Skip to content

Dlaczego mój telefon komórkowy nie działa? Jak naprawić błąd „Sieć niedostępna” lub „Brak usługi”?

10 de Maj de 2021

Zdarzyło się nam wszystkim, że próbujemy nawiązać połączenie, ale kiedy sprawdzamy, pojawia się komunikat „Sieć niedostępna”, jeśli miałeś ten problem, lub ciągle się zdarza, że ​​zastanawiasz się, dlaczego nie odbieram połączeń na moim telefonie? Ale uspokój się, nie martw się, bo zobaczymy powody, dla których tak się dzieje, i jak możesz rozwiązać ten problem.

Podstawową koncepcją, którą musimy znać, jest sposób przemieszczania się sygnału telefonicznego. Telefony komórkowe są uzależnione od fal radiowych, powodując, że muszą znajdować się w zasięgu anteny lub stacji bazowej, aby się komunikować. Im bliżej stacji bazowej, tym lepszy sygnał będziemy musieli komunikować.

Te stacje bazowe są zwykle dobrze zaopatrzone w obszarach miejskich, ale bycie daleko od jednego nie jest jedynym powodem, dla którego mamy problemy z sygnałem lub że widzimy komunikat „Sieć niedostępna” Aby lepiej wyjaśnić to pytanie, zobaczymy więcej powodów, dla których tak się dzieje w przypadku Twojego rozwiązania.

Dlaczego mój telefon komórkowy jest niesprawny?

Istnieje kilka różnych powodów, dla których możemy mieć ten problem w naszym telefonie komórkowym z przyczyn spowodowanych błędem ludzkim nawet sytuacje, które są całkowicie poza naszymi rękami. Następnie zobaczymy niektóre z powodów, dla których nasz telefon komórkowy nie działa.

Nieostrożność

Zaczniemy od podania przyczyn spowodowanych przez Twoją własną nieostrożność, spowodowanych działaniem wykonanym bez wiedzy. Oto niektóre z tych przyczyn:

  • Jednym z nich jest to aktywujemy tryb samolotowy, nie wiedząc o tym, co powoduje, że nie mamy dostępu do żadnej sieci telefonicznej.
  • Zgubiliśmy się lub nasza karta SIM jest uszkodzona, uniemożliwiając nam komunikację za pomocą wagi telefonicznej.

Znajdujemy się w obszarze bez sygnału lub martwej strefy

Kiedy mówimy o martwej strefie, mamy na myśli miejsca, w których znajdują się telefony komórkowe nie ma dostępu do stacji bazowej. W zależności od lokalizacji masz różne powody braku sygnału, takie jak zakłócenia powodowane przez budynki, naturalne formacje lub drzewa, które zakłócają sygnał telefoniczny.

Przykładami martwych stref mogą być tunele, windy, obszary o dużym zagęszczeniu lasu lub miejsca oddalone od stacji bazowej. W przykładach, które właśnie widzieliśmy jest bardzo prawdopodobne, że mamy problemy z sygnałem, jeśli nie mamy bezpośrednio.

Przeciążone linie telefoniczne

Stacje bazowe mają pewną pojemność, którą mogą obsługiwać, więc jeśli duża liczba osób będzie dzwonić w tym samym czasie, stracimy sygnał podczas gdy linia się czyści.

Jak mogę rozwiązać ten problem?

Kiedy już zidentyfikujemy powody, dla których nie mamy sygnału, nadal musimy rozwiązać problem, jeśli nie mam zasięgu lub sygnału? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zrobimy to w ten sam sposób iz tą samą kolejnością, zobaczymy rozwiązanie do każdego z tych problemów, o których mówiliśmy wcześniej.

ekran telefonu komórkowego

Sprawdź, czy na naszym telefonie wszystko jest w porządku

Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać, jest sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku z naszym telefonem, sprawdzenie, czy wyłączyliśmy tryb samolotowysprawdź, czy karta SIM nie jest zgubiona lub ma usterkę.

Unikaj lub angażuj się w sytuacje, w których znajdujemy się w martwej strefie

Rozwiązanie tego problemu może różnić się w zależności od rodzaju martwej strefy, o której mówimy. Jeśli znajdujemy się w martwej strefie w mieście, takiej jak winda lub tunel musimy być ostrożni przy podejmowaniu wszelkich ważnych działań, które wymagają sygnału, abyśmy nie musieli się martwić, gdy przez chwilę nie mamy sygnału.

Naprawienie utraty sygnału w martwej strefie miasta jest łatwe do uniknięcia lub nieznacznie ucierpi. Jednak termin ten ma większe znaczenie, gdy odnosimy się do obszaru wiejskiego, na którym uzyskanie sygnału będzie praktycznie niemożliwe. Jeszcze raz zalecamy wykonanie dowolnego telefonu lub przesłanie ważnej wiadomości podczas przejeżdżania przez obszary wiejskie bez linii telefonicznej.

Przeciążone linie telefoniczne

Na koniec rozwiążemy przeciążenie linii telefonicznych, również w przypadku złego sygnału z powodu deszczowej pogody. Jednym z aspektów, który musimy wziąć pod uwagę, jest to oprócz linii telefonicznych mamy internet.

W internecie są usługi, w których możemy uzyskać wirtualny numer telefonu, który można wykorzystać do wykonania połączenia. Tylko Aby skorzystać z tego rozwiązania, musimy mieć placówkę z bezpłatnym WiFi. Jedną z najlepszych aplikacji do tego jest Google Voice.