Skip to content

Co to jest budżet FF&E i OS&E na zakup sprzętu w hotelach?

6 de kwiecień de 2021

Słowo hotel pochodzi z języka francuskiego i oznacza „dom w zabudowie bliźniaczej”, odnosimy się do obiektu, budynku lub zakładu wyposażonego we wszystko, czego potrzebujesz, który jest przeznaczony do schronienia dla ludzi, zwykle tymczasowo.

Inwestując w biznes turystyczny, ważne jest, aby znać najlepsze pomysły na udane otwarcie hotelu. Jest wiele punkty, które musisz zaplanowaćDlatego mogą występować pewne wady; niezbędny jest zespół wysokiej jakości i doświadczenia.

Jak można klasyfikować hotele?

Hotele są klasyfikowane zgodnie z usługami, udogodnieniami i komfortem najczęściej oferowane użytkownikom to liczba gwiazdek, z których pięć oznacza wysoki poziom komfortu i wygody; podczas gdy jedna gwiazdka oferuje bardzo podstawową usługę.

Należy jednak wspomnieć, że w innych krajach klasyfikacje opierają się na literach lub diamentach. Wśród nich zobaczymy kilka przykładów hoteli mamy hotele typu wiejskiego, które znajdują się w miejscach stykających się z naturą, z dala od miast.

Także są zabytkowe hotele, zwane paradoresczyli takie, które mają historyczny budynek, taki jak zamek, pałac czy kościół. Są też hotele uzdrowiskowe, które, jak to się mówi, mają m.in. spa, masaże, zabiegi termalne.

Znajdujemy również hotele z kasynem, hotele górskie i typy hosteli. Również apartamenty hotelowe, które mają lodówkę i piekarnik, aby móc spożywać jedzenie w pokoju; są nawet motele, które mają osobne wejście z parkingiem w pokoju.

We wszystkich przypadkach powszechna jest znajomość znaczenia reklamy i marketingu cyfrowego w sektorze turystycznym, w którym działają hotele. Oprócz znajomości różnic między rynkiem docelowym a odbiorcą docelowym, aby osiągnąć dobra strategia marketingowa.

Od czego zależą te nazwane klasyfikacje?

Cóż, w dużej mierze zależy to od usług, rodzaju lokalu i komfortu, jaki zaoferujesz klientom, o czym powinieneś pomyśleć w swoim biznesplanie. Oczywiście będzie to również zależeć od budżet, z jakim masz na ten projekt.

Jest jednak jeszcze jeden aspekt, który należy wziąć pod uwagę, a mianowicie ciągła wymiana na pogorszenie m.in. mebli, łóżek, zasłon, materacy, dywanów; Cóż, jeśli chcesz zachować wysoki status i jakość, wszystko musi zawsze działać w idealnym stanie.

Dlatego bardzo ważne jest ustalenie budżetu lub rezerwacji na to, co nazywa się FF&E i OS&Eczyli fundusz przeznaczony na te wydatki, które mają związek ze wszystkimi komponentami hotelu i wyposażeniem, z którego korzystają klienci podczas pobytu.

Jak oszacować budżet FF&E i OS&E przy zakupie wyposażenia w hotelach?

Na poziomie hotelu, ponieważ używany sprzęt jest bardzo duży, więc budżet został oddzielone w tych dwóch kategoriach od FF&E i OS&EDlatego każdy ma swoje własne, dobrze zdefiniowane tło, jeśli chodzi o elementy, które obejmuje; jednak oba muszą być połączone.

zakup wyposażenia luksusowego pokoju

Kiedy mówimy o FF&E, odnosimy się do tego, co ma wspólnego z meble, wyposażenie, akcesoria hotelowe, na poziomie pokoi i części wspólnych; biorąc pod uwagę czas jego użyteczności i pogorszenia, aby móc go zastąpić wyprzedzeniem i natychmiastowością.

Ale jak wszystko inne, koncepcja ewoluowała z biegiem czasu, teraz obejmuje również wszystko, co ma to związek z dekoracjątakich jak dywany, zasłony, oświetlenie, lustra, tkaniny, obróbka ścian i okien, dzieła sztuki, między innymi.

Zamiast OS&E, są elementy dające komfort klientowi. Takich jak ręczniki, naczynia, sztućce, prześcieradła, materace, suszarki do włosów, zapachy, sejfy, telewizory, mini bary, a nawet umieść między innymi różne rodzaje hotspotów Wi-Fi.

Wreszcie możemy stwierdzić, że oba budżety są niezbędne zarówno na poziomie hotelu, jak i każdej firmy, i jedno uzupełnia drugie; Zostały one rozdzielone tylko dla wygody przy przydzielaniu pieniędzy na zakupy.

dołącz do naszego kanału telegram