Skip to content

Co to jest „Gapps” i jak mogę go uzyskać na moim telefonie komórkowym? – Lista najlepszych

21 de grudzień de 2021

Od momentu powstania Smartfonów, Google jest częścią systemu operacyjnego telefonów, w celu zapewnienia szeregu usług, które zapewniają użytkownikowi największy komfort. Czasami jednak tracimy jego pierwotną instalację. Dlatego potrzebujemy Gapps do obsługi usług Google.

Czy powinieneś używać OpenGapps do aktualizacji telefonu?

Gapps to skrót odnoszący się do pakietów i usług Google, z których dana osoba może korzystać na swoim telefonie. Czy mają różne zastosowania, z których każdy ma określony cel.

Mamy Google Chrome niż przeglądarka szeroko stosowana zarówno na telefonach komórkowych, jak i komputerach, wyszukiwarka Google służąca do lokalizowania informacji w Internecie, istnieje również kalendarz Google do ustalania wydarzenia, przypomnienia lub zadania, o którym może nam przypomnieć telefon komórkowy.

Z drugiej strony mamy Mapy Google, które służą do przeniesienia nas w określone miejsce, mamy też Gmaila jako największą aplikację e-mailową, która pozwala nam wysyłać i odbierać wiadomości. Istnieją również inne aplikacje, takie jak między innymi Google Duo, Dysk Google, Zdjęcia Google.

Te aplikacje domyślnie pojawiają się w telefonach, gdy kupujemy je w sklepach, jednak gdy telefony komórkowe są już przestarzałe i nieaktualne mogą mieć problemy z pamięcią ROM. Powoduje to konieczność zmiany tej pamięci w celu przedłużenia żywotności telefonu komórkowego. Szczegółem jest to, że wszystkie informacje, które nie są objęte kopią zapasową, zostaną utracone, a pakiet Google zostanie usunięty.

Jest to jeden z powodów, dla których większość ludzi zwraca się do OpenGapps, ponieważ jest to sposób na ponowne czerpanie korzyści z pakietów Google.

Ludzie, którzy chcą przedłużyć żywotność swoich telefonów Zmieniając ROM, możesz użyć oprogramowania o nazwie LineageOS, które może zweryfikować jego kompatybilność ze smartfonem na swojej stronie internetowej.

Jak określić, jaki typ Gappów musisz zainstalować?

Gdy zmienisz pamięć ROM swojego telefonu komórkowego i chcesz ponownie zainstalować pakiet aplikacji i usług firmy Google, musisz znać wersję swojego telefonu aby sprawdzić, czy jest to zgodne z posiadaną pamięcią ROM.

Na rynku dostępnych jest wiele wersji Androida, jeśli nie znasz wersji swojego telefonu możesz poszukać jej w ustawieniach telefonu w sekcji o telefonie. Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz wyszukać w Internecie charakterystykę swojego telefonu, aby uzyskać informacje.

Ogólnie rzecz biorąc, podczas instalowania pamięci ROM otrzymujesz szereg danych, które musisz przeczytać, aby wiedzieć, czy wymaga określonego pakietu Gapps lub czy jest kompatybilny z innymi. dzisiaj istnieć różne rodzaje opakowań które dostosowują się nie tylko do pamięci ROM, ale do Twoich potrzeb.

Niektórzy uważają, że Google odgrywa w ich telefonie inwazyjną rolę, dlatego wybierają pakiety, które mają najpotrzebniejsze aplikacje. Z drugiej strony inni lubią mieć szeroką gamę usług, które ułatwiają im korzystanie z telefonu komórkowego. android z gapps

Jaki jest prawidłowy sposób instalacji Gapps na urządzeniu mobilnym?

Przed zainstalowaniem Gapps musisz wcześniej wybrać aplikacje, które będzie posiadał Twój pakiet, inne niż musisz mieć gotowy jest root telefonu. W tym celu musisz wykonać kopię zapasową informacji, które chcesz zachować. Następnie należy zduplikować plik w formacie .zip do pamięci urządzenia.

Gdy to zrobisz, musisz wyłączyć telefon i wybrać tryb odzyskiwania za pomocą kombinacji klawiszy, która jest potrzebna w telefonie. Po włączeniu telefonu komórkowego będziesz mógł uruchomić plik, który zawiera pobrany pakiet Gapps. Po kilku minutach musisz ponownie uruchomić telefon, aby zakończyć instalację

Jakie są najpopularniejsze pakiety Gapps, które możesz zainstalować?

OpenGapps to najbardziej znany i najpopularniejszy pakiet Google. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo kompletny i posiada różne aplikacje i usługi, które mogą być przydatne dla Twojego urządzenia. Niemniej jednak, nie jest jedyny na rynku. Dlatego dobrze jest znać różne opcje, które masz do wyboru, aby wybrać najbardziej odpowiedni w zależności od potrzeb i możliwości urządzenia.

NikGApps

Jest to pakiet aplikacji, który dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Chociaż istnieją pakiety, które są standardowe i możesz pobrać tylko te opcje, które oferują, dzięki NikGapps możesz wybierz, co chcesz zainstalować na swoim telefonie.pakiet aplikacji google

Możesz pobrać ten pakiet z jego oficjalnej strony i dodać inne aplikacje, które lubisz. Pomoże Ci to uniknąć posiadania aplikacji w telefonie, z której nie korzystasz i zajmującej niezbędne miejsce w pamięci.

Aplikacje BitGAP

Jest to projekt, którego celem jest stworzenie niestandardowego pakietu Gapps, który ma na celu: pobieraj tylko podstawowe aplikacjes, które pozwalają na prawidłowe działanie urządzenia i nie zajmują pamięci usługami, z których użytkownik nie będzie korzystał.

Ten rodzaj opakowania charakteryzuje się optymalizacją baterii pracując z minimalną ilością aplikacji. Ma dwie prezentacje, które możesz pobrać, obie zawierają wszystkie urządzenia, chociaż powinieneś sprawdzić, która jest odpowiednia dla Ciebie, aby nie popełnić błędów.

PłomieńGApps

Ten pakiet jest dobrze znany społeczności programistów ze względu na swój wiek. Zmieniło się to bardzo niewiele na przestrzeni lat, chociaż zachowuje interesujące aspekty swojej modułowej konstrukcji.

Do tego pakietu możesz dołączyć aplikację Pixel Launcher i zainstalować wyszukiwarkę, która ma asystenta głosowego lub nie. Jego wadą jest to, że nie jest kompatybilny ze wszystkimi systemami Android. Posiada dwa pakiety: podstawowy i kompletny, które mają wiele zastosowań zgodnie z pojemnością pamięci ROM urządzenia.

dołącz do naszego kanału telegram