Skip to content

Czym jest kalendarz księżycowy i jakie są jego najważniejsze fazy? Polecane zastosowania

17 de wrzesień de 2022

Przez wiele stuleci różne kultury prowadziły swój lud różnymi metodami. Jeden z nich jest kalendarz. Każde plemię lub kultura ma lub miało swoją własną. Wtedy mówimy o kalendarzu zachodnim, chińskim czy księżycowym.

Znaczenie Księżyca

Nasz satelita zawsze zafascynował ludzkość; Księżyc był pełen tajemnic i zainspirował kult religijny, mity i przesądy, z których niektóre są nadal aktualne. Wszystkie starożytne kalendarze były księżycowe.

Podstawą mierzenia czasu było oznaczanie miesięcy i pór roku oraz przewidzieć przyszłość. Jako magiczny element średniowieczni alchemicy używali kamienia księżycowego (skalenia), który, jak wierzyli, był kroplą zastygłego światła księżyca o uzdrawiających i ochronnych właściwościach.

Księżyc i jego inspiracja w naszym świecie.

I to jest to, że księżyc to takie fascynującetak piękny, tak piękny, tak niesamowity, że zainspirował wiele dzieł, wierszy, pism, piosenek, filmów, obrazów, romansów i nie tylko.

Zainspirował nawet anime, takie jak Sailor Moon, o którym mówi księżycowi wojownicy i było to coś, co stało się tak popularne, że wydali nawet specjalną wersję telefonu komórkowego inspirowanego Sailor Moon, plus kto nie pamięta kultowego zwrotu „Ukaram cię w imię księżyca”.

Warto również wspomnieć, że posłużyła jako inspiracja dla wielu muzykówtakich jak Elvis Presley, Frank Sinatra, Rolling Stones, Pink Floyd, Police, Ramones, żeby wymienić tylko kilka przykładów.

Albo jak pominąć jedno z wydarzeń, które najbardziej naznaczyły historię naszej planety, czy wiesz, o którym mówimy? Ale oczywiście od chwili, gdy mężczyzna podróżował na Księżyc! był zrobione tak niesamowicie? że do dziś jest szeroko dyskutowany na całym świecie.

Czym jest kalendarz księżycowy i jak działa?

Kalendarz księżycowy jest zdefiniowany jako metoda obliczanie czasu (konkretnie lata), gdzie każdy rodzaj księżyca odpowiada miesiącowi.

Fazy ​​księżyca: półksiężyc, zanikanie, pełnia i nowość to te, które odpowiadają każdemu miesiącowi. Przez wiele lat ta metoda była wykorzystywana przez niektórych do: rządzić pewnymi wydarzeniamitakich jak miesiączka kobiety lub przypływy w przypadku morza.

Punktem wyjścia do liczenia miesiąca jest pierwszy dzień przybywającego księżyca. Inne kultury mieszają kalendarz słoneczny z księżycowym, aby uzyskać dokładne dane, kiedy początek i koniec pory roku.

Następnie, po otrzymaniu tych danych, miały one zastosowanie do kalendarz zachodni. W sumie są 4 cykle, które możemy wyjaśnić w następujący sposób:

  • pełnia księżyca. Dzieje się tak, gdy ziemia znajduje się między słońcem a księżycem. W ten sposób promienie słoneczne całkowicie uderzają w księżyc i jest on całkowicie oświetlony.
  • Pierwszy kwartał. W tym czasie księżyc, ziemia i słońce tworzą idealny kąt prosty. Możesz zobaczyć połowę księżyca w miarę upływu dni, gdy rośnie.
  • Ostatni kwartał. Ponownie powstaje kąt prosty, ale po przeciwnej stronie, więc tylko połowa księżyca jest ponownie widoczna, ale w malejącym stopniu.
  • Nów. Tutaj księżyc znajduje się między ziemią a słońcem, więc nie widzimy go wyraźnie, ale „ciemno”

Ezoteryzm i fazy księżyca zawsze szły w parze.

Księżyc zawsze był bóstwem uważanym za nadprzyrodzone przez kultury ze wszystkich zakątków. Egipcjanie, Rzymianie, Grecy, a nawet Azjaci mają uprawnienia przypisywane zgodnie z fazą, w której się znajdujesz.

Wszystkie te wierzenia doprowadziły do ​​ezoteryzmu, którym dziś rządzi Kalendarz księżycowy przeprowadzać określone wydarzenia i być ostrożnym, jeśli chcesz rozpocząć określone projekty.

Tak więc na przykład w sierp księżyca jest to zalecane rozpocząć biznesprojekty, strzyżenie włosów czy nakładanie kosmetyków na wzrost paznokci.

Tymczasem na słabnącym księżycu musimy powstrzymać się od wykonywać ruchyzmienić nawyki lub ruchy związane z pieniędzmi i inwestycjami.

kilka rekomendacji w konkretne dni

Podobnie astrologia wykorzystuje Kalendarz księżycowy określić wpływ gwiazd.

Każdy dzień ma przypisany znak, który rządzi nim przez około dwa lub trzy dni i na podstawie tego kalendarza księżycowo-astrologicznymożemy zaplanować wycieczki, wesela, przyjęcia, rozmowy kwalifikacyjne, a nawet codzienną rutynę!

Chociaż wielu twierdzi, że nie jest to niezawodna metoda, prawda jest taka, że ​​możemy podjąć kilka rad i zastosować je w praktyce, aby rządzić pewnymi sytuacjami i zobaczyć, jak się rozwijają, a następnie na tej podstawie zająć własne stanowisko w tej sprawie.

dołącz do naszego kanału telegram