Skip to content

Co to jest weryfikacja dwuetapowa WhatsApp i jak ją aktywować?

28 de czerwiec de 2021

Dwuetapowa weryfikacja WhatsApp jest miarą bezpieczeństwo nowoczesny. Został on wdrożony w ostatnich latach ze względów bezpieczeństwa w wielu publicznych i prywatnych witrynach i aplikacjach. Wszystko po to, aby zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo informacji i bezpieczeństwa użytkownika. W przypadku WhatsApp, Ta opcja istnieje od nieco ponad roku, choć jest czymś innym niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Dlatego dzisiaj ty nauczymy go aktywować.

Dwuetapowa weryfikacja WhatsApp to nowatorskie narzędzie, dzięki któremu możesz zabezpieczyć swój numer telefonu. W skrócie chodzi o to: prosty, szybki i zrozumiały sposób w celu ochrony rejestru i informacji na urządzeniu mobilnym. W przypadku, gdy chcą naruszyć Twoją prywatność, absolutna kontrola Twoich danych, telefonu komórkowego i numeru telefonu jest najbezpieczniejszym sposobem ochrony Ciebie i Twoich interesów. Wystarczające powody, dla których powinieneś dbać o takie kompromitujące informacje.

Dobrą rzeczą jest to, że niezależnie od tego, czy komuś uda się zarejestrować Twój numer i w jakiś sposób uzyska kod potwierdzający, przy dwustopniowej weryfikacji nie będzie mógł go aktywować. W żaden sposób nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twoich danych, chyba że zna kod, którego zwykle używasz.

Krok po kroku: dwuetapowa weryfikacja WhatsApp

Aby aktywować tę dwuetapową weryfikację i uzupełnić środki bezpieczeństwa swojego telefonu komórkowego, musisz:

  • Otworzyć WhatsApp a następnie przejdź do menu Ustawienia. W tym celu musisz kliknąć trzy punkty znajdujące się w prawej górnej części ekranu, a następnie, gdy otworzy się menu rozwijane, kliknij „Ustawienia”.
  • Tam musisz przejść do opcji „Konto„Która pojawia się jako pierwsza. Po wejściu do tej sekcji zobaczymy inną opcję, która mówi „Weryfikacja dwuetapowa”.
  • Ostatecznie kod weryfikacyjny to kod PIN, który dodajesz w dowolnej aplikacji lub koncie, które na to zasługuje. Za każdym razem, gdy zarejestrujesz swój numer telefonu, osoba, która nie posiada tego prywatnego PIN-u, nie będzie mogła wprowadzić Twojego numeru, a tym samym uzyskać kodu dostępu. Korzystając z tego narzędzia, tylko Ty będziesz mógł zarejestrować swój numer telefonu po odinstalowaniu WhatsApp, przywróceniu ustawień fabrycznych telefonu komórkowego lub zmianie terminali.
  • Ostatnim krokiem, który musisz wykonać, jest kliknięcie zielonego przycisku poniżej z napisem „Aktywuj”.

skonfiguruj WhatsApp weryfikację dwuetapową

Wskazówki dotyczące tworzenia zabezpieczającego kodu PIN w WhatsApp

Po naciśnięciu tego przycisku musisz wprowadź sześciocyfrowy kod PIN. Najważniejsze, że jest to liczba, którą można łatwo zapamiętać i że nie jest to coś, co można łatwo odgadnąć, ale jednocześnie nie jest skomplikowane, ponieważ jeśli go zapomnisz, nie będziesz mógł zarejestrować własnego numeru telefonu na przykład w przypadku zmiany telefonu komórkowego.

Numer PIN należy wprowadzić dwukrotnie, aby go potwierdzić. Dla większego bezpieczeństwa możesz również dodać konto e-mail, które wpisujesz regularnie dwa razy. Dobrym pomysłem jest dodanie zaufanego konta e-mail na wypadek zapomnienia kodu PIN.

To jest to, nie ma o wiele więcej nauki niż to. Po zakończeniu wszystkiego masz już aktywowaną dwustopniową weryfikację WhatsApp na telefonie komórkowym, gotową do użycia. Następnym razem, gdy będziesz chciał aktywować swój numer, z jakiegokolwiek powodu, będziesz potrzebować kodu PIN, który właśnie utworzyłeś, aby móc to zrobić w całkowicie bezpieczny sposób.

Jeśli stworzyłeś swój kod, ale teraz nie czujesz się z tym komfortowo, możesz zbadać tutaj, jak go dezaktywować.

Pamiętaj, że ma to na celu ochronę aktywacji Twojego numeru WhatsApp na wypadek, gdybyś musiał wprowadzić go ponownie, aby nikt nie mógł go dodać bez Twojej zgody. Jeśli ktoś chce czytać twoje czaty i ma fizyczny dostęp do twojego urządzenia mobilnego, może to zrobić bez żadnych niedogodności, ponieważ kod nie jest do tego używany.

Czy ten samouczek był pomocny? Zostaw nam komentarz, chętnie to przeczytamy!