Skip to content

Dlaczego GIPHY nie działa na Instagramie podczas przesyłania historii — samouczek dotyczący rozwiązania

28 de grudzień de 2021

GIF to jedna z najbardziej atrakcyjnych i uderzających alternatyw w publikacji w sieci społecznościowej, czy to na Facebooku, Twitterze, WhatsApp czy Instagramie. Zdarza się jednak, że chcąc się nimi podzielić, pojawia się wiele problemów, takich jak ten animacja nie ładuje się poprawnie, obraz nie jest wyświetlany lub udostępniany jest tylko nieruchomy obraz (bez animacji).

Dotyczące historie na Instagramie, można przesłać lub udostępnić GIF z jednego z oficjalnych banków tych plików multimedialnych, takich jak GIPHY, ponieważ sieć społecznościowa ma taką możliwość. W tym artykule porozmawiamy trochę jak możesz udostępniać GIF na Instagramie, aby animować swoje historie za pomocą innych alternatyw.

Jak opublikować GIF na Instagramie, jeśli nie masz natywnego wsparcia?

Kiedy mówimy o wsparciu natywnym, jest to możliwość bycia w stanie wyszukaj GIF-a zapisanego w samej aplikacji Instagram bez uciekania się do osób trzecich, jak na przykład na stronie GIPHY.

Na szczęście aplikacja po ostatnich aktualizacjach ma tę alternatywę być w stanie wyszukać GIF z własnego banku, czyli ma natywne wsparcie. Wcześniej tak nie było i konieczne było przejście do innych metod, które wymienimy poniżej jako opcje.

Korzystanie z bumerangu

Boomerang to aplikacja powiązana z Instagram, stworzony specjalnie, aby móc tworzyć GIF-y, była to alternatywa, zanim sieć społecznościowa będzie miała dla niego własne natywne wsparcie w ostatnich aktualizacjach, jak już wspomnieliśmy. Ale to nie znaczy, że Boomerang nie jest już przydatny, ponieważ jeśli masz problemy z tworzeniem GIF-ów z samej aplikacji Instagram, możesz użyć tej aplikacji do rozwiązania tego problemu.

bumerang obrazy gif

Korzystaj ze stron internetowych GIF

Inną opcją jest znajdź lub utwórz GIF-y na określonych stronach w tym celu największym bankiem jest GIPHY, wcześniej wymieniony jako największy bank tych archiwów. Podobnie sieć społecznościowa ma już zintegrowaną opcję umożliwiającą wyszukiwanie GIF-ów bez uciekania się do innych stron.

Ale także, jeśli uważamy, że Twój bank nie spełnia oczekiwań, masz również możliwość wyszukiwania GIF-ów z GIPHY bez opuszczania Instagrama, wszystko w samej aplikacji, aby udostępnić je za pośrednictwem Instagram Direct lub Instagram Stories.

Jak tworzyć własne GIF-y w GIPHY i TENOR?

TENOR to kolejny z banków GIF, oprócz wspomnianego już GIPHY; obie strony, oprócz posiadania dużej liczby GIF-ów, które będą do naszej dyspozycji i z których możemy swobodnie korzystać, daje nam również możliwość twórz własne GIF-y w łatwy i prosty sposób.

Proces w obu przypadkach jest taki sam, ponieważ zasadniczo polega na przesłaniu pliku (tego, który chcemy przekonwertować na GIF) w żądanym formacie, którym zwykle jest: JPG, PNG, JPEG, GIF, MOV i MP4; potem pozwalamy tym samym platformom zająć się resztą i voila, stworzymy nasz GIF.

utwórz gifa i udostępnij go

Z jakiego powodu nie widzę moich GIF-ów na Instagramie?

Jeśli w czasie stworzyłem dla Ciebie GIF-a i przesłałem go do GIPHY (ponieważ jest to bank, przez który Instagram nawiązuje połączenie) nie możesz go zobaczyć podczas wyszukiwania w sieci społecznościowej, może to wynikać z wielu powodów.

Oprócz najczęstszych problemów, takich jak problemy z połączeniem z Wi-Fi lub dane mobilne, przestarzała aplikacja, problemy z serwerami; Jeśli masz pewność, że wszystkie powyższe elementy działają poprawnie, oznacza to, że własna platforma GIPHY miała problemy z Twoimi dziełami lub jest nadal w trakcie procesu zatwierdzania.

Nie widzę swojego logo

Dzieje się tak, gdy w proces tworzenia naszego GIF-a nie wykonaliśmy właściwych kroków i wystąpił problem; Kiedy tak się stanie, najlepsze, co możemy zrobić, to ponownie przejść przez wszystkie kroki i jeszcze raz utworzyć nasz GIF, upewniając się, że robimy wszystko poprawnie.

Pamiętaj, że jednym z wymagań, aby nasze GIF-y zostały zatwierdzone, jest przesłanie na platformę 5 oryginalnych kreacji z przezroczystym tłem. Gdy to wszystko zrobisz, wróć, aby poszukać swojego logo, jeśli wszystko poszło dobrze, powinno pojawić się normalnie.

Przezroczyste tło nie jest widoczne

Jak dotąd jedynym sposobem na utworzenie GIF-a z przezroczystym tłem jest użycie Kreator naklejek Giphy, dodatkowa funkcja samego GIPHY; Dzięki tej alternatywie możesz tworzyć swoje GIF-y z przezroczystym tłem, ponieważ w przeciwnym razie, gdy chcesz opublikować swoje dzieła, nie pojawiają się one z tymi cechami.

Upewnij się więc, że kiedy chcesz utwórz GIF z przezroczystym tłem, zrób to z rozszerzeniem, o którym wspomnieliśmy w poprzednim akapicie. Pamiętaj też, że wymagania dotyczące zatwierdzenia są zachowane, będziesz musiał przesłać 5 swoich kreacji i że są one oryginalne, aby uniknąć opóźnień w zatwierdzeniu i innych.

dołącz do naszego kanału telegram