Skip to content

Co to jest Slamming i jak uniknąć oszustwa? – Unikaj zmiany operatora

18 de maj de 2021

W jaki sposób unikaj oszukiwania za pomocą trzaskania jest to coś, czego musimy się dziś nauczyć. W tej nowej erze cyfrowej i pełnej technologii niesamowity świat telekomunikacji stał się prawie wszystkim, a to pociąga za sobą wiele konsekwencji, które chcielibyśmy zignorować.

Dzięki telekomunikacji polega na tym, że możemy przyłączyć się z dużych odległości, ale to tylko piękna strona tej majestatycznej firmy, która tylko dąży do zysku. Wielu użytkowników jest ofiarami Slamming, które w dużym stopniu im szkodzą; jeśli chcesz tego uniknąć, czytaj dalej.

Co to jest Slamming i na czym mniej więcej polega?

Podczas przetwarzania danych, które oferujemy naszym operatorom, dochodzi do nieuczciwych działań, w wyniku których dochodzi do utraty ich prywatności. Brzmi to nielegalnie, ale tak naprawdę jest. Trzaskanie jest to praktyka prowadzona z pobudek zarobkowychi szkodzi wielu.

Zwykle dzieje się to między operatorami telefonicznymi, gdzie następuje zmiana lub przeniesienie klienta z jednego operatora do drugiego i wszystko to jest robione bez zgody wspomnianego klienta.

Oznacza to, że jest to coś nielegalnego, o czym klient w danej chwili się nie dowie. Ale możesz się zastanawiać, dlaczego operatorzy telefoniczni to robią, a odpowiedź jest prosta.

Klienci są zwykle zmieniani w ten sposób z prostego powodu zmiany planu, aby wydać więcej, czy też może to być zmiana właściciela na linię telefoniczną.

A to ma poważne konsekwencje. Na przykład możemy umieścić Claro; Klient tego operatora może zarejestrować się w aplikacji Claro Música za pomocą swojej linii telefonicznej.

Powinieneś wiedzieć, że ta aplikacja jest pobierana, aby słuchać piosenek, z pomocą planów Claro; W przypadku Slamming, ten klient Z tego powodu nie będziesz mieć dostępu do Claro Música.

Jak uniknąć oszustwa za pomocą Slamming?

W związku z tym najlepiej zacząć działać przeciwko niemu, unikać zmiany operatora, aby nie stać się ofiarą oszustwa. Zwykle jesteśmy pośrednio odpowiedzialni za takie rzeczy.

Nie jesteśmy jednak całkowicie winni, ale to ambicja i chęć więcej pieniędzy od operatorzy telefoniczni. W ten sposób zyskują, a my tracimy pieniądze, co w niektórych przypadkach może oznaczać dużą kwotę.

I to jest to, że zazwyczaj jesteśmy bardziej świadomi tego, czy nasz telefon jest wydany dla jakiegokolwiek operatora, niż martwić się o coś ważnego: nie stać się ofiarą oszustwa i spisku między operatorami telefonicznymi.

W przypadku Meksyku wydaje się, że użytkownicy telefonów komórkowych Są bardziej zainteresowani wyświetleniem mapy zasięgu Telcel, Movistar, AT&T i unefón, niż zastosowaniem pewnych środków, aby uniknąć bycia ofiarą oszustwa z Slamming.

To jest pierwsza rzecz, którą należy zrobić, aby temu zapobiec oderwać cię trzaskaniem jest tego świadomym i możliwości, że ci się to przydarzy. Następnie zalecamy przestrzeganie pewnych środków ostrożności.

Jakie środki ostrożności należy podjąć, aby uniknąć oszustwa przy użyciu Slamming?

Jak już powiedziałem, pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest możliwość bycia ofiarą i że może się to przytrafić tobie jak każdy użytkownik.

Kiedy to zrozumiemy, to jest to będziemy działać przed taką możliwością aby nam się to nie przytrafiło, a jeśli nam się to przydarzy, to nie jesteśmy tak oszukani, jak to miało miejsce w kilku przypadkach.

unikaj zmiany operatora

W promocyjnych wiadomościach e-mail, które zwykle otrzymujesz przy zakupie linii telefonicznej, znajdują się niebezpieczne informacje; musisz przeczytaj uważnie wszystkie te informacje i zaakceptuj to, co powinieneś i chcesz zaakceptować, ale nigdy nie akceptuj bez przeczytania wszystkiego.

Oferty, które przychodzą do ciebie z wiadomością, że też są niebezpieczniMusisz pamiętać, że każda wyrażona tutaj zgoda będzie traktowana jako tak, że zrobią to, czego chcą.

Inną ważną rzeczą jest to, aby nigdy nie podawać swoich danych osobowych operatorom telefonicznym, zwłaszcza jeśli jest to Twoja karta bankowa. Co więcej, zawsze zwracaj uwagę na rachunki i zobacz, z której firmy został wydany, aby nie zmieniać operatora.