Skip to content

Problemy z uniwersalnymi ładowarkami o różnym napięciu — laptop i telefon komórkowy

29 de czerwiec de 2021

Laptopy są naprawdę niezbędne w naszym codziennym życiu, do działania wymaga energii, którą zapewni nam ładowarka. To ważne urządzenie dla dostarczają prąd elektryczny w naszych urządzeniach więc zawsze powinieneś wiedzieć, jak wybrać między uniwersalnymi ładowarkami, jeśli tego potrzebujesz.

Może się zdarzyć, że przy korzystaniu z różnych ładowarek wystąpią awarie lub nasz laptop jest uszkodzony, z tych powodów należy zapytać, co się dzieje jeśli podłączę do laptopa ładowarkę o wyższym napięciu? Czy uniwersalne ładowarki są dobre?

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jaką ładowarką możemy zasilać nasze urządzenie i czy ta, którą posiadamy, jest do niej odpowiednia. Do tego będziemy się przyczyniać wszystkie niezbędne informacje o uniwersalnych ładowarkach, upewniając się, że komputer nie dozna żadnych uszkodzeń.

Czynniki, które należy mieć przed ładowaniem laptopa uniwersalną ładowarką

Przed podłączeniem laptopa do uniwersalnej ładowarki ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewne czynniki, które mogą oszczędzić Ci bólu głowy. Zacznijmy od czego moc wymagana przez laptopa będzie taka, jak wskazuje jego oryginalna ładowarka, traktując to jako odniesienie. Jeśli nie masz oryginalnej ładowarki, na której widać tabliczkę znamionową, możesz dowiedzieć się, ile napięcia i natężenia potrzebuje Twój laptop, aby wybrać uniwersalne ładowarki.

Aby poznać minimalną moc, jaką musi mieć uniwersalna ładowarka, której chcesz użyć, będziesz musiał pomnóż napięcie (V) wymagane przez pobierany prąd (A). Rezultatem będzie podstawowa moc zużywana przez twój laptop, biorąc pod uwagę, że jeśli jest zasilany przez uniwersalną ładowarkę o mniejszej mocy, może to spowodować ogólną awarię.

Z drugiej strony istnieją uniwersalne ładowarki, które podstawowa moc większa niż w twoim laptopie które mogą działać optymalnie, o ile mają prawidłowe napięcie.

W jaki sposób uniwersalne ładowarki służą do ładowania laptopa?

Ładowarki uniwersalne działają jak każda inna ładowarka do laptopa, z tym wyjątkiem może mieć różne końcówki przyłączeniowe, a także z regulatorem napięcia. Ogólnie jego moc wynosi zwykle 90 W, ponieważ jest to wartość handlowa zdolna pokryć wszystkie moce modeli najbardziej rozpoznawalnych marek.

Po umieszczeniu odpowiedniego złącza w laptopie, pokrętło ustawia się na wymagane napięcie i podłączamy wtyczkę laptopa do gniazdka. Są one zasadniczo używane jako zwykła ładowarka. Istnieją również uniwersalne modele ładowarek, które automatycznie wykrywają poziom napięcia, aby umieścić tam pokrętło.

Problemy podczas używania uniwersalnych ładowarek do ładowania laptopów

Jedną z wad, które mogą wystąpić podczas korzystania z uniwersalnej ładowarki do ładowania laptopa, jest to, że jego moc jest niższa. Chociaż laptop można naładować ładowarką o mniejszej mocy, ze względu na jej brak awaria jest bardziej prawdopodobna ze względu na duży pobór mocy, przekraczając nominalne poziomy ładowarki.

Może to spowodować przegrzanie i uszkodzenie zarówno ładowarki, jak i laptopa poprzez zwarcie. Podobnie innym problemem jest krótka żywotność tych uniwersalnych ładowarek ze względu na to, że posiada ruchome części, które łatwiej ulegają uszkodzeniu.

W ten sam sposób, uniwersalna ładowarka o dużej mocy jest zwykle ciężka i przewymiarowana, więc może to być kłopotliwe. Ponadto ładowanie laptopa uniwersalną ładowarką o mniejszej mocy może nawet obniżyć jego wydajność.

Co się stanie, jeśli użyję ładowarki o wyższym napięciu w moim laptopie?

Głównie napięcie to cała ta fizyczna wielkość, która pozwala nam zmierzyć różne potencjały elektryczne obecne między dwoma punktami. Wiele urządzeń jest produkowanych tak, aby wytrzymać różne stopnie napięcia, dlatego producenci dodają informacje na laptopie i w ładowarce. Wskazuje to odpowiednie napięcie do ładowania sprzętu, zapewniając wydłużenie żywotności baterii, aby dłużej korzystać z laptopa.

Napięcie jest bardzo ważne, ponieważ odpowiada sile, z jaką elektrony opuszczają ładowarkę. Zbyt wysokie napięcie powoduje zwarcie, ponieważ spowoduje to przeciążenie przez długi czas, które może przegrzać żyłę kabla, aż do stopienia izolacji.

Na równi jeśli różnica napięć jest zauważalna, laptop może się spalić, a jeśli źródło ma mniejsze natężenie niż pobierane przez sprzęt, zagraża to źródłu. Podobnie, jeśli używana jest ładowarka o napięciu niższym niż to konieczne, nie będzie działać.

Więc jeśli używasz ładowarki o wysokim napięciu, którego laptop nie toleruje, to zostanie uszkodzone. Ale jeśli ładowarka ma wysoki poziom mocy, ale poziomy napięcia są takie same, nie będzie niebezpieczeństwa uszkodzenia.

Z tych powodów konieczne jest, aby sprawdź napięcie ładowarki przed podłączeniem go do komputera. Może się też zdarzyć, że podłączysz ładowarkę i twój laptop się nie ładuje, ten problem nie będzie głównie winą napięcia, będziesz musiał zobaczyć różne czynniki, aby naprawić tę usterkę.uniwersalne ładowarki plus napięcie laptopa

Czy uniwersalne ładowarki są dobre do mojego laptopa?

Bardzo często zdarza się, że ładowarki, z którymi jest wyposażony nasz laptop, są uszkodzone lub zgubione i z tego powodu trzeba wybrać inną. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej dostępne i łatwe do znalezienia ładowarki to uniwersalne ładowarki.

Należy wspomnieć, że tak, możesz użyć uniwersalnej ładowarki, ale musisz jasno określić różne czynniki. Pierwsza to weryfikacja typu łącznika, bo nie wszystkie są takie same, są cylindryczne, zamykające i blokujące oraz molex.

Sprawdź, czy to może prawidłowo połączyć się z laptopem. Jeśli w dowolnym momencie będziesz chciał skorzystać z jednej z tych ładowarek i uniknąć jakiegokolwiek ryzyka, możesz dokupić uniwersalny adapter, który będzie bardzo pomocny podczas ładowania.

Musisz zwracać uwagę na jakość, ponieważ te mogą być bardzo tanie iz tego powodu wiele może być złych. Adaptery, które mają, mogły nie zostać wykonane w najlepszy sposób, co sprawia, że ​​nie działają tak długo, jak dobra ładowarka. Podobnie, jeśli urządzenie jest bardzo źle wykonane, może powodować problemy dla twojego sprzętu.

To może prowadzić do wytwarzane jest nieodpowiednie napięcieDlatego najlepiej poszukać takich, które posiadają weryfikację ubezpieczonych laboratoriów i mają długi okres gwarancyjny.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed użyciem uniwersalnej ładowarki

Podstawowym czynnikiem jest sprawdzenie charakterystyki lub specyfikacji laptopa, odbywa się to w celu znać dokładne napięcie, jakie musi otrzymać Twój komputer;Ponieważ jeśli użyjesz niewłaściwego, może to spowodować ogromne ryzyko.

Znając prawidłowe napięcie, będziesz mógł wiedzieć, jakiego typu ładowarki użyć. Zawsze staraj się upewnić, że ładowarka jest w dobrym stanie, staraj się, aby kabel był prawidłowo podłączony do zasilacza.

Jeśli to nie jest w dobry stan najlepiej jest wyeliminować jego stosowanie. Sprawdź też rdzeń ferrytowy, bo to najczęściej ta część ładowarki jest najczęściej uszkodzona