Skip to content

Co to jest Material Design, do czego służy i jak tworzyć aplikacje na Androida? – Pierwsze kroki

30 de grudzień de 2022

Jeśli zwykle czytasz wiadomości związane ze światem telefonów komórkowych, słyszałeś wówczas o Material Design, język projektowania stworzony przez Google dla urządzeń mobilnych Działają na systemie operacyjnym Android.

Rzeczywiście, w ramach ciągłych zmian, których doświadczamy wokół systemy programowania które są używane, w czasie, gdy La Gran G oficjalnie zaprezentowało to niezwykle ciekawe środowisko.

Cel, do którego dąży się w takich przypadkach, ma na ogół związek z uproszczeniem sposobu programiści mogą generować aplikacje na Androida, które następnie pobieramy na nasze terminale.

To właśnie w tym kontekście dowiedzieliśmy się wtedy o powstaniu Material Design i dlatego jeśli chcesz dać pierwsze kroki z tym językiem programowaniaradzimy kontynuować czytanie, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Po przeczytaniu podstaw tego środowiska powinieneś być w stanie zrozumieć, jak to zrobić poprawia użyteczność aplikacji Material Designi jaki jest jego ostateczny potencjał.

Jak wdrożyć Material Design?

Wdrożenie Material Design na naszej stronie to pierwszy krok, który musimy wziąć pod uwagę w tego typu sytuacji, choć w zasadzie nie należy się martwić, gdyż istnieje wiele opcji związanych z darmowymi frameworkami.

Tutaj musisz wziąć pod uwagę, że wszystko będzie zależeć od twój poziom wiedza z zakresu programowaniaa także potrzeb projektu, który realizujesz.

Ogólnie można powiedzieć, że istnieją dwa frameworki, które można uznać za najważniejsze w tym segmencie, jako material-ui, który korzysta z biblioteki React, i na których bazują aplikacje takie jak Facebook i Instagram.

Po drugie, dla użytkowników, którzy nie mają tak dużej wiedzy, mamy zmaterializować, idealny system, ponieważ pozwala nam programować tylko z włączeniem biblioteki .js i pliku .css, i na których skupimy się w następnej kolejności.

praca z projektowaniem materiałów

Pobierz Materialise z Material Design

Cóż, w tym miejscu należy wziąć pod uwagę, że Materialise możemy zdobyć na różne sposoby, chociaż większość użytkowników stawia bezpośrednio na pobierz swoje pliki z oficjalna strona internetowa.

Drugą alternatywą byłoby użycie bezczelny, który działa podobnie do Less, chociaż wymaga to od nas posiadania kompilatora.

W takich okolicznościach mamy menedżera pakietów Node.js, który będzie musiał zostać wcześniej zainstalowany w naszym systemie aby później umożliwić nam użycie NPM, wykonując następującą linię poleceń w Node.js:

npm zainstaluj materialize-css

Po wykonaniu poprzedniego kroku nastąpi następujący krok dołącz pliki z aplikacji CDNzatem:


Teraz będziesz mieć Materialise dla swoich projektów, więc pokażemy ci Przykład jego zastosowania:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić w takich przypadkach, jest spróbuj utworzyć kod HTML dość proste, dzięki czemu będziesz mógł zawrzeć w nim biblioteki Materialise, a my dodamy również menu rozwijane Material Design w jego ciele.

W tym celu pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dołączyć konwencjonalne tagi, a następnie dodać znacznik linku do arkusza stylów, zatem:
Po wykonaniu poprzedniego kroku następnym krokiem będzie dodanie klas, które będą wskazywać elementom ul zachowanie powinny mieć rozwijane menu. Tym razem będzie to typ dropdown-content.

W tym samym czasie, dodajmy jQuery na końcu, aby kod wyglądał tak:

Menu rozwijane
Po wprowadzeniu poprzedniego kodu będziemy mogli wizualizować rozprawka jak to będzie działać stworzona treść.

Tutaj zakończyliśmy z tą pierwszą implementacją Material Design w bardzo szybki i prosty sposóbchociaż oczywiście zaleca się kontynuowanie testów w celu lepszego zrozumienia zakresu tego środowiska programistycznego.

Po opanowaniu tego języka programowania ibędziesz wtedy mógł tworzyć aplikacje dla różnych wersji Androida, w taki sposób, aby były w stanie dostosować się do tego systemu operacyjnego bez większego wysiłku.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o języku programowania Material Design?

dołącz do naszego kanału telegram