Skip to content

Co zrobić, jeśli moja gra zostanie zamknięta dopiero po otwarciu jej na komputerze? Rozwiąż | Zobacz, jak to się robi

13 de Lipiec de 2021

Gry są świetnym źródłem rozrywki, pomagając nam się rozpraszać, doskonalić swoje umiejętności i unikać stresu. Przy dostępie do wybranej przez nas gry zaobserwowano, że zamyka się ona natychmiast, co nie pozwala nam na spokojną grę. Dlatego użytkownicy zastanawiają się, co zrobić, gdy gra zamyka się dopiero po otwarciu na PC? Naprawienie tego błędu jest możliwe i łatwe do zrobienia.

Czasami, gdy mamy zamiar zagrać, gra, którą otworzyliśmy nagle i bez ostrzeżenia pomiędzy nimi zamyka się całkowicie. W większości przypadków nie musisz się niepokoić, ponieważ nie jest to fatalny błąd. Jednak zawsze trzeba wiedzieć, co zrobić, gdy gra się zawiesza, aby szybko ją naprawić i bez uciekania się do pomocy z zewnątrz.

Instalowanie gier na komputerze to bardzo łatwy proces. Ale żeby móc grać, bez tego błędu będziesz musiał wykonać szereg prostych kroków, który pomoże ci w każdej grze, w której zaobserwujesz ten błąd.

Dlaczego gra zamyka się po otwarciu na komputerze?

Należy wspomnieć, że gry są bardzo ważne, aby zwiększyć kreatywność, pomagając nam bardzo w naszym rozwoju. Grać na naszym komputerze, istnieje nieskończona liczba gier, z których niektóre są całkowicie bezpłatne, a inne mają bardzo przystępną cenę.

Dziś wiele gier stało się bardzo popularnych, w które gra wielu ludzi. Niestety, istnieją wady, jeśli chodzi o chęć zagrania w którekolwiek z nich. Te awarie mogą wystąpić z różnych powodów, czy to z powodu problemów z usterki urządzenia lub rozgrywki. Zauważono również, że podczas grania są one rozmyte.

Na przykład, kiedyniektóre gry są cięższe niż inne, dlatego komputery nie będą uruchamiać wszystkich gier tak samo. Wszystko będzie zależeć od ilości pamięci RAM, jaką ma komputer, ponieważ to ona obsługuje grafikę gry. Inne czynniki, które mogą być przyczyną tego problemu, to żywotność komputera lub szybkość Internetu.

Na szczęście te błędy są powszechne wśród wielu użytkowników, którzy zgłosili swoje zaniepokojenie tym problemem. Aby je rozwiązać, będziesz musiał zastosować kilka kroków, aby dostać się do źródła błędu i w ten sposób upewnij się, że to się nie powtórzy na twoim urządzeniu, a jeśli z jakiegoś powodu pojawi się ponownie, znasz już prawidłowy sposób jego rozwiązania.

Jak naprawić sytuację, gdy gra zamyka się dopiero po otwarciu na PC?

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, gdy wystąpi błąd, jest usunięcie lub usunięcie kosza i plików tymczasowych. Następnie spróbuj odnowić sterownik karty graficznej, ponieważ może być uszkodzony lub przestarzały; Kiedy go zaktualizujesz, zobaczysz, że wiem Naprawią usterki w grach.

Sprawdź, czy spełnione są minimalne wymagania gry

Sprawdź wymagania systemowe gry, konieczne jest przeprowadzenie tego dochodzenia, ponieważ może się zdarzyć, że Twoje urządzenie nie spełnia wymagań wymaganych przez system gry, jeśli zauważysz, że nie ma wystarczających wymagań, wymagany będzie nowy sprzęt.

Jest to niezwykle istotne, gdy gra z błędem jest nowa, dlatego nie wiemy zbyt dobrze, jakie są jej wymagania. W tym sensie komputer, na którym rozgrywana jest gra, może nie mieć wystarczająca ilość pamięci RAM aby gra działała sprawnie. Aby wiedzieć, co zrobić, gdy gra się zamknie, wystarczy spełnić wszystkie minimalne wymagania, ponieważ jeśli jedno z nich się nie powiedzie, gra się nie otworzy.

W ramach tych wymagań znajduje się również karta graficzna to ten, który pokazuje grafikę gry. Musisz mieć procesor i direct X w dobrym stanie, aby wszystko działało poprawnie.

co zrobić, jeśli gra się zamknie po prostu zaktualizuj kartę graficzną

Parzysty karta dźwiękowa Aby gra mogła się otworzyć, musi być w doskonałym stanie. Nie ma potrzeby dodawania nowego sprzętu, jeśli potrzebna jest tylko pamięć RAM, ponieważ można ją zwiększyć innymi metodami. Podobnie karty graficzne można zaktualizować, aby działały dobrze.

Przyznaj uprawnienia administratora i uruchom grę w trybie zgodności

Ta opcja została stworzona dla gier, które powstały kilka lat temu, czyli są nieco stare. W ten sposób komputer uruchamia grę w starszej wersji systemu Windows, aby mogły być kompatybilne. Możesz także uruchomić grę w trybie zgodności, będziesz musiał ponownie nacisnąć na klawiaturze Wygraj + R, Wpisz adres folderu Steam.

Tam, gdzie musisz otworzyć folder „SteamApps”, wejdź do podfolderu, w którym zobaczysz listę posiadanych gier i kliknij prawym przyciskiem myszy. Następnie naciśnij grę, która nie ładuje się poprawnie i kliknij „Właściwości”, przejdź do przycisku z napisem ’Zgodność’.

Tutaj kliknij 'Biegać ten program w trybie zgodności ’. Wybierz Windows z menu i naciśnij Zastosuj i zaakceptuj. Wróć do swojej gry, a zobaczysz, jak się ładuje i nie zamknie się, gdy ją otworzysz.

co zrobić, jeśli gra sama się zamknie
Nastolatek korzysta z komputera w domu ze słuchawkami, gra w grę w swoim pokoju dziecka

Sprawdź integralność plików gry

Weryfikacja integralności plików gry jest konieczna, ponieważ tam widzisz, które gry działają. Ponieważ z jakiegoś powodu każda gra mogła mieć usterkę, a ty nie zdawałeś sobie z tego sprawy. W ten sam sposób możesz zobaczyć, jakiego rodzaju naprawy potrzebuje w przypadku uszkodzenia.

Aby wykonać ten proces, otwórz oprogramowanie, znajdź grę i kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz „Właściwości”, aby zobaczyć więcej informacji; poszukaj opcji „Pliki lokalne” i kliknij „Sprawdź integralność plików’aby sprawdzić pamięć podręczną.

Jak wyczyścić pamięć podręczną swoich gier

Powinieneś także sprawdzić pamięć podręczną gry, dzięki czemu możesz poprawić uszkodzone pliki. Sprawdzenie pamięci podręcznej gier może być możliwą przyczyną, że nie można otworzyć gry. Dlatego, aby wiedzieć, co zrobić, jeśli gra się zawiesi, możesz tylko spróbować usunąć niepotrzebną pamięć pobraną przez aplikacje.

Przede wszystkim musisz uzyskać dostęp do oprogramowania, które tworzy Steam, gdzie zobaczysz wszystkie dostępne gry. Musisz kliknąć przycisk po prawej stronie kursora w grze, która się nie otwiera, a następnie otworzyć sekcję właściwości.

Kiedy pojawią się inne opcje, musisz poszukać plików lokalnych, w których zobaczysz cztery dodatkowe opcje. W nim możesz zobaczyć ten, który mówi, aby sprawdzić poprawność pamięci podręcznej i tam można go również usunąć.

Zamknij niepotrzebne oprogramowanie i wyczyść okna rozruchowe

To dobra opcja, ponieważ ta opcja zamyka wszystkie inne rzeczy otwarte na komputerze. Jednocześnie komputer nie jest nasycony i pracuje spokojniej z jedną aplikacją lub oprogramowaniem.

Możesz nie mieć otwartych innych programów, ale są takie, które zawsze działają. Tak jest w przypadku firewalli firm trzecich, VPN, IP czy antywirusowych i to są programy, które ta opcja zamyka. Dlatego jest to coś, co musisz zrobić, jeśli gra sama się zamyka.

rozwiązanie zamyka tylko jedną grę na PC

Z drugiej strony zamknij niepotrzebne oprogramowanie i czyste okna rozruchowePomoże ci to na długo przed uruchomieniem gry i sprawi, że załaduje się poprawnie; Aby to zrobić, poszukaj klawisza W + R, aby otworzyć „Uruchom”, wstaw następujący „msconfig”, aby móc kliknąć „OK”, a zobaczysz, jak otwiera się okno.

Raz tam, naciśnij opcję „Start selektywny”, a następnie odznacz pole „Załaduj elementy” i poszukaj opcji „Załaduj usługi i użyj konfiguracji startowej”, teraz przejdź do pola „Usługi”, gdzie będziesz musiał wybrać „Ukryj wszystkie usługi Microsoft”. Teraz wybierz „Zastosuj”, a następnie „OK”, co spowoduje ponowne uruchomienie systemu Windows i voila, sprawdź wejście do gry.

Możesz go również otworzyć za pomocą menedżera zadań, umieszczając kursor na przycisku uruchamiania lub zamykania aplikacji.

Zaktualizuj sterowniki karty graficznej

Sterowniki mogą również być błędne, uszkodzone i nieaktualne. Powody, dla których muszą zostać zaktualizowane, aby naprawić wszystko, co może przeszkadzać w prawidłowym wykonaniu gry.
Musieć postawić diagnozę karty i zapisać szczegóły przed wykonaniem aktualizacji. Po zebraniu wszystkich danych możesz wyszukać w Internecie tę samą wersję karty do pobrania.

Następnie musisz zastosować polecenie Win plus literę X i wyszukać ostatnio pobrany sterownik. Następnie kliknij Aktualizuj sterownik, aby nowy sterownik został zamontowany i możesz otworzyć grę, którą chcesz się cieszyć.

Możesz także spróbować zoptymalizować i przyspieszyć gry na swoim komputerze, co pomoże ci rozwiązać problem.