Skip to content

Czy ładowanie telefonu komórkowego w nocy jest dobre czy złe?

18 de marzec de 2021

Ładowanie telefonu w nocy to zachowanie, za które często słyszymy wyrzuty.

Bardzo często słyszymy rekomendacje od znajomych i rodziny, którzy mówią nam, że jeśli naładujemy nasz smartfon przez noc, jego bateria ulegnie uszkodzeniu.

Są też tacy, którzy debatują, że pozostawienie ładowania mobilnego jest podatne na zwarcie i późniejszy pożar. Jest to jednak kolejna z wielu teorii lub przekonań, podobnych do rzekomych zagrożeń dla zdrowia, jakie niesie ze sobą technologia 5G.

Nawet z pewnością w pewnym momencie przestraszyłeś się pozostawiania urządzenia podłączonego zbyt długo, gdy nie było to konieczne.

Cóż, te i inne mity na ten temat nie są całkowicie bezpodstawne, od jakiegoś czasu trzeba było zwracać większą uwagę na proces ładowania telefonów.

Około pięć lub dziesięć lat temu baterie, ze względu na swój skład, miały „efekt pamięci”.

Ten stan spowodował, że podczas ciągłego i szybkiego ładowania, nie pozwalając mu odpocząć, tak było stracić nośność i żywotność znacznie się zmniejszyła.

Z biegiem czasu baterie nabrały kopuły, co było konieczne do podjęcia środków mających na celu opróżnienie mobilnej baterii.

Czy ładowanie telefonu w nocy jest bezpieczne?

„Strach” przed ładowaniem telefonu w nocy polegał na tym, że zasypiając zapomnieliśmy lub nie czekaliśmy na odłączenie telefonu po zakończeniu ładowania.

Dzięki postępowi technologicznemu nie musimy się już martwić w którejkolwiek z tych sytuacji. Ale nie myśl, że nie musisz już zwracać uwagi na swój telefon komórkowy podczas ładowania baterii.

Pewne jest to, że nie będziesz już chorować ze zmartwienia, bojąc się, że odebrałeś mu życie.

W każdym razie przedstawiamy tutaj dość interesujące i niezbędne informacje, aby dowiedzieć się o ładowaniu i baterii smartfona, aby od razu obalić te mity, które nawiedzają jak duchy.

Naładuj telefon w nocy

Jak już powiedzieliśmy, ładowanie telefonu komórkowego w nocy lub przez długi czas To nie jest ani dobre, ani złe.

W tym sensie dzisiejsze baterie są wykonane z litowo-jonowego lub litowo-polimerowego, co całkowicie rozwiązuje problem utraty pojemności.

Z kolei są naprawdę przystosowane do tych nowych czasów, zasługując na nowe metody, które po prostu przyspieszają ładowanie baterii.

W rzeczywistości dzięki tej nowej kompozycji udowodniono, że efekt pamięci nie istnieje lub jest tak minimalna, że ​​nie wpływa na użytkowanie codziennie z telefonu komórkowego.

Więc tak, cóż, nie grozi Ci już uszkodzenie baterii smartfona przez połączenie z przeładowaniem, istnieje zalecany sposób przeprowadzania okresów ładowania.

Jedną z rzeczy, która może trwale wpłynąć na pojemność ładowania akumulatora, jest ładuj lub zostawiaj telefon w „złej” temperaturze.

W rzeczywistości przekroczenie progu temperatury od 0 ° do 35 ° podczas użytkowania i od -20 ° do 45 ° podczas przechowywania może mieć wpływ na akumulator.

Te liczby są rzucane głównie na komputery Apple. Choć na innych urządzeniach jest podobnie, to pod względem czasu ładowania najlepiej jest ładować kilka razy.

Oznacza to, że przeprowadzaj cykle ładowania, które pozwolą jonom litu mieć wystarczającą ilość energii, aby utrzymać ciągły ruch. Zawsze dobrze jest znać czas ładowania baterii telefonu komórkowego.

Trudno, ale zachowując procent bateria od 40% do 80% pozwolą tym jonom chronić żywotność baterii.

W przypadku braku możliwości dostosowania się do tego progu jest to również dopuszczalne nie pozwól, aby bateria spadła poniżej 15% naładować lub przekroczyć 90%.

bateria telefonu

Dobra wiadomość jest taka, że ​​po niektórych wersjach iPhone’a wbudowana jest zoptymalizowana opcja ładowania. Co bardzo pomoże Ci w utrzymaniu sprawności baterii.

Jakość baterii

Możemy obserwować jakość baterii i kontrolować jej poziom z poziomu panelu ustawień lub regulacji.

Bezpośrednio w „bębny” i w „Stan baterii”. Tutaj będziemy mogli poznać stan zdrowia, pokaże nam nawet procent pojemności i żywotność baterii.

Pokaże również aplikacje lub procesy, które zużywają najwięcej baterii, a także ile pozostało czasu użytkowania.

Podobnie istnieją sposoby optymalizacji i maksymalizacji pojemności baterii.