodów takiej nieprzyjemnej i irytującej sytuacji… na szczęście. Jeśli na ekranie mojego telefonu komórkowego pojawiają się czarne punkty, jest to spowodowane:

  • Kapsuła lub komponent integrujący ekran telefonu został uszkodzony. Kapsułki znalezione w tym obszarze zawierają atrament poprawiający kolorystykę ekranu. Kiedy się złamie, normalne jest pojawienie się czarnych lub kolorowych plam.
  • Ekran uległ znacznie większym uszkodzeniom fizycznym niż kapsułki. Częściej niż myślisz, że procesory lub styki w tym obszarze są spalane. Powodując oczywiście pojawienie się tych niepożądanych plam.

Bez względu na przyczynę pojawienie się plam Dzieje się tak zwykle dlatego, że telefon został mocno uderzony. Ponadto, jak to często bywa, mógł zmoknąć A wilgoć spowodowała całą tę sytuację.

Jak rozwiązać problem smug na ekranie telefonu?

W każdej sytuacji jest rozwiązanie. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy na ekranie mojego telefonu komórkowego są czarne plamy, jest jego wyczyszczenie. Dla tego, potrzebujesz wody destylowanej i chusteczki do nosa.

Lekkie zwilżenie chusteczki wodą i przesuwanie jej po ekranie smartfona może sprawić, że plama zniknie. Jeśli przyczyną była wilgoć, spróbuj uruchomić suszarkę do włosów na ekranie. W obu przypadkach, pamiętaj, aby wyłączyć urządzenie.

Rozwiązanie do plamienia telefonu

Teraz, jeśli mimo to plama nie zniknie, to problem jest fizyczny. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze oddanie go wyspecjalizowanemu technikowi. Te problemy mają tendencję do rozszerzania się w czasie. Mogą powodować problemy, które sprawią, że zapytasz: dlaczego ekran mojego telefonu komórkowego nie obraca się automatycznie?

Decyzja jest w Twoich rękach

Całe doświadczenie jest traumatyczne, prawda? Na przykład, gdy telefon spada i nie wyświetla obrazu, ale na szczęście dobry technik wie, jak rozwiązać ten problem. Nie wahaj się zbytnio, jeśli nie jesteś pewien, co zrobić,zanieś telefon do technika!