Skip to content

Co to jest NFC i jak jest używane to połączenie w Hiszpanii? -Szczegóły sieci

25 de marzec de 2022

Technologia NFC jest obecnie nadal dla wielu osób nieznana. Istnieje jednak duża liczba użytkowników, którzy już korzystają z ich korzyści ze względu na duże możliwości, jakie nam oferują.

Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest NFC lub jak możemy z niego korzystać, aby uzyskać maksymalne korzyści, wyjaśnimy, jak to się robi, czym jest NFC, z czego składa się ta technologia i jakie połączenia możemy nawiązać.

Na czym polega synchronizacja urządzeń przez NFC?

Synchronizacja przez NFC pochodzi od akronimu Near Field Communication, który tłumaczy komunikację NFC. Jest to technologia komunikacji bezprzewodowej, w której dwa urządzenia służą do wymiany danych o wysokiej częstotliwości w krótkim zasięgu.

Transmisja odbywa się poprzez indukcję, gdy pomiędzy dwoma urządzeniami powstaje pole magnetyczne które obsługują protokoły technologii NFC. Dlatego wymagane jest aktywne urządzenie, czyli takie, które emituje sygnał do transmisji danych. Wymagane jest również urządzenie pasywne, takie jak klakson, który generuje pole elektromagnetyczne, które umożliwia odbieranie danych przesyłanych przez urządzenie aktywne.

Protokół technologii NFC ma szeroki zakres prędkości. Ale specjalizuje się w niektórych funkcjach, ponieważ jego prędkość nie jest najwyższa. gdy wymagane przesyłać duże dane, lepiej jest korzystać z Wi-Fi lub Bluetooth. Dlatego NFC jest często wykorzystywane do walidacji i identyfikacji urządzeń lub osób.

Jakiego rodzaju połączenia można nawiązać przez NFC?

Przez lata technologia NFC stosowana w naszych telefonach komórkowych ułatwiała parowanie z różnymi urządzeniami. Pozwoliło to na automatyzację procesów udostępniania danych i identyfikacji nas samych. Oprócz potencjału tej technologii, który może prowadzić do wielu innych rzeczy.

Bluetooth z głośnikami lub słuchawkami

Technologia NFC umożliwia również przesyłanie i synchronizację z urządzeniami obsługującymi tę technologię. Jak to mogą być głośniki, słuchawki, co użyj Wi-Fi lub Bluetooth do przesyłania danych. W ten sposób NFC przeprowadza zautomatyzowany proces parowania wydajniej i szybciej. Będziemy musieli tylko zbliżyć komórkę do trąbki lub słuchawek.

Odczyt kart kredytowych i debetowych

Jedną z najpopularniejszych funkcji technologii NFC jest przesyłanie danych w celu dokonywania płatności za pośrednictwem telefonu komórkowego. Dzięki temu możesz korzystać z telefonu komórkowego z technologią NFC w sklepach, w których znajdują się bankomaty obsługujące tę technologię. W przypadku Europy zdecydowana większość pełni już te funkcje.

W związku z tym, nasz telefon staje się kartą debetową. Po prostu aktywując funkcję i identyfikując się w kasie, możesz łatwo rozliczać się bez konieczności posiadania fizycznej karty.

Połączenie z siecią Wi-Fi

Podobnie jak w przypadku akcesoriów, takich jak głośniki, aparaty fotograficzne i inne urządzenia. Możesz także zrobić synchronizacja z naszą siecią Wi-Fi za pomocą technologii NFC. Musimy tylko aktywować funkcję i zbliżyć telefon do naszego urządzenia Wi-Fi, aby wykonać łącze.

marki z technologią NFC

Wysyłaj dane natychmiast

Transfer natychmiast daje nieograniczone możliwości korzystania z technologii NFC. Dlatego dzięki tej technologii Możemy identyfikować się bezpośrednio z naszym identyfikatorem. Dzięki technologii NFC naszego telefonu komórkowego możemy zidentyfikować się za pomocą naszego dokumentu tożsamości, paszportu i, jak wyjaśniono powyżej, używać go jako naszej karty kredytowej lub debetowej.

Które marki mają tę technologię transakcyjną?

Ze względu na popularność technologii NFC marki telefonów komórkowych zdecydowały się na wprowadzenie tej technologii. Zwykle można je znaleźć w telefonach komórkowych ze średniej i wyższej półki.

Marki takie jak ASUS, Google, Huawei, Nokia, Motorola, Samsung, Sony i Xiaomi Są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na rynku, a ich terminale posiadają technologię NFC. Propozycja marek jest oczywista, ponieważ technologia ta nie tylko staje się coraz bardziej popularna, ale także zaczyna mieć szereg możliwości w rozwoju.

Ile usług można opłacić NFC i jak to zrobić na terenie Hiszpanii?

Technologia NFC w naszym telefonie umożliwia nam przeprowadzanie transakcji bankowych oraz płatności za produkty i usługi, które są kompatybilne z tą technologią. W Hiszpanii istnieje wiele sklepów i usług, które pozwalają nam płacić za pośrednictwem NFC.

dołącz do naszego kanału telegram