Skip to content

Co to jest Airdrop i jak mogę udostępniać zawartość innym urządzeniom?

3 de maj de 2022

AirDrop to szeroko stosowany element do wykonywania różnych zadań, w tym wysyłania plików na iPhone’a, odbierania zdjęć, dokumentów, filmów w krótkim czasie bez pośredników. łączy się z niektórymi w pobliżu telefonów komórkowych Apple. W tym oświadczeniu powiemy Ci, o czym jest aplikacja AirDropp i jak możesz za jej pośrednictwem udostępniać pliki innym urządzeniom.

Co to jest Airdrop i dlaczego tak szybko przesyła pliki?

Jest to narzędzie dla urządzeń iOS i Mac, w których użytkownicy Apple nadają i odbierają dokumenty, obrazy, filmy. I więcej w komunikacji bezprzewodowej z pobliskimi urządzeniami. Prześlij również plik przez WI-FI. Nigdy nie używają systemu NFC do przekazania jako prowadzone przez inne platformy. Dzięki temu przesyłanie treści jest bardzo szybkie.

Wymagania, aby móc korzystać z funkcji Airdrop

W korzystaniu z działania aplikacji. Niezbędne są następujące warunki: Korzystasz z anten wifi i bluetooth w związku z tym muszą być aktywne. Oba urządzenia muszą być Apple. Funkcjonalność występuje między dwoma urządzeniami z systemem iOS lub za pośrednictwem systemu iOS i komputera Mac.

Sprawdź również, czy ustawienia aplikacji są ustawione na „Tylko kontakty” i wyłączone w dokumentach pomocniczych. To samo dzieje się z telefonem komórkowym, za pomocą którego udostępniasz informacje.

Tylko dla kontaktów. Urządzenie mobilne z systemem iOS, za pomocą którego dostarczasz motywy, musi mieć w formularzu kontaktowym Twój adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, aby usługa mogła działać. Jeśli Ty lub odbiorcy nie macie tych danych. Następnie sprawdź, czy oba urządzenia mieć opcję AirDrop Conformation ustawioną na „Wszystko”.

W jakim zakresie mogę korzystać z tej funkcji?

Jego pole poruszania się to około 10-15 metrów. Następnie wokół połączenia Wi-Fi między obydwoma telefonami komórkowymi tworzona jest zapora. W taki sposób, że pliki wysyłane przez AirDrop są skwantyfikowane.

Opcja udostępniania Internetu musi być wyłączona

Opcja udostępniania internetu, potwierdź, że jest wyłączona. Aby korzystać z aplikacji, musisz poprawić, czy Bluetooth i Wi-Fi są aktywne. Co większość prywatne hotspoty są wyłączone. Ale nie jest wymagane połączenie z Internetem, aby udostępniać informacje. Konieczne jest, aby transfer pomiędzy telefonami komórkowymi z systemem iOS był wykonywany dokładnie.

Airdrop aplikacji na telefon komórkowy

Obie osoby muszą aktywować swoje Bluetooth i WiFi

Dwa urządzenia Apple, które są używane przez użytkowników do AirDrop, muszą mieć bluetooth i wifi operacyjny. I być w odległości większej niż 9 metrów między nimi.

„Tylko kontakty” musi być aktywne na urządzeniu odbierającym

Czy wiesz, że istnieją trzy dostępne alternatywy. Które znajdują się w ustawieniach iPhone’a, iPada AirDrop, które są: Odbiór wyłączony, Tylko kontakty i Wszystkie.

Gdy zaznaczona jest opcja „Odbierz wyłączone”. Więc żądania AirDrop nie są obsługiwane. Z drugiej strony, jeśli zaznaczona jest sekcja „Tylko kontakty”. To znaczy że ich linki mogą się wyświetlać, gdy pojawi się Twoje urządzenie. Jeśli wybierzesz tę opcję, to ze względów prywatności i bezpieczeństwa. Jeśli zaznaczone jest „Wszystko”, oznacza to, że znajdujące się w pobliżu telefony komórkowe Apple z aplikacją widzą Twój system iOS.

Jak używać Airdrop na urządzeniu z systemem iOS do udostępniania plików?

Następnie pokażemy, jak korzystać z AirDrop w iOS, aby móc udostępniać zdjęcia, uroczystości lub inne interesujące pliki znajomym lub rodzinie:

  • Czy możesz przenieś dokumenty w panelu dzielić się. Oznacza to, że podaj motyw z iPhone’a lub iPada, o ile masz włączoną opcję transmisji informacji.
  • Jeśli w pobliżu znajduje się urządzenie z aktywną tą aplikacją, automatycznie pojawi się ono w sekcji Udostępnianie. Jeśli jest użytkownikiem Twoich kontaktów, pojawi się jego wizerunek. Po prostu kliknij, aby rozpowszechniać informacje.
  • Kiedy akceptujesz dokument. Zobaczysz alert na ekranie z treścią, którą próbują przenieść, wraz z opcją zaakceptowania lub odrzucenia transferu.
  • Jeśli Bluetooth jest aktywny. Zatem, aplikacja będzie domyślnie widoczna w użytkownikach Twojego programu. Możesz ustawić Airdrop, aby pokazać wszystkim lub kontaktom, jeśli wolisz.

dziewczyna udostępniająca pliki na swoim telefonie

Teraz wiesz, że aplikacja jest praktyczna do udostępniania treści za pośrednictwem urządzeń z systemem iOS, chociaż czasami Airdrop nie działa, ale nie martw się, jeśli jesteś konsumentem Apple, prawdopodobnie wystąpi ten rodzaj błędu.

Korzystanie z iPhone’a lub iPada

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy mają model iOS z systemem 11 lub nowszymi wersjami, postępuj zgodnie z procedurą, którą oferujemy poniżej:

  1. Uzyskaj dostęp do aplikacji i kliknij transmisję. Jeśli udostępniasz zdjęcie z aplikacji Obraz, przesuń palcem w prawo lub w lewo i wybierz kilka obrazów.
  2. Stuknij w AirDrop.
  3. Jeśli użytkownik, do którego chcesz wysłać zdjęcie, ma ten sam model 11 lub nowszą wersję. Skieruj iPhone’a w stronę drugiego urządzenia.
  4. Stuknij zdjęcie profilowe użytkownika u góry ekranu. Możesz także korzystać z aplikacji między telefonami komórkowymi Apple. Jeśli zauważysz czerwoną ikonę AirDrop. Oznacza to, że w pobliżu znajdują się urządzenia, za pomocą których możesz przesyłać treści. Naciśnij przycisk. Następnie kliknij kontakt z kim chcesz się komunikować.

przez mac

Na komputerze Mac musisz zastosować następującą metodę: Wprowadź dokument, który chcesz wysłać, i kliknij Udostępnij w polu aplikacji. Innym sposobem, aby to zrobić, jest kliknięcie pliku z wciśniętym klawiszem Control w Finderze. Następnie wybierz basen z listy szybkiego dostępu.

kobieta używająca laptopa

Później, wybierz AirDrop z alternatyw do przeniesienia. Wybierz odbiorcę na elemencie AirDrop. Możesz też uzyskać dostęp do Findera i wejść do aplikacji z panelu po lewej stronie. Wsuń i upuść dokument do odbiornika. Aby zaakceptować informacje, kliknij „Zaakceptuj lub odrzuć”. Gdy żądanie zostanie wyświetlone jako powiadomienie w polu AirDrop. Jeśli otrzymasz, plik będzie przechowywany w Downloads.

dołącz do naszego kanału telegram