Skip to content

Co się stanie, gdy ktoś zostanie zablokowany na WhatsApp? – Poznaj konsekwencje

26 de listopad de 2021

WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych platform do przesyłania wiadomości cyfrowych na całym świecie i stała się jedną z ulubionych przez wielu użytkowników. Ta niesamowita platforma w pewnym momencie pozwala w prosty sposób łączyć się z ludźmi z całego świata. Jednak ta sieć społecznościowa nadaje się do wielu negatywnych rzeczy, takich jak wymuszenia, nękanie i inne.

Czasami chcemy zablokować ludzi, którzy w pewnym momencie nas obrazili lub inny negatywny afekt, który nam się nie podoba i tu pojawia się potrzeba miłości. wybierz opcję zablokowania tych osób. Ale z pewnością zastanawialiśmy się, co by się stało, gdybyśmy zablokowali tę osobę na naszym WhatsApp? Prawda jest taka, że ​​na tym czacie wszystkie funkcje zostałyby całkowicie zawieszone.

Jedną z zalet aplikacji WhatsApp jest to, że podczas rozmowy z osobą różne udostępniane pliki, takie jak zdjęcia, muzyka, filmy i dokumenty, można pobrać i pozostają one na naszych telefonach o ile czat nie zostanie usunięty poprzez umożliwienie usunięcia plików czatu.

Jeśli myślimy o zablokowaniu osoby, od razu myślimy, że pliki multimedialne zostały całkowicie zagubione i że nie będziemy już mieli do nich dostępu, ale prawda jest taka, że ​​to nieprawda. Dzieje się tak, ponieważ pliki, które mamy w rozmowie osoba nie zostaną usunięte lub zostaną zablokowane, że nie będziemy mogli ich zobaczyć.

Prawda jest taka, że ​​nie ma znaczenia, czy blokujesz, czy oni Cię blokują będziesz mógł obserwować różne pliki multimedialne udostępniony z rozmowy. Dodatkowo musimy pamiętać, że wiele z tych plików zostało już wcześniej pobranych na nasz telefon i w związku z tym zablokowanie tej osoby nie wpłynie na to, co już zostało pobrane.

Jakie są konsekwencje w tekstach?

Dla osób, które nigdy nie skorzystały z tej opcji, aby zablokować osobę na WhatsApp Zauważysz, że zmieni się wiele opcji na czacie. Jeśli więc jesteś zainteresowany zablokowaniem osoby na swoim WhatsApp, będziesz musiał wiedzieć, co stanie się z rozmową i jakie konsekwencje będzie miała dla tekstów.

Powinieneś wiedzieć, co następuje: blokując jeden ze swoich kontaktów na WhatsApp całkowicie stracisz komunikację z tą osobą które zablokowałeś. Oznacza to, że jeśli ta osoba wyśle ​​Ci wiadomości, nigdy nie dotrze do Ciebie, ponieważ jest zablokowana i ta osoba zobaczy wiadomość jako wysłaną, ale z zielonym zaznaczeniem, jakby Twój telefon był poza zasięgiem lub wyłączony.

To znaczy, podwójny czek nigdy nie pojawi się tej osobie jak zwykle widać, gdy wiadomość dotrze do osoby lub niebieskiej osoby widzianej, ponieważ wiadomość nie dotrze, jeśli ją zablokowałeś. Inne konsekwencje, które się wydarzą, to to, że nie będziesz mógł wysyłać wiadomości do tej osoby, jedyną opcją będzie odblokowanie jej, aby wiadomość mogła zostać wysłana lub czat z opcją napisania wiadomości.

na telefonie pojawia się czek

Co dzieje się z dziennikiem połączeń zablokowanego użytkownika?

Kiedy zablokujesz jeden ze swoich kontaktów, na pewno są nie będzie mógł komunikować się z Tobą przez WhatsApp, wiadomości lub połączenia. Podobnie jak konsekwencje zablokowania jednemu z Twoich kontaktów wiadomości tekstowych, to samo dotyczy połączeń głosowych i połączeń wideo. Oznacza to, że dana osoba nie będzie mogła się z Tobą komunikować, ponieważ za każdym razem, gdy dzwoni, brzmi to tak, jakbyś był poza zasięgiem lub telefon był wyłączony.

Z drugiej strony nie będziesz mógł wykonywać połączeń do tego zablokowanego użytkownika, ponieważ automatycznie Otrzymasz możliwość odblokowania kontaktu aby móc nawiązać połączenie. Tak się dzieje, gdy blokujesz osobę z WhatsApp.

Jak usunąć wiadomości użytkownika, którego zablokowałeś?

Jeśli chcesz trwale usunąć wiadomości osoby, którą zablokowałeś z WhatsApp, możesz to zrobić tak samo, jak w przypadku każdego innego czatu. Co należy zrobić, to wybrać czat kontaktu, przytrzymując go, a następnie opcje pojawią się na górze, należy wybrać w opcję kosza i kliknij usuń czat.

Jednak w przypadku, gdy nie chcesz całkowicie usunąć czatu, a raczej niektóre konkretne wiadomości, będziesz musiał wejść na czat i wybrać wiadomość, którą chcesz usunąć przytrzymując, aż pojawi się kosz, a następnie go klikniesz i voila, wiadomość zostanie usunięta. Zwykle nie ma zmiany w opcji usuwania wiadomości z zablokowanego czatu.

sposób na usuwanie wiadomości na czacie

Jeśli zostaną usunięte, czy możesz je później odzyskać?

Prawda jest taka, że ​​jeśli rozmowa z zablokowanym kontaktem zostanie usunięta, nie będziesz w stanie odzyskać wiadomości z tego czatu lub jeśli usuniesz wiadomość z tej rozmowy, nie będziesz również w stanie jej odzyskać. Istnieje jednak niewielka szansa na odzyskanie tych wiadomości i to jest poprzez kopię zapasową wykonaną przez WhatsApp.

Jednak kopia zapasowa musiałaby być wykonana na kilka dni przed usunięciem i że w momencie wchodzenia do WhatsApp, ale jest to, że aplikacja jest ponownie instalowana, wiadomości usunięte przez kopię mogą pojawić się, że zostało wykonane.

Teraz, jeśli usunąłeś wiadomości i tego samego dnia utworzono kopię zapasową konta WhatsApp, istnieje niewielka szansa, że ​​te wiadomości zostaną w pełni odzyskane. Dlatego nie podczas tworzenia kopii zapasowej WhatsApp weźmie to, co masz w danej chwili na czacie.

dołącz do naszego kanału telegram