Skip to content

Częste awarie i usterki w telewizorach Smart TV firmy Samsung, LG, Sony i ich rozwiązaniach

3 de październik de 2021

Telewizory nie są tym, czym były wcześniej, teraz dzięki Smart TV mamy wiele możliwości, od instalacji różnych aplikacji, takich jak YouTube i WhatsApp, a nawet oglądać i używać Netflix na swoim telewizorze. Dlatego, jak każde inne urządzenie, może stanowić jakiś problem. Dlatego tutaj przedstawiamy ci rozwiązania dla awarii Twojego Smart TV.

Kto by 10 lat temu przypuszczał, że telewizory będą miały system operacyjny? Być może nikt, ale czas mija i technologia coraz bardziej nas przerasta, daje nam to dużo komfortu i oczywiście jakiś inny problem, ale na szczęście większość z nich jest doskonale rozwiązana.

Odkąd Smart TV stopniowo przejmował rynek, komputer lub coś podobnego nie było już potrzebne, od tego czasu mamy wszystko, czego potrzebujemy w tych inteligentnych telewizorach. Daje nam to nawet możliwość pobrania wielu innych aplikacji, jak WhatsApp, zwłaszcza w przypadku telewizorów z systemem Android.

Najczęstsze problemy Smart TV i ich rozwiązania

Jednym z najczęstszych problemów, które możemy mieć, gdy korzystamy ze Smart TV, jest to, że nie wykrywaj sieci. Zwykle dzieje się tak, jak tylko włączymy telewizor, że trzeba dać mu kilka sekund na rozpoczęcie pracy, w zależności od modelu może się to różnić.

W przypadku, gdy po kilku sekundach lub minucie to nie zadziała, spróbuj podłączyć kabel Ethernet (RJ45) bezpośrednio do telewizora I sprawdź, czy działa, jeśli tak, powinieneś zrestartować router i sprawdzić przede wszystkim, czy ma poprawnie ustawione hasło Wi-Fi.

Te telewizory mogą mieć różne wady, ale nie dlatego musisz się martwić, ponieważ każdy z nich ma swój własny sposób na rozwiązanie, a także sposoby na ułatwienie połączenia z innymi urządzeniami lub dostępem do internetu, po prostu musisz postępuj zgodnie z instrukcjami dokładnie aby móc znaleźć rozwiązania dla awarii Twojego Smart TV.

Telewizor włącza się, ale nie ma obrazu

Najczęstszym powodem jest to, że telewizor jest w złym wejściudo. Zazwyczaj można zmienić wejście, naciskając przycisk na pilocie telewizora oznaczony jako „wejście”, „źródło” lub „TV/wideo”.

W telewizorze słychać echo

Jeśli słyszysz echo, prawdopodobnie masz osobny system dźwiękowy, na przykład listwa dźwiękowa lub system dźwięku przestrzennego, a głośność jest odtwarzana zarówno przez zewnętrzny system dźwiękowy, jak i głośniki telewizora.

Powinieneś wyłącz, wycisz lub zmniejsz głośność głośników telewizora i korzystaj wyłącznie z zewnętrznego systemu dźwiękowego. To powinno wyeliminować echo.

osoba trzymająca pilota

Obraz jest podzielony na piksele i uszkodzony

Jeśli obraz telewizyjny jest uszkodzony, przycięty lub podzielony na piksele, sygnał jest prawdopodobnie słaby. Zaznacz wszystkie połączenia ścienne z puszką kablową i od dekodera telewizji kablowej do telewizora, aby upewnić się, że wszystkie połączenia są szczelne.

Telewizor brzmi źle lub brzydko

Dźwięk jest niewyraźny, przerywany lub zniekształcony lub jest obraz, ale nie ma dźwięku. Jeśli próbowałeś już odłączyć i ponownie podłączyć telewizor, odłącz dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej z gniazdka ściennego. Podłącz go ponownie po 30 minutach i sprawdź, czy problem z dźwiękiem został rozwiązany. Jeśli tak, problem dotyczy dekodera telewizji kablowej lub satelitarnej. Jeśli to zmienisz, problem zostanie rozwiązany.

Telewizor nie reaguje na pilota

By rozwiązać ten problem użyj aparatu cyfrowego, ten z telefonu komórkowego działa doskonale, nawet jako uniwersalny pilot może być używany i kierować koniec pilota w stronę aparatu.

Naciśnij przycisk na pilocie i powinieneś zobaczyć światło na ekranie aparatu. Jeśli widzisz lampkę, pilot działa prawidłowo, a problem dotyczy telewizora. Upewnij się, że telewizor jest podłączony do niezawodnego gniazdka. Zmień wtyczkę i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Obraz telewizyjny jest „powiększony” lub „przycięty”

W przypadku tego problemu znajdź przycisk na pilocie, który mówi format, proporcje, proporcje lub rozmiar obrazu i naciśnij go. Jeśli format obrazu się zmieni, naciskaj ten przycisk, aż osiągniesz żądane ustawienie obrazu.