Skip to content

Czy tęsknisz za czatem Terra? Facebook chce to ożywić

20 de lipiec de 2022

Wszyscy z nas, którzy są o kilka lat starsi niż byśmy chcieli, możemy powiedzieć, że spędzaliśmy całe popołudnia lub noce biorąc udział w różnego rodzaju dyskusjach i rozmowach na słynnym czacie Terra. Rzeczywiście, kiedy sieci społecznościowe jeszcze nie istniały, a sposoby komunikowania się przez Internet były znacznie bardziej archaiczne, ten system czatu zmienił życie wielu z nas.

Prawda jest taka z logicznych powodów postępu technologii stopniowo czat Terra przestał być używany, dopóki nie zniknął, pomimo wielu próśb użytkowników o zachowanie ich funkcjonalności. W ten sposób dotarliśmy do obecnych czasów, w których konkretnie stwierdzamy, że jedna z najważniejszych sieci społecznościowych na świecie zamierza je „ożywić”, aby w jakiś sposób to nazwać.

Ponieważ pamięć o czacie Terry wciąż żyje wśród wielu osób, które nadal korzystają z Internetu do dziś, ludzie z Facebooka myślą o uruchomieniu systemu czatu podobnego do tego. W związku z tym musimy powiedzieć, że Mark Zuckerberg i firma pracują teraz z wszelkiego rodzaju publicznymi czatami, które mają nadzieję wkrótce wprowadzić na rynek.

Jak będzie wyglądał czat Facebook Terra?

Cóż, pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę w tym względzie, jest to, że teraz Facebook Messenger eksperymentuje z publicznymi czatami, funkcja, która może zostać udostępniona raczej wcześniej niż później. Oczywiście jest to wiadomość, która interesuje ogromną liczbę użytkowników, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wielu wciąż brakuje czatu Terra.

Wschód system publicznego czatu, który wydaje się, że ludzie z Facebooka chcą mieć na wyciągnięcie ręki prędzej czy później nie jest to przypadek, ale pochodzi z ręki zupełnie nowej platformy, która będzie się nazywać Rooms. Podobno będzie miał kilka elementów wspólnych ze starym czatem Terra, choć z tą zaletą, że teraz liczba uczestników będzie całkowicie darmowa, nieograniczona.

W opisie, który Facebook oferuje tej nowej platformy, jest szczegółowo opisane, że „Pokoje są przeznaczone do publicznych rozmów na wspólne tematy i zainteresowania. Każdy pokój ma link, który można udostępnić, aby każdy mógł dołączyć z Messengera„, abyśmy mogli dać sobie konkretne wyobrażenie o działaniu tego systemu, który ma na celu podbicie zarówno młodych ludzi, jak i dorosłych.

Chociaż te pokoje lub Pokoje, jak na razie będą się nazywać nie są jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników sieci społecznościowejale o niewielkim odsetku z nich musimy powiedzieć, że oczekuje się, że w krótkim czasie ludzie z Facebooka wypuszczą je definitywnie, unikając w ten sposób konieczności tworzenia określonych grup, co jest bardzo irytujące.

dołącz do naszego kanału telegram