Skip to content

Co to jest plik DLL i jak go otworzyć na komputerze z systemem Windows?

14 de Maj de 2021

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu operacyjnego Windows, prawdopodobnie uruchamiając określone programy i pliki, zostałeś poproszony o zarejestrowanie Plik rozszerzenia DLL. W poniższych informacjach wyjaśnimy, czym jest plik DLL, do czego służy i jak można go otworzyć z komputera, wykonując w prosty sposób określone kroki.

Co to jest plik DLL?

DLL oznacza Biblioteka Dinamic Linki składa się z pliku zawierającego zbiór różnych elementów, które są wykonywane przez inne aplikacje. Jest to zwykły plik programistyczny systemu Windows, który działa jako dodatkowa biblioteka dla innych aplikacji, gdy trzeba je uruchomić w systemie.

Ten plik jest przydatny jako aplikacja korzystająca z innego oprogramowania, ponieważ nie jest bezpośrednio powiązany z systemem Windows jako początkowa plikowa część systemu. Co sprawia, że ​​plik DLL jest plikiem zapobiegawczym, czasami może powodować błąd polegający na nie odnalezieniu pliku DLL i należy go naprawić.

Do czego służy plik DLL?

Chociaż nie znajdziesz tego programu w widoczny sposób, dopóki program lub aplikacja go nie zażąda, wyjaśnimy, jak działa on dyskretnie w systemie.

 • Plik DLL służy do tego, aby inne programy mogły jednocześnie efektywnie wykonywać swoją funkcję, na przykład grafika, audio i tak dalej.
 • Sam w sobie tworzy łącze między aplikacją a systemem, plik pojawia się z zakończeniem (.dll), dzięki czemu może rozpoznać plik DLL.
 • Należy pamiętać, że te pliki nie są wykonywalne, więc pojawiają się w postaci kodów, które należy otworzyć jako lokalizację w systemie.
 • Niepotrzebne zasoby nie są duplikowane, ale spełnia swoją funkcję z różnymi programami, zmniejszając przestrzeń w systemie.
 • Czasami nie można otworzyć pliku DLL i generuje pewien błąd, który będziesz musiał rozwiązać, aby użyć aplikacji lub programów, które chcesz uruchomić.

Jak otworzyć go z komputera z systemem Windows

Musimy pamiętać, że generalnie użycie tego pliku nie jest zwykłe, ponieważ projekt jego programowania jest automatyczny. Ale jeśli aplikacja tego wymaga i musisz otwórz plik DLL musisz wykonać następujące kroki.

 • Przejdź do Notatnika systemowego, zlokalizuj go w oknie Windows, kliknij Akcesoria Windows, a pojawi się opcja Notatnik. Innym sposobem na uzyskanie dostępu, który jest najłatwiejszy, jest umieszczenie w wyszukiwarce notatnik i nie zamykaj sprzedaży.
 • Następnie przechodzi do danego pliku, klika go prawym przyciskiem myszy i klika Otwórz za pomocą i wybierz już zainstalowany program.
 • Przejdź do Notatnika, kliknij OK, tutaj zobaczysz tylko litery i cyfry, których prawdopodobnie nie rozumiesz, chyba że jesteś programistą.

Ważne jest, aby wiedzieć, jaki typ pliku DLL próbujesz otworzyć, niektóre są udostępnione, Piekło DLL, Chronione, prywatne lub niepowtarzalne.

Zalecenia przed plikiem DLL

Wspomnieliśmy już wcześniej, że plik DLL nie jest programem, który jest często używany, a wiele osób nie ma zbyt dużej wiedzy na temat jego użycia. Oczywiście ci, którzy pracują z samym programowaniem, wiedzą, jak wykonać pracę bez żadnych komplikacji, dlatego poniższe zalecenia.

 1. Generuje pewne błędy, najlepiej nie próbuj ich naprawiać bez znajomości podstaw programowanialub spowoduje uszkodzenie innych plików w systemie.
 2. Możliwe, że niektóre pliki DLL zostały uszkodzone przez wirusa, dlatego na komputerze należy mieć zaktualizowany program antywirusowy.
 3. Nie spiesz się z usunięciem pliku DLL ani nie generuj błędu, który uniemożliwia działanie niektórych aplikacji. Wcześniej sprawdziłem, które pliki DLL są używane na twoim komputerze i które aplikacje są powiązane, a które mogą mieć wpływ.
 4. Aby pliki DLL działały poprawnie, czasami wymagają aktualizacji aplikacji, więc bądź na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami.
 5. Podczas otwierania pliku DLL nie modyfikuj postaci lub symboli, może to spowodować błąd.

identyfikacja pliku dll komputera

Mamy nadzieję, że te informacje były dla Ciebie bardzo przydatne, ponieważ po przedstawieniu pliku DLL będziesz wiedział, jak to działa i jakie środki ostrożności przy jego użyciu. Chociaż jest to prosty plik, rozszerzenie Biblioteka dołączana dynamicznie ma wielką zaletę dla lepszego wykorzystania komputera.