Skip to content

Co to są widoki dokumentów programu Word lub tryby prezentacji? – Oto odpowiedź

10 de wrzesień de 2022

Jeśli coś utrzymało nas w całkowitej wierności Microsoft Word, przed wybraniem innego programu do tworzenia i edycji tekstów; To jest liczba możliwości które stawiasz na stole. Powyższe daje każdemu użytkownikowi możliwość wyboru tego, co przynosi mu największe korzyści w zależności od celu, do którego dąży.

Jest dokładnie tyle alternatyw, że czasami możemy się zgubić w zasięgu narzędzi Worda, nie rozumiejąc ich funkcji. Chociaż „Start” spełnia prawie wszystkie podstawowe potrzeby przy tworzeniu dokumentów, możesz znaleźć rozwiązanie swoich wątpliwości tryby prezentacji Idź po to!

Jak wyświetlić podgląd dokumentu Word?

Jest to jedna z gałęzi opcji znajdujących się w górnej części strony głównej, która po kliknięciu rozbija szereg sposoby przeglądania dokumentu. Są to zatem sposoby przeglądania pliku zawierającego tekst; generowanie wariantów w celu uporządkowania tekstu według tego, jak zostanie wydrukowany lub jaki będzie jego ostateczny wygląd.

Znajdują się one w lewy róg sekcji, umieszczony w ramce o nazwie „Widoki”; jednak pozostałe opcje, choć same w sobie nie są trybami prezentacji, uzupełniają te pierwsze. Pozwalają m.in. na zwiększenie (możliwość przybliżenia, aby lepiej czytać), podziały arkuszy czy okien.

Widoki nie zmieniają tekstu, ale sposób jego odczytywania w zależności od wybranego trybu prezentacji. Będzie to również ważne dla napisz go od zera tak, jak tego potrzebujesz, bez konieczności wprowadzania później drastycznych zmian: skrócisz czas, który inwestujesz w to, co jest sprawiedliwe i konieczne. Również możliwość sprawdzenia, czy potrafisz prawidłowo zrobić wrażenie.

Nawet jeśli początkowo przeszedłeś do podstawowego arkusza Worda, będziesz w stanie zidentyfikować ważne poprawki, których wymaga praca, zgodnie z formatem wizualizacji; aby to umożliwiały czytanie zgodne z jego ostatecznym celem. Co skończyłoby się poprawą wyników, zaoszczędzeniem kłopotów i zachowaniem praktyczności obudowy bez konieczności uciekania się do aplikacji zewnętrznych.

Jakie są typy widoków lub tryby prezentacji programu Word?

Każdy dostosowuje się do innego sposobu przedstawiania treści, pozwalająca na edycję tekstu lub okazuje się trybem tylko do odczytu, w zależności od celu. W ten sposób to właśnie jego charakterystyka i organizacyjny charakter wyjaśniają, jak i kiedy z niego korzystać, proponując formułę „Medium-Result”.

1-drukowanie projektu

Znany również jako „Układ strony” to arkusz Word, który widzimy domyślnie, gdy tylko otwieramy dokument. Pokazuje format podstawowy, najczęściej spotykany i to jest kompatybilny z pionowym drukiem tekstu; odzwierciedla wszystkie dodane elementy, niezależnie od tego, czy są to nagłówki, krawędzie stron, marginesy, stopki i inne: Pokazuje tekst w postaci, w jakiej zostanie ostatecznie wydrukowany.

do czego służy widok trybu prezentacji microsoft office

2- Projektowanie stron internetowych

Wariant ten polega na zachowaniu struktury tekstu zgodnie z tym, jak będzie on publikowany na stronie WWW; dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć projekt z tym typowym aspektem HTML w Internecie i nie wyglądając jak zwykły arkusz Worda. Da ci to możliwość zmierzyć rzeczywiste przedłużenie linii, ale pomija znaki wodne, stopki i marginesy; zrozumienie, że nie są to elementy sieci.

3-tryb czytania

Nie jest to tryb obsługujący edycję: został stworzony, aby można było czytać dokument bez naciskania jakichkolwiek klawiszy lub zmiany układu w jakikolwiek sposób. Zapewnia podgląd która pozwala zobaczyć harmonię dokumentu w jego składzie, nie tylko czytając tekst, ale i weryfikując strukturę, projekty, czcionki, szukając m.in. konkretnych słów.

4- Szkic

W tym wariancie formalności nie są brane pod uwagę, ale będziesz mieć dostęp do swoich informacji: przekreślanie, wyróżnianie i wprowadzanie zmian prosty i szybki. Jest to bardzo przydatne w przypadku tekstów kreatywnych, w których celem jest uporządkowanie pomysłów, bez układania liczby słów.

5- Schemat

Jak sama nazwa wskazuje, ta wizualizacja zarysuj cały tekst, porządkując akapity w różnych punktach. Wymaga nawet innych technik związanych z możliwością uporządkowania go zgodnie z naturą dokumentu: Proponuje poziomy i ich konfiguracje.

dołącz do naszego kanału telegram