Skip to content

Jakie są różnice między pojęciami CPI i DPI? – Prawidłowe użycie

15 de luty de 2022

Należy wziąć pod uwagę prawidłowe użycie skrótów z technicznego punktu widzenia, to znaczy, kto technicznie nie wie, o co chodzi, może być zdezorientowany. W przypadku terminów CPI i DPI istnieje wyraźne zamieszanie dotyczące tego, do czego każdy z nich się odnosi, a nawet zwykli ludzie, którzy nie są z tym związani, mogą sądzić, że są to te same; ponieważ jego etymologia jest bardzo podobna i czasami może pozostać niezauważona.

W tym artykule przyjrzymy się tym dwóm bardzo podobnym koncepcjom i jakie jest ich prawidłowe zastosowanie oraz Dlaczego jest tyle zamieszania z tymi terminami? Uświadomimy sobie, że jest to już zaaranżowane za kulisami, możemy nawet zauważyć frazy typu „Jakie DPI ma moja mysz”, stają się one często używanymi wyrażeniami, zobaczymy też, jak określić, które wyrażenie będzie poprawne dla każdego.

Dlaczego DPI jest używane jako synonim CPI?

Pierwszą rzeczą, którą musimy przeanalizować, jest to, dlaczego powstają synonimy dwa różne terminy chociaż w końcu nie są tak różne. I to jest to, że opiera się na praktycznym wyczuciu marketingu, którego używają producenci myszy, aby przyciągnąć uwagę klienta, który mógł już słyszeć jeden termin więcej niż drugi; Chociaż wygląda na to, że nie jest to właściwe określenie.

Cóż, jest to nieuzasadnione zamieszanie, ponieważ niektórzy producenci myszy używają tych akronimów, zamiast prawdziwych i poprawnych, w celu przyciągnięcia uwagi klientaktóre wiążą piksele biorące udział w obliczeniach dokonywanych przez mysz i komputer w celu określenia prędkości wskaźnika, teraz zobaczmy konkretne różnice między DPI a CPI.

Jakie są różnice między DPI a CPI?

O ile różnice istnieją i są dobrze zaznaczone, ponieważ każda z nich odnosi się do innych obszarów, to pierwszym, który obserwujemy, jest IPR, ogólnie Jest to związane z megapikselami, które ma obraz kiedy ma być wydrukowany lub powielony, ma to więcej wspólnego z jakością formatu obrazu, w ten sposób stwierdzenie Jak przekonwertować na DPI jest poprawne.

czułość myszy oblicz cpi

Teraz CPI jest bardziej związany z ruchem pod względem bodźca i czasu trwania przejścia z jednego punktu do drugiego, w stosunku do liczby pikseli, z którymi zachodzi interakcja. Zauważono, że jest to coś bardziej podobnego lub tego jest powiązany z myszą i wrażliwość z tego, mając to jasne, teraz zobaczmy, co każdy z nich oznacza

Oznaczający

Najpierw powiemy, że to DPI (Dots Per Inch) oznacza punkty na cal, dla jego akronimu w języku angielskim, jest to termin używany, gdy odnosimy się do obrazów i filmów, w odniesieniu do liczby punktów, które istnieją w linii prostej w obrazie lub ramce, możemy nawet powiedzieć, że nie ma związku, w kategoriach sprzętu myszy ani jej praktycznej funkcji.

Inną koncepcją byłaby liczba CPI (Counts Per Inch) na cal dla jego akronimu w języku angielskim, co byłoby bardziej związane z konfiguracją myszy i nie odnosi się do ramek i jakości obrazu. Chęć określenia czegoś bardzo podobnego jest nieco myląca

Prawidłowe użycie terminu

Odnośnie poprawnego użycia terminu, możemy wskazać, że w przypadku DPI moglibyśmy wygenerować oświadczenie, które mówi np. „Jak zmienić DPI rozdzielczości w Photoshopie”, byłoby to odniesieniem do jakości obrazu .

Z drugiej strony, dla tego, co staje się CPI, możemy zadać sobie pytanie: Jak mogę znać prędkość mojej myszy A ile ma CPI?To daje jasne odniesienie do relacji ruchu między myszą a kursorem, którą widzimy na ekranie.

funkcjonalność każdego

Funkcjonalność DPI polega na określeniu liczby pikseli, które oddziałują ze sobą, aby nadać obrazowi klarowność. Im większy współczynnik linii DPI ma obraz, tym lepsza będzie jego jakość, tym lepiej będą wyglądały zaangażowane w to szczegóły.

Patrząc na CPI widzimy, że jest to iloraz punkty pikselowe, które oddziałują z kursorem kiedy się porusza, co oznacza czułość i szybkość myszy. Można to skonfigurować na przykład w systemie operacyjnym Windows, bez konieczności ingerencji w sprzęt myszy.

ustawianie cpi myszy

Jak poprawnie skonfigurować CPI na swoim komputerze?

Aby skonfigurować interakcję CPI, które mysz ma na komputerze, musimy znać zależność, która istnieje między nimi, najpierw musimy wiedzieć, co oznacza liczba, to znaczy, czy mamy mysz z 8 CPI interakcja zostanie pomnożona przez 1000czyli mysz zostanie wyskalowana do 8000.

Aby zmienić tę konfigurację musimy wejść tą trasą, Start> Konfiguracja> Urządzenia> Mysz, już tutaj regulowana pozioma linia określi czułość, jeśli umieścimy ją w 12 będzie to 12000.