Skip to content

Dlaczego mój komputer emituje sygnał dźwiękowy, gdy go włączam? Co oznaczają te dźwięki komputera?

5 de czerwiec de 2023

W życiu codziennym ci, którzy używają gwizdki i wydawać sygnały dźwiękowe lub gwizdkiOgólnie rzecz biorąc, robią to, aby ostrzec, zwłaszcza o błędach, które zostały popełnione i że lepiej je zatrzymać i naprawić, tak jak to się dzieje w grach takich jak piłka nożna.

Podobnie, komputery wydają sygnały dźwiękowe lub ostrzeżenia wykryć na czas błąd lub błędy, które należy poprawić przed kontynuowaniem. W ten sposób unikamy jeszcze poważniejszych i nieodwracalnych uszkodzeń naszego komputera lub komputera.

Podobny do płaczu dziecka, o którym matka przeważnie wie określić przyczynę płaczu – głód, upał m.in.

Więc dźwięk naszego komputera Da nam pomysł, właściwy i na czas, skąd pochodzi błąd i wcześniejszą wiedzę, aby poprawić ten błąd.

Podczas włączania naszego komputera lub komputera ogólnie wygenerować jeden lub kilka sygnałów dźwiękowych, że w rzeczywistości są one przypadkowe, niepewne, a raczej zawierają sens pochodzenia.

Ustalonym terminem w tym samym języku w języku angielskim jest „kody dźwiękowe błędów” (dźwięk kodu błędu) i oczywiście, w zależności od tego, ile razy się pojawią i czasu trwania błędu, możemy przewidzieć, że sprzęt jest w jednym lub innym stanie alarmu.

Zdecydowanie zaleca się zrozumienie różnych sygnałów dźwiękowych lub dźwięków emitowanych przez nasz komputer, nawiasem mówiąc, przydatne, Może wskazywać na możliwą awarię, którą by miał.

Więc dowiemy się „co co oznacza, że ​​mają różne sygnały dźwiękowe jakie nasz komputer lub komputery mogłyby przedstawić”.

5 rodzajów sprzętu i czynniki, które mogą generować sygnały dźwiękowe

Pierwszy idzie zależeć od modelu biosu które masz Słowo to powstało w roku 1975, w systemie operacyjnym CP/Y (3,4). Słowo BIOS oznacza Basic Input-Output System lub BIOS (od angielskiego słowa Basic input/output system) BIOS.

Więc kiedy nasz komputer IBM Emituje te dźwięki lub dźwięki, gdy się włącza, są one propagowane przez BIOS, co oznacza, że ​​​​te (kody dźwiękowe błędów) są różne, więc dobrze jest wiedzieć trochę więcej o komputerze i jaki ma model BIOS-u.

ogólny system

Chociaż każdy z modeli BIOS-u ma swoje aktualizacje, możliwe, że również się pojawią charakterystyczne błędy (błąd kodeka sygnału dźwiękowego) możemy ustalić wspólną płaszczyznę, która pomoże nam zrozumieć różne sygnały dźwiękowe naszego komputera, zacznijmy:

 • Jeśli nasz komputer nie ma problemów, będzie tylko słyszalny krótki sygnał dźwiękowy.
 • Jeśli występują przerywane i krótkie sygnały dźwiękowe, oznacza to, że jest błąd płyty głównej.
 • Teraz, jeśli sygnał dźwiękowy jest dłuższy i ciągły, problem tkwi w źródło energii
 • Kiedy sygnał dźwiękowy jest długi, należy to zauważyć pamięć RAM On ma problemy.
 • Jeden długi i jeden krótki dźwięk wskazuje, że w samym systemie BIOS występują błędy, a może poważniejsze sama płyta główna.
 • Gdy jeden sygnał jest długi, a następnie dwa krótkie, oznacza to, że problem jest rozwiązany karta graficzna.
 • Dwa długie i jeden krótki sygnał dźwiękowy oznacza problem synchronizacja obrazu.
 • Jeśli są to dwa krótkie dźwięki, mają do czynienia z Parzystość pamięci RAM.
 • Jeśli błąd zostanie znaleziony na zegarze będą cztery krótkie dźwięki.
 • Kiedy sprawa jest awaria karty graficznej spowoduje to pięć krótkich sygnałów dźwiękowych.
 • Jeśli problem leży w klawiatura będzie sześć krótkich sygnałów dźwiękowych.
 • Gdyby były Problem z pamięcią RAM będą trzy krótkie sygnały dźwiękowe w ciągu pierwszych 64 kilobitów. W tym sensie ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją różne typy pamięci RAM dla komputerów PC i musimy być świadomi ich cech, aby odróżnić przyczynę problemu, który w nim występuje.

systemu AMI

On systemu AMI to skrót od Americam Megatrends, oznaczający system BIOS. Sygnały dźwiękowe tego systemu są ustawione na ekranie w języku angielskim w następujący sposób:

1- Brak nośnika (włóż dyskietkę)

2- Amiboot Rom, nie znaleziono pliku w katalogu głównym

3- Włóż dyskietkę

4- Flash zaprogramowany pomyślnie

5- Błąd odczytu pliku

7- Nie wykryto pamięci flash E PROM

10- Błąd czyszczenia pamięci flash

11- Błąd programu Flash

12- Błąd rozmiaru pliku Amiboot + ROM

Z systemem IBM

Sygnały dźwiękowe komputera IBM

The Dźwięki komputera IBMemitowane również na poniższym ekranie to:

 • Jeden krótki sygnał – normalna poczta– Systemy prawidłowo się uruchamiają.
 • Dwa krótkie dźwięki – błąd inicjalizacji– Wyświetlany jest kod błędu.
 • Jeden długi i jeden krótki dźwięk, Błąd płyty systemowej.
 • Jeden długi sygnał dźwiękowy i dwa krótkie sygnały dźwiękowe błąd adaptera wideo.
 • Jeden długi i trzy krótkie dźwięki Ega/Błąd adaptera VGA.
 • Trzy długie dźwięki 3270 Błąd adaptera klawiatury.
 • Ciągłe sygnały dźwiękowe wskazują na błąd zasilacza – Wymień zasilacz 9995 Błąd zasilania- wymienić zasilacz.
 • Teraz, jeśli nie ma dźwięku ani sygnałów dźwiękowych – Awaria zasilania– Wymień zasilacz.

System nagród

Ten typ systemu wydaje kilka sygnałów dźwiękowychto znaczy, nie podaje prawie żadnych informacji o swoich sygnałach dźwiękowych, na przykład:

*Jeden długi sygnał i dwa krótkie sygnały wskazać, że istnieje błąd w filmie Dzieje się tak w systemie BIOS, gdy wideo się uruchamia, wyświetla się i podaje dodatkowe informacje.

* Każdy inny sygnał dźwiękowy byłby Problemy z pamięcią RAM.

Warto wziąć pod uwagę…

Przy kosztach robocizny chcemy taniej i sami naprawić sprzęt, być może możemy cię uderzyć i poprawić kilka błędówznalezienie źródła sygnału dźwiękowego i skomponowanie lub naprawienie sygnału dźwiękowego, ale ponieważ nie jesteśmy ekspertami, aby rozwiązać problem z komputerem.

Kiedy te dźwięki występują lub są z nimi powiązane płyta główna, RAM czy nawet BIOSWięc jeśli spróbujesz to naprawić, jak powiedzieliśmy bez niezbędnej wiedzy, możemy spowodować niepotrzebny błąd.

W internecie możemy uczyć się technik podstawy, aby nasz sprzęt był optymalny i czysty, niezbędne umiejętności, aby zapewnić naszemu komputerowi długą żywotność.

Tenzwróć wtedy uwagę na sygnały dźwiękowe emitowane przez nasze komputery, krótkie i długie, ale zapobiegają błędom, które w przeciwnym razie zepsułyby nasz komputer.

Jak zauważyliśmy, istnieją różne systemy, różne dźwięki i sygnały dźwiękowe rzeczywiście w różnorodności w czasie i intensywności, jak również w ilości.

Pamiętajmy, zawsze bądź uważny sygnały dźwiękoweDobrze ostrzegać nas o błędach lub awariach że z czasem i należytą starannością możemy naprawić iw ten sposób zapewnić dobre zdrowie naszemu komputerowi

dołącz do naszego kanału telegram