Skip to content

Co to jest luka w zabezpieczeniach komputera i co ją powoduje? Jak mogę chronić moje urządzenia?

30 de lipiec de 2021

W tym świecie, w którym komunikacja i zarządzanie wszelkiego rodzaju branżami lub instytucjami odbywa się cyfrowo; Sejfy, ochroniarze w przestrzeniach fizycznych lub inne formy bezpieczeństwa, które zostały wdrożone w przeszłości, już nie służą: teraz musisz chronić się przed atakami komputerowymi na sieć i urządzenia. Nie ze względu na ich wartość ekonomiczną, ale ze względu na dane osobowe, które w nich przechowujemy, zapobieganie jego wydobyciu przez innych.

Czy to może się zdarzyć? Tak, ale tylko wtedy, gdy w danym momencie istnieje luka w zabezpieczeniach komputera; co jest definiowane jako awaria systemu, która zagraża poufności bazy danych komputera. Są również rozumiane jako słabości, ponieważ te luki są możliwością lub luką, w której może wejście agenta zewnętrznego bez nadzoru.

Chociaż istnieje możliwość dostępu do systemu komputerowego, ta sama dyscyplina ustanowiła pojęcie ryzyka, aby lepiej wyjaśnić sytuację: Ryzyko będzie wysokie lub niskie, zgodnie z przetwarzanymi informacjami. Chociaż wszystkie urządzenia mogą być zagrożone przez napastników, musi istnieć rzeczywiste zainteresowanie tymi informacjami, aby uzyskać do nich dostęp.

Ponadto wyjaśniono również, że błędy w konstrukcji lub kodowaniu systemów są powszechne, a co za tym idzie nie mają bezpośredniego wpływu na urządzenie lub jego działanie. Są prawdziwym problemem, kiedy „eksplodują”; oznacza to, że w tej chwili intruzowi udaje się wykorzystać system komputerowy za pomocą różnych technik, takich jak XSS, wyszukiwanie błędów w aplikacjach internetowych, a nawet wstrzyknięcie SQL.

Jednak… Nie panikuj! Znaleziono już sposób na przeciwdziałanie awariom produktów komputerowych, aby Twoje cyberbezpieczeństwo pozostało bezpieczne.

Przewodnik do wykrywania, co powoduje lukę w zabezpieczeniach komputera

Jak dobrze wspomnieliśmy, Są produktem błędów w tworzeniu, konfiguracji lub kodowaniu produktu komputerowego, takiego jak Oprogramowanie, gdzie przeważa znaczenie częstych aktualizacji zabezpieczeń w naszym systemie operacyjnym. W ten sposób systemy, które są źle zaprojektowane lub wykonane w oparciu o niesolidne procedury; mogą zostać naruszone.

komputer z kodami komputerowymi, aby zapobiec cyberatakom

1. Błąd w nowych produktach (podatność zero-day) Jest to najbardziej niebezpieczne, ponieważ powstaje, gdy błąd komputera nie jest jeszcze znany, a zatem nie ma mechanizmu do rozwiązania nierównowagi lub problemu. W ten sposób hakerowi znacznie łatwiej jest przejąć dane systemowe za pomocą kodu zwanego exploitem.

2. Brak utrzymania lub wdrożenia, obaj są nieostrożni. Pierwsza jest przeprowadzana przez użytkowników, którzy nie aplikują i nawet nie wiedzą, co to jest aktualizacja oprogramowania; a drugi z powodu nieuwagi producentów lub producentów przy tworzeniu samego oprogramowania. Nie są to poważne błędy i mają szybkie lub łatwe rozwiązania, ale muszą zostać podyktowane, zanim atakujący wykorzysta tę lukę.

3. Problemy z politykami bezpieczeństwa. Jak dobrze wiemy, wszystkie sieci żądają danych uwierzytelniających, od kodów na naszym telefonie komórkowym po potwierdzenia wysyłane pocztą. Jednak, gdy zaniedbujemy logowanie się na różnych urządzeniach lub jest awaria systemu bezpieczeństwa platformy; może to być kanał, za pomocą którego można się dla nas zalogować.

Jak chronić moje urządzenia przed podatnością lub kruchością komputera?

Badanie i ciągłe aktualizowanie aplikacji i oprogramowania mojego Androida to narzędzie nr 1, które pozwala uniknąć wykorzystania istniejących luk w zabezpieczeniach. W ten sposób powinieneś być okresowo przeglądanie wiadomości o Twoich usługach (lub aktywa); zmiana hasła aplikacji, jeśli wpisałeś na innych urządzeniach; ulepszanie serwerów sieciowych; lub upewnienie się, że Twoje dane uwierzytelniające nie są oczywiste, a Twoje usługi nie wygasają lub są pozostawione z przestarzałymi systemami bezpieczeństwa.

Czy chcesz użyć bardziej profesjonalnej metody, aby uniknąć wszelkiego rodzaju podatności? Jest mechanizm zwany „etycznym hackingiem”, co ma na celu wywarcie presji na system, aby sprawdzić, czy działa. A więc i sprawdzenie, czy jest możliwość wejścia do niego, czy nie; będziesz wiedział o możliwym istnieniu luk, które należy naprawić. Jeśli jednak zastosujesz pierwsze techniki od momentu nabycia komputera, nie będzie to konieczne.