Skip to content

Co to jest aktualizacja oprogramowania, do czego służy i ile jest ich rodzajów?

14 de listopad de 2022

Oczywiście każdy z nas, który posiada urządzenia mobilne lub komputery, jest w mniejszym lub większym stopniu wykorzystywany do: radzić sobie z aktualizacjami programów i aplikacji, które w nich instalujemy, aby cieszyć się ich najnowszymi wiadomościami.

Teraz, poza tą często obowiązkową procedurą, z którą się znajdujemy, zdarza się, że a ogromny tłum Naprawdę nie masz pojęcia, o czym mówimy, gdy mówimy o aktualizacjach, nie mówiąc już o tym, jakie aktualizacje istnieją.

Z tych powodów, jeśli będziesz kontynuować czytanie, przekonasz się, że nauczymy Cię nie tylko, czym jest aktualizacja, ale także najczęstsze aktualizacje dzięki którym możemy zobaczyć swoje twarze i dlaczego tak ważne jest ich zainstalowanie.

Co to jest aktualizacja?

Cóż, zacznijmy więc od podstaw komentowania trochę tego, czym jest aktualizacja, mówiąc, że kiedy o nich mówimy, odnosimy się do dostępności nowa wersja systemu operacyjnego, aplikacja lub program już zainstalowany.

czyli my instalujemy oprogramowanie jakiegoś rodzaju, a gdy po pewnym czasie jego twórcy wydadzą nową wersję i będziemy mogli ją pobrać, pojawi się komunikat ostrzegający nas o dostępnej aktualizacji.

Następnie, w zależności od segmentu technologii, do którego się odnosimy, widzimy, że istnieje kilka synonimów aktualizacjitakie jak aktualizacje, pakiety danych ulepszeń, pliki ulepszeń, poprawki, uaktualnienia itp.

Dlaczego instalowanie aktualizacji jest tak ważne i do czego służą?

Cóż, nie możemy zapomnieć o tym, że wiele razy, kiedy mówimy o aktualizacjach, ogromna liczba użytkowników zastanawia się, czy naprawdę tak ważne jest, aby je zainstalowaći do czego służą, jeśli są do czegokolwiek.

Pierwsza odpowiedź, jaką możemy udzielić w tym względzie, jest twierdząca, a to znaczy, że aktualizacje naprawdę pomagają i dużoponieważ rozwiązują większość problemów, które mogą się pojawić, gdy mamy zainstalowane stare wersje naszego oprogramowania.

Zwykle, są dwa główne powody dlaczego zalecamy pobranie i zainstalowanie różnych dostępnych aktualizacji: bezpieczeństwa i możliwości dostępu do funkcji niedostępnych w inny sposób.

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, co dzieje się na przykład w przypadku naszego systemu operacyjnego Windows, okazuje się, że ludzie Microsoft klasyfikuje różne aktualizacje z szeregu kategorii, a mianowicie:

  • ważne aktualizacje
  • Zalecane aktualizacje
  • Aktualizacje opcjonalne

Jak widać, na podstawie tej klasyfikacji dokonanej przez pracowników firmy Microsoft widzimy, że nie wszystkie aktualizacje naszego oprogramowania mają takie samo znaczenie, chociaż zalecamy, aby zawsze zainstaluj każdą dostępną aktualizację, z nimi możesz rozwiązać błędy.

aktualizacja aktualizacji Androida

Jakie są rodzaje aktualizacji?

Kontynuując tę ​​analizę o wszystkim, co ważne, co możemy wziąć pod uwagę, gdy mówimy o aktualizacjach, nie chcieliśmy w żaden sposób nie wspomnieć o dostępne różne rodzaje ulepszeńnastępujące:

aplikacji

Jeśli masz zainstalowane aplikacje takie jak WhatsApp, Facebook lub Instagram na smartfoniewtedy będziesz dokładnie wiedział, o czym mówimy, a mniej więcej raz lub dwa razy w miesiącu musimy pobrać nowsze wersje, aby uniknąć różnych problemów operacyjnych.

systemów operacyjnych

Niezależnie od systemu operacyjnego, który zainstalowaliśmy na naszych terminalach, iOS, Android, Windows, Mac OS X, Linux, itp.; w pewnym momencie będziemy musieli zadać sobie trud, aby go zaktualizować. Ze wszystkich możliwych typów aktualizacji te są najważniejsze dla bezpieczeństwa, więc staraj się nie marnować zbyt wiele czasu na starsze wersje systemów operacyjnych.

oprogramowania komputerowego

Podobnie jak aplikacje mobilne można aktualizować, dokładnie to samo dzieje się z programami, które zainstalowaliśmy na naszym komputerze, ponieważ mamy możliwość odnowienia ich wersji dla Zdobądź wszelkiego rodzaju ulepszenia.

sprzęt komputerowy

Chociaż nie są to zwykłe aktualizacje, sprzęt naszego komputera można również zaktualizować. W takich przypadkach musimy jednak kupować nowe produkty, aby zastąpić stare, aby uzyskać lepszą wydajność.

Asekuracyjny

Chociaż, jak powiedzieliśmy wcześniej, w pewnym sensie wszystkie aktualizacje mają względy bezpieczeństwa, które pomagają je ulepszyć poprzez zastanowienie się nad powodami ich instalacji, istnieją pewne bardzo specyficzne, które są publikowane w pośpiechu przez programistów, gdy wykryte zostaną określone luki. Jeśli Twój system operacyjny lub aplikacja ostrzega Cię o takiej aktualizacji, musisz ją natychmiast zainstalować.

zaktualizuj zaktualizuj ile ich jest

Zaktualizuj Windows Update

Aktualizacja systemu Windows Jest to sekcja zarządzania aktualizacjami Microsoft dla tego systemu operacyjnego dla komputerów, a prawda jest taka, że ​​mają kilka interesujących sekcji, które chcielibyśmy przeanalizować razem z czytelnikami, aby wiedzieli, jak działają:

  • Instrukcje: to stan, w którym użytkownik jest odpowiedzialny za absolutnie cały proces aktualizacji aplikacji, od pobrania do zainstalowania, potwierdzając każdy szczegół w tym zakresie. Chociaż pozwala nam to mieć pełną kontrolę nad nowymi dostępnymi wersjami, może to być również frustrujące ze względu na marnowany czas.
  • do dyspozycji: w tym przypadku odnosimy się do dowolnego pakietu danych programu, którego wersja jest późniejsza niż ostatnia, którą zainstalowaliśmy. W zależności od uwagi, jaką poświęciliśmy każdemu oprogramowaniu, aktualizacje te zostaną zainstalowane automatycznie lub nie.
  • Kolczyki: Mówimy w tym przypadku o tych aplikacjach, które chociaż mają dostępne nowe wersje, nie są uważane za zbyt ważne, więc mogą pozostać w kolejce, dopóki nie zdecydujemy w każdym przypadku, czy chcemy je zainstalować, czy nie.
  • Opcjonalny: to te aktualizacje, które nie są bezpośrednio uważane za ważne, ponieważ nie przedstawiają znaczących zmian w zabezpieczeniach lub działaniu programów lub aplikacji.
  • Zalecana: Aktualizacje, które, choć nie decydujące, oferują kilka interesujących ulepszeń, które użytkownicy mogą docenić.

dołącz do naszego kanału telegram