Skip to content

Jak czytać i zapisywać informacje na karcie NFC za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android?

22 de luty de 2021

Czy słyszałeś o technologii NFC i chcesz się dowiedzieć, jak z niej korzystać? Pokazujemy, jak odczytywać i zapisywać informacje na karcie NFC za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android. Skróty NFC odpowiadają angielskim słowom oznaczającym Near Field Communication, czyli jest to technologia bezprzewodowa krótkiego zasięgu.

Chociaż obecnie został wdrożony w wielu krajach w takich dziedzinach jak opłata za transport lub nawet lubię system bezpieczeństwa w sklepach fizycznych nie jest to coś nowego.

Technologia ta uzyskała aprobatę w 2003 r., A do 2008 r. Urządzenia mobilne, które zaimplementowały technologię NFC w połączeniu z technologią Bluetooth. Obecnie coraz częściej spotyka się karty wykorzystujące tę technologię do przechowywania wszelkiego rodzaju informacji na przestrzeni kilku bajtów.

W tej chwili pokazujemy, jak łatwo odczytywać i zapisywać informacje na kartach NFC za pomocą urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android.

Aplikacja NFC TagWriter

NFC TagWriter to aplikacja, która umożliwia użytkownikom urządzenia mobilne które integrują technologię NFC, zapisują i odczytują tagi NFC z informacjami kontaktowymi, lokalizacjami, wiadomościami tekstowymi i nie tylko.

Możesz pobrać ją bezpłatnie z aplikacji Google Play Store na swoim urządzeniu i zainstalować, aby rozpocząć korzystanie z tej aplikacji. Jeśli nadal nie wiesz, jak zalogować się do Sklepu Play za pomocą konta Google, ten artykuł Cię zainteresuje.

Jeśli Twoje urządzenie mobilne nie ma technologii NFC, możesz pobrać aplikację, aby przygotować zestaw danych, które chcesz umieścić na tagu, a następnie utworzyć go na innym obsługującym urządzenie urządzeniu.

Kolejną funkcją tej aplikacji jest parowanie obu Bluetooth jako Wi-Fi dla urządzeń ze zintegrowaną funkcją NFC i uruchomieniem aplikacji przekazania. Możliwe jest nawet sparowanie lub połączenie głośnika NFC z urządzeniem z Androidem.

Dzięki tej aplikacji możesz tworzyć własne Karta NFC Co karta identyfikacyjna lub wizyty klientów Twojego sklepu stacjonarnego lub firmy.

Będziesz mógł też szybko odczytać informacje zawarte we wcześniej utworzonych kartach i zmodyfikować je, jeśli to pozwoli, dzięki dostępnym funkcjom.

Dodatkowo możesz udostępniać informacje o karcie innym urządzeniom z aplikacją NFC TagWriter, aby wykonać kopię zapasową lub zmodyfikować.

Zapisz zawartość na karcie NFC

Po pomyślnym zainstalowaniu aplikacji na Urządzenie z systemem Android, otwórz go i naciśnij opcję Utwórz, napisz i zapisz.

Następnie wybierz sekcję Nowy, aby rozpocząć dodawanie informacji do zapisania na karcie NFC, w tym celu wybierz typ danych, które chcesz przechowywać.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz przechowywać dane, takie jak dane kontaktowe vCard, zakładki URL dla adresy internetowe, SMS-y, e-maile lub dane geolokalizacyjne.

Po wybraniu rodzaju informacji należy zlokalizować plik lub wpisać informacje we wskazanym polu, w zależności od przypadku.

Jeśli zweryfikowałeś informacje i jesteś z nich zadowolony, możesz nacisnąć przycisk Dalej u dołu ekranu.

Następnie zobaczysz szereg opcji, które możesz wybrać według swoich preferencji, takich jak napisanie kilku kart NFC, zabezpieczenie karty przed zapisaniem lub dodanie programu uruchamiającego.

Nie musisz wybierać opcji, aby kontynuować proces pisania. Po naciśnięciu przycisku Dalej rozpocznie się proces pisania.

Musisz przynieść kartę, na której chcesz pisać, z tyłu urządzenia i poczekać na zakończenie procesu.

Aplikacja wyświetli komunikat Przechowaj pomyślnie wraz z podsumowanie procesu oraz informacje zapisane na karcie.

Przeczytaj zawartość swojej karty NFC

Informacje o karcie w telefonie z systemem Android

Proces odczytu zawartości karty NFC jest dość prosty dzięki aplikacji NFC TagWriter. Po prostu otwórz aplikację i wybierz plik Wyświetl opcję.

Zwykle znajduje się na górze listy opcji. Teraz aplikacja poprosi Cię o przyniesienie wybranej karty przeczytaj z tyłu urządzenia mieć dostęp do informacji.

Po ustawieniu karty należy odczekać sekundę, aż rozpocznie się proces odczytu, a aplikacja automatycznie wyświetli zawartość zapisaną na karcie.

Wykonując te proste czynności, będziesz mógł czytać i zapisywać informacje Karty NFC za pomocą urządzenia z systemem Android, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać tę technologię, która staje się coraz bardziej popularna.

W innej kolejności możesz również chcieć wiedzieć, jak dodać kartę debetową lub kredytową w usłudze Google Play.

dołącz do naszego kanału telegram