Skip to content

Co to jest YAPE i jak to działa? Jak założyć konto

29 de czerwiec de 2021

YAPE jest jedną z aplikacji najczęściej używany w kraju Peru, ponieważ oferuje prosty, szybki i bezpieczny sposób wykonywania niektórych transakcji bankowych.

Można powiedzieć, że duży odsetek obywateli często z niego korzysta i jest wdzięczny i zadowolony z banku, który to dał nowy sposób na mobilizację pieniędzy nie ma potrzeby korzystania z bankomatu z kartą debetową.

Ta aplikacja może być zarządzana za pomocą urządzenia mobilnego, ponieważ nie ma potrzeby kontaktowania się z jakąkolwiek agencją bankową, która utrzymuje interoperacyjność z tym systemem i może wykonywać operacje bankowe w zaciszu miejsca, w którym się znajdują a tym bardziej, biorąc pod uwagę, że obecnie jest całkowicie darmowy.

Co to jest YAPE i do czego służy?

To nowy, mobilny i szybki sposób przesyłania pieniędzy. Najpierw użyj aplikacji lub zeskanuj kod QR. Ten sposób przesyłania pieniędzy jest używany tylko przez wiadomości w jednym z krajów łacińskich, takim jak Peru.

Ta modalność zaczęła funkcjonować w 2016 r., Bank Kredytowy Peru, nie ma limitu liczby transakcji, jest to jedna z najczęściej używanych na terytorium Peru ze względu na łatwą i efektywną funkcjonalność, pozostawiającą wysoki stopień zadowolenia wśród użytkowników.

Warto wspomnieć, że współpracuje z sześć banków w kraju do przyłączenia się do tej nowej formy ruchów bankowych.

Biorąc pod uwagę, że istnieje już interoperacyjność między niektórymi bankami w Peru, takimi jak: Banco de la Nacional, Mi banco i Caja Cusco. Ponadto oczekuje się, że inne podmioty: dołącz do nowego systemu.

Jak działa YAPE?

Konsekwencją tego, czego doświadczają dzisiaj Światowa pandemiaobywatele potrzebują operacji finansowych, w tym przypadku płatności, co jest dość skomplikowane, aby je zrealizować w banku.

W tym sensie stworzenie tej nowej platformy bankowej było bardzo faworyzowane, w tym przypadku Peru miało kraj łaciński, gdzie dało początek tej platformie finansowej, w ten sposób nowa aplikacja mobilna przyniesie korzyści dużej rzeszy ludzi.

Działa jak normalna aplikacja komunikatoryPrzede wszystkim musimy mieć pobraną na urządzenie mobilne aplikację YAPE. Nie jest konieczne posiadanie numeru konta, na które wysyłasz. Następnie jedyne, co musimy mieć, to numer telefonu komórkowego osoby, która otrzyma przekaz. Ta aplikacja działa jako rodzaj „Płatności mobilnej”. W Peru byłby to odpowiednik słynnego „Zelle” z Bank Of America.

Kolejny prosty sposób na moc zrób to za pomocą kodu QRMożemy to zrobić skanując ten kod, poprawnie wpisujemy kwotę pieniędzy, a następnie akceptujemy.

telefon z aplikacją yape

W ten sam sposób prosty sposób korzystania z aplikacji wygląda następująco: pobieramy aplikację YAPE ze Sklepu Play, następnie rejestrujesz się i uzyskujesz dostęp za pomocą hasła, następnie wybieramy yapear, tu się pojawiają wszystkie twoje kontakty i musisz wybrać kogo zamierzasz przeprowadzić transakcję, na koniec poprawnie umieszczasz kwotę operacji i naciskasz akceptuj.

Biorąc pod uwagę, że w kraju jest kilka banków pracujących z tym systemem, nie ma dodatkowej opłaty za transfer, Na razie. Ustalona jest maksymalna kwota dzienna zarówno dla wysyłania, jak i odbierania pieniędzy i należy to zrobić między bankami interoperacyjnymi.

Musimy pamiętać, że są nie tylko korzyści dla użytkownika, ale także korzyści banki i personel tam pracującyW miarę zmniejszania się liczby odwiedzających agencje, presja na pracowników obsługi klienta będzie się zmniejszać, az kolei klienci banku będą rosli. .

Warto wspomnieć, że aplikacja YAPE również nadaje się do: przeprowadzać oszustwa z tego powodu należy go używać ostrożnie, a używane hasło musi być ściśle poufne.

Jak założyć konto YAPE z moim ID

  1. po pierwsze zgadzamy się do aplikacji Sklep Play na urządzeniu mobilnym
  2. Tutaj w ten sam sposób szukamy aplikacji YAPE, a następnie pobieramy
  3. Jednocześnie klikamy opcję Utwórz konto
  4. Tam musimy wpisać numer naszego telefonu komórkowego wyraźnie i dokładnie rejestrujemy kod który z kolei zostanie wysłany na nasz telefon komórkowy
  5. Starannie ustalamy nasze dane i tworzymy hasło
  6. W ten sposób w końcu otrzymujemy nasze konto, aby z radością zacząć korzystać z oferowanych przez to funkcji narzędzie dostarczone przez Banco del Credito Del Peru.

Aplikacja użytkownika YAPE

Jak używać YAPE do wysyłania i odbierania

Korzystanie z YAPE jest dość proste, ponieważ jest to platforma zaprojektowana tak, aby móc znacznie ułatwić płatnościJak wspomnieliśmy wcześniej, ta aplikacja ma na celu ułatwienie procesów płatności, w których przelewy bankowe, płatności kartą lub gotówką nie są tak naprawdę najlepszymi opcjami.

Aby korzystać z YAPE, musisz najpierw mieć szereg obowiązkowych wymagań, że bez nich nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do tej platformy. Najważniejsze będzie bycie powiązanym z systemem, dlatego ważne jest, abyś podążał za poprzednim punktem do listu.

Uruchomienie „Yapear” jest bardzo proste, ponieważ Będziemy musieli tylko wykonać prostą listę kroków. Na początek będziemy musieli wejść do aplikacji i poszukać opcji „Yapear”, aby później ją wybrać.

Po wejściu w opcję „Yapeo” będziesz musiał wybierz kontakt, do którego chcesz wysłać pieniądze, lub 'yapearle’, ważne jest, aby te kontakty również miały platformę YAPE.

Potem będziesz musiał have podaj kwotę, którą chcesz przelaćlub „yapear”, któremu towarzyszy (jeśli chcesz) notatka. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje maksymalna dzienna kwota, którą możesz przelać.

Na koniec wybierasz opcję YAPE i to wszystko, zostaniesz pomyślnie przeniesiony. Możesz powtarzać ten proces tyle razy, ile chcesz, pamiętając, że jak wspomnieliśmy wcześniej, będziesz mieć dzienny limit wysyłki.

Limity transakcji YAPE

Dość częstym pytaniem przy korzystaniu z tego typu usług jest: Czy masz dzienny limit transakcji?i tak, zgadza się, ta platforma ma nie tylko jedną, ale dwa różne rodzaje maksymalnej kwoty dziennej.

Pierwszy, jest dla użytkowników BCPMogą one dokonywać codziennych przelewów lub dokonywać płatności w wysokości maksymalnie S / 500 (pięćset peruwiańskich soli). Podobnie klienci BCP mogą otrzymać maksymalnie S/20.000 (dwadzieścia tysięcy peruwiańskich soli) dziennie.

Teraz drugi rodzaj maksymalnej kwoty, mają to klientów innych podmiotów finansowych, ponieważ mają maksymalną kwotę transferu YAPE, wynoszącą tylko S / 200 (dwieście peruwiańskich soli) dziennie, i mogą otrzymać do S / 2000 (dwa tysiące peruwiańskich soli) dziennie.

Maksymalna kwota może się różnić w zależności od decyzji BCP (Banco de Crédito de Perú) i uznania jej za dogodną.

YAPE Peru

Sposób korzystania z YAPE bez posiadania konta bankowego

Wcześniej można było korzystać z YAPE tylko wtedy, gdy posiadało się konto bankowe BCP (Banco de Crédito de Perú). Obecnie konieczne jest posiadanie konta w banku, ale niekoniecznie z BCPPrawdą jest, że jeśli nie masz konta BCP, dzienny limit przelewów będzie niższy.

Innym dość prostym sposobem zarejestrowania się w YAPE bez konta BCP jest: po prostu łącząc swój numer telefonu i identyfikator.

Jak wypłacić pieniądze w YAPE

Wypłata pieniędzy z YAPE jest dość prosta, bo możesz to zrobić od dowolnego autoryzowanego agenta BCP, jakby to był przelew gotówkowy. Wystarczy przedstawić swój identyfikator, hasło z aplikacji i to wszystko.

Ten proces jest dość prosty, dowiedz się, jak to zrobić:

  • Rozpocząć, musisz mieć aplikację YAPE na swoim telefonie, gotowy do użycia.
  • Przejdziesz bezpośrednio do Menu i poszukasz zakładki „Wypłata gotówki YAPE”.
  • Przejdziesz do wejścia na kwotę, którą chcesz wypłacić, wraz z kluczem wypłaty. Jak dobrze wiesz, maksymalna kwota do wypłaty to 500 soli dziennie.

Ważne jest, abyś udając się do fizycznego agenta BCP robił to z dowodem tożsamości w ręku, ponieważ bez tego wymogu gotówka nie może zostać wypłacona.

YAPE to alternatywa stworzona po to, aby wszystkie płatności mogły być realizowane w znacznie wygodniejszy sposób, zarówno dla użytkownika, jak i dla sprzedawcy. Czy odważyłeś się już spróbować?