Skip to content

Co oznaczają terminy CC i Bcc w Outlooku? – Ukryte e-maile

31 de sierpień de 2021

Bardzo często zdarza się, że e-maile są wysyłane bez znajomości wszystkich funkcji oferowanych przez to narzędzie. Podobnie jak w przypadku używania DW i UDW w Outlooku, elementy, które na ogół nie są używane, tylko przez mniejszość osób znających ich funkcję. Dlatego teraz chcemy przedstawić, co oznacza każdy termin i jak to działa.

Uwagi, które powinieneś mieć podczas korzystania z pola CC

Jeśli chodzi o pole CC, musisz pamiętać, że to właśnie tam kontakty, do których chcesz wysłać wiadomość, ale nie są to w nim główni odbiorcy.

I chociaż wielu nie potrafi odróżnić pola CC i „Do”, to pokażemy ci to. „Do” jest kwadrantem, który wskazuje, dla kogo jest przeznaczona wiadomość i DC To jest dla tych, którzy tylko widzą przesłanie.

Jak odróżnić CC i Bcc w poczcie programu Outlook?

Różnice w funkcjach

Jeśli chodzi o różnice między DW i Cco, DW to sekcja, w której oprócz głównego można dodać więcej odbiorców. to znaczy, wszystko odbiorcy są świadomi treści wiadomościPonadto każdy może zobaczyć, do kogo się zwracasz, a nawet odpowiedzieć. Zwykle są używane do wysyłania ogłoszeń, firmowych e-maili i osobistych e-maili dla grupy.

Natomiast UDW służy do dodawania odbiorców, ale nie wiedząc, do kogo wiadomość ma zostać wysłana, podobnie jak odbiorców nie da się między sobą zidentyfikować. Zazwyczaj są one wysyłane jako wiadomości e-mail z informacjami poufnymi lub firmowymi oraz jako listy mailingowe.

Zalety i wady w zastosowaniach

Jedną z zalet korzystania z DW jest to, że możesz wysyłać ogromne ilości informacji. Na przykład, gdy przełożony ma zostać poinformowany o konkretnej sytuacji w firmie i dodani zostaną inni pracownicy.

Chociaż jego główną wadą jest to, że wszystko będą wiedzieć, do kogo wiadomość zostanie wysłana i mogą nawet odpowiedzieć. Podobnie istnieje ryzyko przejęcia adresów e-mail i kradzieży tożsamości, wirusów, spamowania, fałszywych wiadomości i innych.

W przypadku Bcc jego główną zaletą użytkowania jest to, że odbiorcy nie będą znali innych odbiorców, co przekłada się na większą ochronę danych. Chroniona jest nie tylko tożsamość odbiorcy, ale także unika się niepotrzebnego tworzenia wewnętrznych odpowiedzi w wiadomości e-mail.

Biorąc to pod uwagę, zalecamy korzystanie z pola CC tylko wtedy, gdy chcesz, aby osoby trzecie wiedziały o istnieniu różnych odbiorców wiadomości. Jeśli nie, najlepiej użyć pola UDW.

Którego użyć i w jakiej sytuacji? CC kontra BCC

Jeśli aktywowałeś pole DW lub UDW, a nawet oba, możesz zdecydować, których odbiorców dodać, a których nie. Dlatego możesz skorzystać z pola UDW bez wysyłania wiadomości masowej, w której nie pokazuje, do kogo jest wysyłana.

Lub, jeśli chcesz, możesz spróbować z DW i każdy może zobaczyć, do kogo wysyłasz wiadomość. Należy pamiętać, że użycie obu jest nie tylko koncepcyjne, ale także zależy to od tego, co zamierzasz zaprezentować lub wysłać.

użyj cc lub bcc w programie Outlook

Jak wysłać e-mail bez pokazywania swoich adresów?

Aby dać Ci wyobrażenie, jak wysłać wiadomość e-mail tak, aby inni nie widzieli adresów, przedstawimy Ci ją krok po kroku poniżej:

Zaloguj się do swojego konta Outlook. Kliknij przycisk, który umożliwia utworzenie nowej wiadomości e-mail.

Kliknij strzałkę obok pola opcji, aby wyświetlić menu. Kliknij punkt UDW i umieść odbiorców oddzielonych przecinkami.

Po otrzymaniu formularza e-mail, skomponuj wiadomość lub załącz plik. Po zakończeniu kroku wystarczy kliknąć przycisk Wyślij, a Twoja wiadomość zostanie wysłana do różnych odbiorców.

Po tym, jak ci to powiedziano, pamiętaj, że prawidłowe korzystanie z tych narzędzi może usprawnić komunikację i uniknąć problemów z bezpieczeństwem cyfrowym.