Skip to content

Dlaczego mój telefon komórkowy Samsung Galaxy Tab S5e nie włącza się i nie ładuje? Do zrobienia?

6 de Maj de 2021

Urządzenie Samsung Galaxy Tab S5E jest uważane za jedną z najlepszych opcji na rynku przy zakupie tabletów. Zawiera dobre funkcje dla urządzeń z wyższej półki. Ale nie wszystko jest dobrze Te urządzenia przyszły z usterką i się nie włącza.

Jeśli obecnie przedstawiasz ten problem, tutaj przedstawimy Ci wiele rozwiązań, które zostanie pokazane poniżej. Przed kontynuowaniem należy powiedzieć, że przed wszystkim sformatujesz telefon komórkowy Samsung, na wypadek, gdyby mogło to być spowodowane jakimkolwiek innym rodzajem problemu, jeśli nie będziemy kontynuować.

Rozwiązania problemu z zapłonem Galaxy Tab S5E

Jeśli masz ten problem, damy ci 7 rozwiązań aby móc ponownie uruchomić urządzenie.

  1. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń fizycznych: Należy to sprawdzić, ponieważ upadek lub narażenie urządzenia na działanie cieczy, wody lub wilgoci może spowodować uszkodzenie sprzętu, dlatego w przypadku zamoczenia telefonu należy go natychmiast wysuszyć. Jeśli Twój S5E ma widoczne uszkodzenia, najlepiej go naprawić, aby działał ponownie.
  2. Naładuj urządzenie: Jeśli nie ma uszkodzeń fizycznych, to co powinieneś zrobić, to ładować baterię przez co najmniej 30 minut, najważniejsze jest, aby nie próbować jej włączać ani restartować w tym czasie, ponieważ jest to minimalny czas, przez jaki bateria potrzebuje innego czasu zasilania.
  3. Sprawdź akcesoria do ładowania: Jeśli przy tym wszystkim Tab S5E się nie włącza, konieczne jest sprawdzenie akcesoriów do ładowania. Może dojść do uszkodzenia jednej z dwóch stron kabla, może dojść do zalania lub uszkodzenia adaptera. Wskazówka: zawsze używaj oryginalnego kabla Samsunga, zwykłe są zwykle słabej jakości i łatwo ulegają uszkodzeniu.
  4. Sprawdź ekran: Innym powodem, dla którego możemy sądzić, że urządzenie jest uszkodzone, jest ekran. Jeśli telefon wibruje lub słychać dźwięk powiadomień, oznacza to, że działa w Twoim systemie, ale na ekranie jest błąd lub problem, to potocznie nazywa się zwariowanym ekranem, który ma rozwiązanie. A jeśli chodzi tylko o zmianę ekranu lub zmianę komponentu, zalecamy wizytę u technika w celu uzyskania jak najdokładniejszej diagnozy.
  5. Sprawdź port ładowania: Obszar portu ładowania to obszar najbardziej narażony na brud, włosy, kłaczki, zanieczyszczenia i inne minimalne przedmioty, do których mogą dostać się. Jeśli twój port ładowania ma coś, co uniemożliwia połączenie portu i kabla ładującego tak, jak powinno, ładowanie będzie znacznie wolniejsze lub po prostu się nie ładuje. Konieczne jest tutaj bardzo delikatne oczyszczenie tego obszaru, aby usunąć wszelkie zabrudzenia.
  6. Wymuś ponowne uruchomienie urządzenia: Ponowne uruchomienie urządzenia to jeden ze sposobów na zwiększenie wydajności urządzenia. Aby wykonać restart, musisz przytrzymać klawisz zasilania i zmniejszyć głośność przez 45 sekund i poczekać na ponowne uruchomienie urządzenia. W innych wersjach zwykle wygląda to tak: Przytrzymaj przyciski zasilania i zmniejszania głośności, aż na ekranie pojawi się „tryb uruchamiania konserwacji”. Z tego samego menu wybierzemy normalne uruchamianie, za pomocą przycisków głośności i zasilania wybierzemy opcję i poczekamy na zakończenie procesu.

    Karta galaktyki tabletu rysunkowego wilka

  7. Uruchom w trybie awaryjnym: Innym możliwym powodem, dla którego urządzenie się nie włącza, może być zła aplikacja, którą zainstalowałeś, będziesz musiał usunąć tę aplikację i sprawdzić, czy to jest rozwiązanie. Sposobem na sprawdzenie tego jest próba przełączenia urządzenia w tryb awaryjny, ten tryb blokuje aplikacje innych firm, co oznacza, że ​​uruchomienie trybu bezpiecznego wskazuje na problem z aplikacją.

Końcowe zalecenia

Bardzo ważne jest, abyś dbał o swój TAB S5E, te urządzenia są zwykle bardzo dobre, ale jednocześnie bardzo delikatne, dlatego musimy być jak najbardziej ostrożni. Ponieważ może nawet służyć jako drugi monitor. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny i że niektóre z tych rozwiązań pomogą Ci rozwiązać ten problem.