Skip to content

Czym jest kotwica w programie Microsoft Word? Jak mogę usunąć lub usunąć kotwicę z moich tekstów lub obrazów?

21 de sierpień de 2021

Wstawianie obrazów to jedno z najważniejszych zadań, które możemy wykonać w programie Microsoft Word. Jednak dodawanie obiektów lub obrazów może być koszmarem dla użytkowników, którzy nie znają podstawowych funkcji, takich jak zakotwiczenie w programie Word. Dlatego ten artykuł Cię uczy Jaka jest kotwica w Microsoft Word? Jak mogę usunąć lub usunąć kotwicę z moich tekstów lub obrazów.

Jakie są niektóre funkcje programu Word?

Pomimo alternatyw dla Worda, nie można zaprzeczyć, że Microsoft Word jest doskonałym edytorem tekstu. Powstał w 1981 roku. Richard Brodie i Charless Simonyi byli programistami to niezwykłe narzędzie biurowe. Do tej pory Word nadal jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aplikacji na świecie ze względu na różnorodność opcji, które oferuje użytkownikowi i dostępny interfejs do zarządzania dowolnym typem dokumentu.

Microsoft Word jest bardzo przydatny dla użytkowników, ponieważ zapewnia narzędzia do tworzenie i edycja dokumentów. Dzięki tej aplikacji możliwe jest tworzenie m.in. raportów, listów, broszur. Program Word ułatwia korzystanie z różnych układów, możliwość dodawania obrazów, grafiki, różnych czcionek, kolorów, drukowania dokumentów, tworzenia, wstawiania, edytowania tabel i dodawania różnych stylów.

Co jest znane jako kotwica w programie Microsoft Word i jak mogę ją usunąć lub usunąć?

Aplikacja Word w ramach pakietu Microsoft Office posiada opcję bardzo przydatną przy wyszukiwaniu obrazów w odniesieniu do tekstu. Odnosimy się do użycia „kotwicy”, funkcji, o której dowiesz się poniżej. Ponadto wyjaśnimy, jak go usunąć, jeśli masz dokument z przypięte obrazy. Jest to niewątpliwie jedna z tych funkcji, które odróżniają Google Office od Microsoft Office, dlatego warto o tym wiedzieć.

Kotwica w programie Microsoft Word to funkcja, która jest identyfikowana jako konkretny punkt, w którym można precyzyjnie manipulować obrazem. Dlatego kotwica pozwala użytkownikowi: zmobilizować obraz od punktu zakotwiczenia do lub w innym miejscu w dokumencie. Innymi słowy, jest to narzędzie do zawijania tekstu i przenoszenia obrazów w programie Word.

Kotwica jest bardzo przydatna, gdy dostosuj obraz i przesuwaj go bez konieczności dezorganizacji tekstu. W tym sensie, gdy użytkownik wstawia obraz w programie Word, zwykle tekst jest nieuporządkowany, więc zmiana układu dokumentu może być skomplikowana, jeśli nie wiesz, jak prawidłowo ustawić obraz w stosunku do tekstu.

Odblokuj lub włącz funkcję „Kotwica” w programie Word

Przede wszystkim jest to niezbędne odblokować funkcję „Kotwica” jeśli nie pojawia się na żadnej z głównych kart programu Word. Aby to osiągnąć, musisz przejść do menu „Opcje” znajdującego się w zakładce „Plik”. Po kliknięciu menu „Opcje” pojawi się nowe okno, w którym należy wybrać opcję „Pokaż”. Następnie zaznacz pole odpowiadające „Ograniczniki obiektów” i naciśnij przycisk „OK”.

jak usunąć kotwicę za pomocą Microsoft Word

Jak używać kotwicy do manipulowania obrazami

Po aktywacji funkcja „Kotwica” w programie Word, znajdź kartę „Wstaw” i kliknij „Obraz”. Wybierz obraz według swoich preferencji i naciśnij przycisk „Wstaw”.

Zauważ, że obraz został dodany do dokumentu i zawiera również ikonę kotwicy w lewym górnym rogu. Kliknij tę ikonę i przeciągnij ją w inne miejsce w dokumencie bez używania funkcji „kopiuj” i „wklej”. Logicznie rzecz biorąc, funkcja „Kotwica” pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu szybko przenosząc dowolny obraz, który wstawiasz do programu Word.

Jak trwale usunąć kotwicę z moich tekstów lub obrazów

Jeśli chcesz usunąć kotwicę w programie Word, będziesz musiał ponownie uzyskać dostęp do „Opcji” z zakładki „Plik”. Tam zlokalizuj opcję „Pokaż” lub „Wyświetl” i odznacz pole, które odpowiada „Ograniczniki obiektów”. Na koniec naciśnij przycisk „Akceptuj”.

Innym sposobem usunięcia lub usunięcia kotwicy w programie Word jest kliknięcie obrazu. Z opcji projektu wybierz „Zgodnie z tekstem”. Zaraz zniknie ikona kotwicy; jednak nadal możesz grupować i rozgrupowywać obiekty i obrazy na karcie o nazwie „Format”.