Skip to content

Co się stanie, jeśli naładuję telefon komórkowy inną ładowarką innego telefonu, marki lub natężenia?

7 de wrzesień de 2022

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co się stanie, jeśli naładujesz telefon komórkowy inną ładowarką innej marki? Zdarzyło się to mnie, a na pewno większości z tych, którzy czytają ten artykuł, a poza tym prawdopodobnie nasz smartfon pochodzi z oryginalną ładowarką, kiedy ją otrzymaliśmy, potem okazuje się, że niestety możemy go stracić i tak dalej.

Prawda jest taka, że ​​w takich przypadkach zwykle to, co robimy, to poprosić kogoś innego o ładowarkęi jeśli nie masz dokładnie tego samego modelu co my, będziemy mieli do czynienia z ładunkiem z nieoryginalną ładowarką do naszego terminala.

Dzieje się tak, że ogromna liczba użytkowników, którzy nas czytają, pyta nas ostatnio, co to jest konsekwencje, jakie możemy ponieść za ładowanie smartfona ładowarką, która nie jest tą, która pochodzi z fabryki z urządzeniem.

Prawdą jest, że istnieje wiele pytań dotyczących tego, dlaczego bateria może ulec uszkodzeniu. Nawet bardzo częsta wątpliwość jest taka, że ​​jeśli źle jest wyjechać telefon połączony przez całą noc. W tym konkretnym przypadku kolejna niewiadoma przejmuje użytkowników na temat baterii. W zasadzie większość naszych czytelników pytała nas jeśli naprawdę źle jest ładować telefon komórkowy inną ładowarkąwięc postaramy się w tym przypadku udzielić odpowiedzi.

Czy telefon komórkowy jest uszkodzony podczas korzystania z innej ładowarki innej marki?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę w tym zakresie, jest niemal uniwersalna idea, która istnieje w tym zakresie, która wskazuje, że ogólnie ładowarki telefony i urządzenia mają określone napięcie dla każdej baterii które zawierają te zespoły, więc ich wymiana nie zawsze jest tym samym pomysłem lub jest najlepsza.

Właśnie dlatego tak jest zawsze Zalecamy używanie oryginalnej ładowarki w telefonie komórkowym i nie używanie innejale też wiemy, że czasami uniknięcie tego jest po prostu niemożliwe i narażamy się na ryzyko.

Co się stanie, jeśli nie zastosujesz się do tych wskazówek i naładujesz telefon komórkowy inną ładowarką niż oryginalna? Jak wszyscy wiemy, onBateria telefonu komórkowego jest niezbędna do jego działania i jest kluczem do ich autonomii. Jeśli nie zadbamy o to, zaczynają pojawiać się pewne problemy do tego stopnia, że ​​trzeba: utrzymuj połączenie mobilne więc możesz go użyć.

Jakie są szkody wynikające z używania ładowarki innej niż oryginalna?

ładowanie smartfona i wyświetlanie poziomu baterii

Cóż, musimy więc powiedzieć, jako ogólne stwierdzenie w tego typu sprawie, że jednym z głównych szkód, które użyj ładowarki alternatywnej lub innej niż oryginalna, musisz się upewnić, że bateria może puchnąćpowodując wszelkiego rodzaju uszkodzenia naszego telefonu.

Możemy nie zobaczyć tych konsekwencji od razu, ale po pewnym czasie. Zaczniemy widzieć, że bateria działa inaczej lub telefon za bardzo się nagrzewa podczas ładowaniaoto wyjaśnienie.

Kolejnym problemem, który się do tego dodaje, jest to, że ładowanie baterii telefonu komórkowego staje się dla ciebie trudne, to znaczy nie ładuje pomimo połączenia do prądu Chociaż w tej kwestii w grę wchodzą inne czynniki, takie jak uszkodzenie bolca ładującego lub uszkodzenie kabla USB.

W wielu przypadkach, zwłaszcza gdy ładujemy smartfon, który moglibyśmy uznać za high-endowy ładowarką z urządzenia z niższej półki, okaże się jednocześnie, że bateria rozładowuje się znacznie szybciej, co również oznacza, że ​​na dłuższą metę terminal ma niższą autonomię. Właśnie z tych powodów, które teraz wskazujemy, jest to, że my Zalecamy używanie oryginalnej ładowarki telefonu komórkowego, lub jeśli to się nie uda, wyszukaj terminal wyższej kategorii niż nasz.

Szybka utrata ładunku, to jeden z najczęstszych problemów, które zwykle występują. Po pierwsze, wierzcie lub nie, smartfony są zaprojektowane tak, aby wykrywać, kiedy ładowarka nie jest oryginalna z fabryki. A po drugie, ponieważ każda marka takich jak Huawei o OnePlus rozwija własną technologię szybkiego ładowania, która nie jest kompatybilna z innymi urządzeniami.

dołącz do naszego kanału telegram